Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: kontrolka ABS

  1. #1
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111

    kontrolka ABS

    po uruchomieniu silnika i po przejecaniu autem czasu ok 3 minut zapala mi się kontrolka ABS. co to oznacza? auto kupiłem niedawno i tak jest, może któryś czujkików prędkości koła jest uszkodzony i ABS mi nie działa?
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    czujnik albo po prostu kabel odlaczono przy kola
    911 Kiler

  3. #3
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Może byc czujnik, bezpiecznik a w najgorszym wypadku pompa ABS-u. Dziwie się, ze jeszcze nie sprawdziłeś czy działa Ci ABS zanim zapali sie ta kontrolka. Wjedz gdzieś na piasek i ostro zahamuj- bedziesz przynajmniej wiedział. Zdiagnozuj na VAG-COM- inaczej mozna tylko gdybać

    Pozdr

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Jak by pompa nawalila i nie bylo komunikacji z pompa , to lampka od absu palila by sie non-stop, od razu po przrkreceniu kluczyka. Podlacz pod vaga i zobacz ktory czujnik obrotow masz do wymiany - to bym obstawial.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  5. #5
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Piotrek, kiedyś miałem podobne objawy i okazało się, ze jakiś kamyk od spodu uszkodził płytkę pompy- i niestety cała pompa ABS była do wymiany. Było to jeszcze w czasie zanim sam sobie wszystko diagnozowałem no i troche to potrwało żeby znaleźć tą przyczynę

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Pamietam, gadalismy kiedys o tym , wtedy jak i mi padla pompa. U mnie objaw byl taki ze kontrolka caly czas sie palila , nie bylo komunikacji z pompą , wszystkie bezpieczniki cale itp. Problem byl ze znalezieniem pompy do quattro bez esp.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  7. #7
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek
    Problem byl ze znalezieniem pompy do quattro bez esp.
    A mi wtedy nasz wspólny "kolega" przysłał do mojego FWD pompę od Quattro, która u mnie nie działała, musiałem mu ją odsyłać i czekac na odpowiednią. Koszty, czas- wiesz jak to z nim było

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Taaaa...... ale to jest pacjent przez jego szybkie wysylki dosc dlugi czas TT stalo na podnosniku . Ale widze ze ostro handluje na allegro..... i odziwo nie ma zadnego negatywa.....
    TTC Quattro
    GG 1539752

  9. #9
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Podepnę się tutaj do tematu.

    U mnie zaświeca się kontrolka ABS wiec i od razu druga zółta z trójkątem od trakcji.
    Zgaszę silnik i po ponownym włączeniu zapłonu świeci tylko ABS i po ruszeniu gaśnie.
    Po podłączeniu VAG- błąd sporadyczny czujnika obrotów LEWY PRZÓD (zwarcie lub niezwiązany ze sprzętem). (czasem dwa błędy tego samego czujnika dochodzi - wartość poza zakresem)
    Wszystko działa dobrze gdy do czasu gdy wjadę tym kołem w dziurę i ponownie się zapalają obie kontrolki.

    Sprawdzałem na 3 czujnikach (2 nowe jeden BOSCH i drugi zamiennik) i jest tak samo.

    Mam delikatnie przetarty przewód łączący czujnik ale to tylko te gumowe zgrubienie co mocuje się przewód do Mcpersona.
    Sprawdziłem go i nie przetarte jest do miedzianych przewodów, wiec powinno być ok. Zaizolowałem wszystko.

    Moje pytanie czy takie przetarcia mogą mieć wpływ na działanie? Jest to przecież zwykły dwużyłowy przewód.
    I czy łatwo dam radę wymienić ten przewód, bo nie wiem jak tam jest z nim dalej jak wchodzi w nadkole?

  10. #10
    Awatar WASKI
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Tczew<>Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarnulka
    Posty
    70
    Cytat Zamieszczone przez martinflash Zobacz posta
    po uruchomieniu silnika i po przejecaniu autem czasu ok 3 minut zapala mi się kontrolka ABS. co to oznacza? auto kupiłem niedawno i tak jest, może któryś czujkików prędkości koła jest uszkodzony i ABS mi nie działa?
    Ja mialem taki przypadek u mnie i okazalo sie ze kabelki od jednego z czujnikow od ABS przy kole mialy luz. Takze skonczylo sie wlozeniem dobrze kabelkow do czujnika i oblepieniem tasma i problem zniknal. Czasami moze to byl blachostka a nie zawsze cos powaznego!
    ZYCIE JEST TAKIE KROTKIE...ALE ZA TO JAKIE SZYBKIE JAK MASZ TTke

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bez wątpienia coś nie tak z przewodami elektrycznymi ewentualnie sprawdź jeszcze czy w te okienka z których czyta czujnik nie dostały się jakieś obce elementy

    Jeśli znajdziesz jakiś dodatkowe przetarcie na przewodach to nie powinieneś mieć problemów z wymianą części przewodu jeśli ogarniasz lutowanie .
    Jeśli okaże się że problem jest we wtyczce to żeby wymienić w niej te gniazda to trzeba mieć specjalne narzędzia .
    Jak nie masz ochoty się w to bawić to w ASO można kypić wtyczkę + osobno przewody z właściwymi ''blaszkami'' pasującymi do wtyczki .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Witam

    Jeszcze raz powrócę do tematu zapalającej się kontrolki ABS. Jak opisywałem wyżej często na dziurach zapala mi się kontrolka ABS. (VAG ciągle wywala że to lewy przedni czujnik) Czujniki już były 3 sprawdzane, przewodów nie wymieniałem ale poizolowane wszystko, wtyczką przy kole tez ok. Okienka przy kole ok.

    Ostatnio (wczesną jesienią) to nawet już wyskakiwał ze nie błąd sporadyczny wiec po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu nie kasował się. Przejadę kilkaset metrów zgaszę i znowu się pojawia jako sporadyczny i można go skasować.

    A najdziwniejsze jest to że gdy jest chłodniej jak teraz (jak jest poniżej 5-10 stopni C) to problemu prawie nie ma a na pewno się robi na dosłownie sporadyczny. (błędu nie ma a ABS działa). Jak było lato to błąd wyskakiwał na okrągło.

    Nie wiem jak wygląda przewód tam dalej gdzie już w chodzi w nadkole, czy dostanie się tam od strony maski jest utrudnione?. Może to tam tkwi problem? Czy może coś pompą?
    Ostatnio edytowane przez maciek0880 ; 14-11-2011 o 22:05

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    28
    Witam

    Podłączę się do tematu, ponieważ borykam się z tym problemem od przedwczoraj. Mianowicie od tak zwyczajnie rano odpalam autko przed pracą, a kontrolki ESP i ABS już nie zgasły. Po powrocie podłączyłem VAG-a, błąd 283 (czujnik prędkości obrotowe ABS lewy przód). Niestety nie jest to błąd sporadyczny więc o wykasowaniu nie ma mowy. Wrzuciłem go na lewar. Przewody całe, tarcza z "wycięciami" ok, we wtyczce sucho (psiknąłem profilaktycznie kontakt S), wyczyściłem czujnik i lipa.
    Czy oznacza to jednoznacznie, że czujnik wyzionął ducha i jest do wymianki?

    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany 09-01-2012 o 21:50 ---------- Poprzedni post 06-01-2012 z 19:55 ----------

    Wymieniłem dzisiaj czujnik i wszystko jest ok Tak jak pisaliście w postach ESP znikło od razu, a ABS po jakiś stu metrach.

    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Witam

    Jak opisywałem wcześniej miałem problem z czujnikiem obrotów lewy przód, w ciepłe dni było gorzej zaś zimą błąd wyskakiwał. Jak już na VAG'u zaczęło wyskakiwać błąd nie sporadyczny postanowiłem się zabrać za temat. Miałem delikatnie przetarty przewód. Nie widać było tak mechanicznego uszkodzenia samych przewodów, przetarta była gumka trzymająca do McPersona a jednak na dziurach kontrolka ABS się zapalała.

    Czujnik był ok wiec zabrałem się za kabel, akurat kuzyn mojej żony przyprowadził rozbitą Octvie z urwanym kołem, no i patrze że kabelek identyczny i wygląda na cały, odciąłem jak najdalej się dało i przy lutowałem zaraz przy grubej wiązce w mojej TT. No i jak ręką odjął, już po przekręceniu stacyjki jedna kontrolka zgasła więc po paru metrach ABS też się wyłączył i do tej pory wszystko gra

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    mój mechanik lutował kable abs z przodu ale jeden błąd się pojawia (przód lewa strona) - czy ktoś może rozbierał wtyczkę wciskaną do czujnika absu i wie jak do niej się dobrać? Mam inna wtyczkę ale bez kabla w środku i chciałem tam podpiąć kabel i zamienić jeszcze raz wtyczkę bo pewnie coś z wtyczką mechanik zamieszał.

Podobne wątki

  1. MK1 8N - kontrolka ABS ESP
    Przez Just w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2021, 13:39
  2. Kontrolka ABS ESP + mrugająca kontrolka hamulcy na FIS
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:50
  3. Kontrolka ABS i ESP :(
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 13:50
  4. KONTROLKA ESP
    Przez damek0007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 19:29
  5. Co to za kontrolka?
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •