Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #106
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    druga wersje kolorowa maja roczniki od 2009.radio nie ma tu nic do rzeczy.

  2. #107
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    A to nie kwestia "przed liftingiem" vs. "po liftingu"?

    EDIT:
    (nie zauważyłem odp. powyżej, sorry)
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 29-04-2013 o 13:10

  3. #108
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Taka mała ciekawostka, którą dzisiaj odkryłem a mianowicie w MK2 jak zamkniemy drzwi z pilota nie da się ich otworzyć od środka klamką. Gdyby ktoś był w środku to nie będzie mógł się wydostać bo nic nie będzie działać (otwieranie szyb i bagażnik nie działa wtedy). Musiałby rozebrać tunel aby dostać się do linki otwierania bagażnika bo inaczej się nie wydostanie chyba, że wybije szybę. W MK1 wystarczyło dwukrotnie pociągnąć za klamkę aby drzwi się otworzyły.

    Jednym słowem jak się kiedyś elektronika sypnie w MK2 to będziemy uwięzieni we własnym aucie
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #109
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    druga wersje kolorowa maja roczniki od 2009.radio nie ma tu nic do rzeczy.
    a czy orientuje sie ktos czy licznik z białym fis będzie pasował do starszej wersji ??
    robiłem kiedyś coś takiego w passacie b6 wiązało to się z wymianą wtyczki i pinologia (oraz updatem can gatway minimum do L )ale działało pięknie
    i zna ktoś może numery części tych liczników najlepiej tych z pierwszych wersji ( największe prawdopodobieństwo ze może zadziała ) ?

  5. #110
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z tego co się orientowałem w temacie to bez dobrego elektronika nie podejdzie P&P. Nie tak prosto przełożyć licznik.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #111
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    hmm akurat dobrego elektronika to mam pod reka ( wicemistrz świata w elektronice skody a rok później bodajże 3 ) z tego co się chwalił aczkolwiek orientujesz się może na czym mogą polegać przeszkody ?? czy chodzi tylko o przerobienie wtyczki i kodowanie ?? czy tez obsługuje je jakoś wysoki gateway a jak tak to od jakiego softa ?
    i czy może jest tutaj ktoś go już ma takiego moda za sobą ??

  7. #112
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Chodzi o jakieś kodowanie ale niestety nic więcej nie wiem. Jak masz elektronika to przecieraj szlaki. Jak ci się uda zgłaszam się do Ciebie
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #113
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja też

  9. #114
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    z chęcią zrobię mały opis co i jak z kodowaniem bo jestem pewien ze sobie z tym mój magik poradzi aczkolwiek potrzebuje małej pomocy z dobraniem odpowiedniego licznika ( numer jednego z pierwszych modeli )
    co do podłączenia i kodowanie to się nie martwię w ogóle bo z pasatem mu zajęło koło godziny a robił to pierwszy raz

  10. #115
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    dodatkowo o ile sie nie myle, to dochodza chyba jeszcze jakies dodatkowe opcje bialego FISu (pomiar okrazenia, chyba doladowanie itd.). To rozumiem, ze tez powinno zadzialac?

  11. #116
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    możliwe w przypadku passata b6 doszło mi kilka pierdołek typu temperatura oleju jakieś tam pierdki z spalaniem ale też straciłem możliwość ustawiania komfortu ( takie jak ustawiania od drzwi coming living home ... wszystko oczywiście do ustawienia po przez kabelek a robi się to raz na długi czas wiec brak problemu ) wiem że na nieco starszych licznikach jak ten co ja montowałem(2012r.) komfort dalej świecił

  12. #117
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no roznice sa na pewno, przypomnialem sobie jeszcze o tym, ze TT z bialym wyswietlaczem nie maja przycisku przy lewarku skrzyni biegow do ustawien modulu TPM (czujnik cisnienia opon), bo jest to teraz przeniesione do menu ustawien na FISie. W starszych TT z czerwonym wyswietlaczem w menu ustawien nie ma TPM'a, bo jest do tego dedykowany przycisk. Ciekawe, jak to sie zachowa po zmianie licznika

  13. #118
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    no roznice sa na pewno, przypomnialem sobie jeszcze o tym, ze TT z bialym wyswietlaczem nie maja przycisku przy lewarku skrzyni biegow do ustawien modulu TPM (czujnik cisnienia opon), bo jest to teraz przeniesione do menu ustawien na FISie. W starszych TT z czerwonym wyswietlaczem w menu ustawien nie ma TPM'a, bo jest do tego dedykowany przycisk. Ciekawe, jak to sie zachowa po zmianie licznika
    chyba przekonamy sie dopiero jak już ktoś się za to weźmie

    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    No tak, ale jak przyhamujesz w tym tunelu albo będziesz chciał zjechać rozjazdem to jak niby taka nawigacja TomTom będzie o tym wiedziała gdy dostaje sygnał tylko i wyłącznie z sygnału GPS który do niej nie dociera?
    To że mapa odczytywana jest z pamięci to zupełnie inna sprawa.



    SDS to rozpoznawanie mowy realizowane przez RNS-E. Zostało wprowadzone wraz z nowym firmware w 2008r. Starsze wersje RNS-E wystarczy uaktualizować i przepiąć mikrofon z modułu BT do RNS-E (drobna przeróbka elektryczna).
    ma ktoś jakiś schemacik gdzie to przepiać aby grało i huczało ?

    czy ten sds działa na wszystkie opcje w rns czy tylko na telefon ( bluetooth )
    miałem taka opcje w a6 ale żeby działało na wszystkie funkcje trzeba było dokupić oddzielny moduł sds który się montuje w bagażniku kolo kompa i navki

  14. #119
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Z tego co pamietam, to montujac bluetooth do RNS-E mikrofon podpinasz tylko do modulu BT i dziala Ci tylko na BT. Jesli chcesz pelne SDS, to musisz zalozyc albo drugi mikrofon tylko dla RNS (tak chyba malik montowal) albo kupujesz lepsza wiazke miedzy BT a rns, ktora dodatkowo prowadzi sygnal do RNS'a. Zadnych dodatkowych modulow poza BT nie musisz kupowac. Wszystko jest P&P. Mialem to u siebie robic, nawet juz kupilem skrzynke pod BT w ASO, ale chwilowo odpuscilem.

  15. #120
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Bt już mam razem z wiązką i mikrofonem nr 8p0862335k od a4 mam tylko nadzieje ze będzie śmigał również z TT-tunią
    chyba po prostu dokupię jeszcze jeden mikro-
    chyba że ktoś wie jak to zmostkować ??

    mam pytanko czy w roadsterze mikrofon również montuje się koło lampki w podsufitce(pytam bo trochę jest tam lipne dojście ) a główny moduł pod fotelem

    dobra pogooglowałem trochę i już wszystko wiem co i jak z tym microfonem po prostu połączyć szeregowo ( jakby ktoś się chciał dowiedzieć pytać na pm z chęcią pomogę )
    a teraz pytanko skoro mam w aucie zestaw do podpięcia telefonu czy nie wynika z tego ze powinienem mieć już zainstalowany mikrofon ?
    i gdzie go szukać w podsufitce czy koło panelu od klimy bo jest tam takie coś co przypomina mikrofon albo mały głośniczek

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę nie czaje tego forum tutaj nikt nic nie wie albo nie ma ochoty pomóc ;-/
    Ostatnio edytowane przez GrAsiK ; 20-06-2013 o 20:39

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •