Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #91
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie S-Tronic.
    Jeżeli przełączę ją na semi-auto i zmieniam biegi łopatkami to czy mogę na samych łopatkach zredukować do jałowego, a potem wstecznego? Np po pełnym zatrzymaniu auta?
    Nie ma takiej możliwości. Nie da się łopatkami "wrzucić luz" ani wrzucić wsteczny jedynie tylko możesz zmieniać biegi góra / dół. Co więcej ten mechanizm jest tak zabezpieczony, ze nie da się jechać na maksymalnych obrotach w sensie nie da się pojechać do odcinki jak w manualu bo i tak tuż przed odcinką automat zmieni ci bieg.
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #92
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Witam,

    Panowie przeglądam te forum bo przymierzam się do zakupu TTki 8J (zmiana marki po wielu latach więc trochę się boję ) i mam kilka pytań.
    Interesuje mnie 2.0T FSI 200KM bo jest chyba najpopularniejszy, czytałem natomiast, że ta jednostka bardzo lubi olej. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie? Obecnie mam 3 litry silnik i też dolewać oleju muszę, uważam to za swoistą normę dla większej mocy jednak opinie o 0,5 - 1l na 1000 (tysiąc!) km potrafią wystraszyć...

    Dodatkowo drugie pytanie mam czy istnieją standardowe opcje wyposażenia (tak jak miał np. Golf - trendline, comfortline itd) i co zawierają?
    Jaki jest uśredniony koszt wymiany rozrządu dla tego silnika? (same części, nie ASO )
    Czy są jeszcze jakieś typowe usterki dla tego modelu/silnika z roku 2006-2007? Auto będzie miało ponad 6lat jakby nie patrzeć.
    2.0 T FSI 200KM jest na bezpośrednim wtrysku?
    Czy z Waszego doświadczenia można znaleźć jakąś godną uwagi 8j za ok 50-55k zł ?

    Dzięki i pozdrawiam!

  3. #93
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez PinBack Zobacz posta
    Witam,

    Panowie przeglądam te forum bo przymierzam się do zakupu TTki 8J (zmiana marki po wielu latach więc trochę się boję ) i mam kilka pytań.
    Interesuje mnie 2.0T FSI 200KM bo jest chyba najpopularniejszy, czytałem natomiast, że ta jednostka bardzo lubi olej. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie? Obecnie mam 3 litry silnik i też dolewać oleju muszę, uważam to za swoistą normę dla większej mocy jednak opinie o 0,5 - 1l na 1000 (tysiąc!) km potrafią wystraszyć...

    Dodatkowo drugie pytanie mam czy istnieją standardowe opcje wyposażenia (tak jak miał np. Golf - trendline, comfortline itd) i co zawierają?
    Jaki jest uśredniony koszt wymiany rozrządu dla tego silnika? (same części, nie ASO )
    Czy są jeszcze jakieś typowe usterki dla tego modelu/silnika z roku 2006-2007? Auto będzie miało ponad 6lat jakby nie patrzeć.
    2.0 T FSI 200KM jest na bezpośrednim wtrysku?
    Czy z Waszego doświadczenia można znaleźć jakąś godną uwagi 8j za ok 50-55k zł ?

    Dzięki i pozdrawiam!
    na nasze warunki kolego 2.0 tfsi 200 km spokojnie wystarczy i daje frajde z jazdy z tym olejem roznie bywa ja musze dolac co 2 tys.km 0,5 l oleju a jest koles na forum co twierdzi ze nie dolewa nic...rozrzad firmy geyts + pompa wody=550 zl(smieszna cena jak na takie auto) jesli chodzi o usterki jak narazie nie zaobserwowalem takich. silnik jest na bezposrednim wtrysku. takze kupuj a bedziesz zadowolony

  4. #94
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Dzięki kolego za konkretną odpowiedź!
    Masz manuala czy dsg? Zastanawia mnie różnica w elastyczności i przyspieszaniu.. jeździłem Golfami 5 1.9tdi w man/aut i różnic jako takich nie czułem, dziura nie taka straszna Jak to się ma w przypadku TT ?
    Skłaniam się ku wersji manualnej, ale lubię wiedzieć coś o drugiej opcji

  5. #95
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    prosze bardzo ja mam manual ale jezdzilem na dsg i nie odczulem roznicy bo jak ja odczuc skoro roznica to 0,02 s co do manu jest elastyczna i turbo dziury praktycznie nie ma i przyspiesza od samego dolu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ale fakt faktem ze wygoda jest ze skrzynia dsg to bez dwoch zdan ale to juz kwestia gustu

  6. #96
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Za 50-55 tys niestety nic ciekawego nie kupisz. Popatrz na mobile.de i dodaj do tegokoszty sprowadzenia, rejestracji i zarobek sprzedawcy w pl i bedziesz mial odpowiedz. Olejem sie zupelnie nie przejmuj i nie stresuj. Turbo dziura jako taka n i e wystepuje. Auto jest bardzo elastyczne i daje duzo przyjemnosci z jazdy.

  7. #97
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    PinBack
    W temacie w którym pierwotnie napisałeś raczej oceniamy konkretne egzemplarze a nie pytamy o podstawy związane z audi TT MK2

    Jeśli chodzi o temat skrzyni manualnej vs automat / DSG to też już dyskutowaliśmy o tym na forum .

    Generalnie jest to kwestia mocno indywidualna .
    Osobiście doceniam zalety DSG i jeździ się przyjemnie ale bardzo tęsknie za skrzynią manualną i nie mogę się doczekać przesiadki na manual

    Zapraszam też do działu '' Tutaj się witamy ''









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #98
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Nie rozpatrywałbym tego pod kątem, na której skrzyni się "lepiej" jeździ bo owe "lepiej" jest pojęciem mocno subiektywnym, pytałem raczej o awaryjność
    Zmartwił mnie trochę kolega Mari tym, że w takich pieniążkach nie znajdzie się nic rewelacyjnego.. szczerze to szukam jeszcze taniej, rozbitego.
    Takowy ma dla mnie trzy zalety: 1. Wiem jak uszkodzony był i jak został naprawiony 2. Siedzę w branży więc mam to "po kosztach" naprawiane 3. Pozwala na ewentualne, dodatkowe zmiany np. koloru lub elementów.
    Byle był prosty i nie miał wystrzelonych jasiów

  9. #99
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    nie zgodze sie z Mari-masz tu TT mojego kumpla,godne polecenia,jak dobrze zagadzasz to do 55 zejdzie

    http://otomoto.pl/audi-tt-2-0-tfsi-s...C28548740.html

  10. #100
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no prosze, co za okazja Poczytaj sobie watki osob, ktore szukaly TT 8J w polsce i wszystkie, ktore byly w takich promocyjnych cenach niestety nie byly warte nawet tych poeniedzy. Jestes pewien tego auta, ze je polecasz?

  11. #101
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie dalece oddalacie się od tematu, wrzućcie linka do odpowiedniego działu i tam znęcajcie się nad nim.
    Koniec OT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #102
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Panowie, mam pytanie do co bardziej obeznanych z Mk2. A mianowicie (w tym miejscu można już zacząć rechotać): jak rozpoznać, czy to auto ma alarm?

    Z lektury innych wątków wiem już, że domyślnie auto otwiera się i zamyka bez wydawania dźwięku - tylko mignięcie kierunkowskazami. Łapanie za klamki i bujanie samochodem żadnego alarmu nie włączyły. Czujników widocznych wzdłuż szyb się nie doszukałem. Testowania poprzez wybicie szyby wolałbym uniknąć.

    Jedynym wskaźnikiem sugerującym zabezpieczenie jest migająca co ok. 4 sekundy czerwona dioda na środku podszybia (zdjęcie poniżej). Ale podejrzewam, że to raczej immobilizer. No więc jak to ustrojstwo sprawdzić? (już można skończyć rechotać)

    Dzięki!


  13. #103
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pewnie najprościej było by zamiast bić szybę po prostu jej nie zamknąć przy uzbrajaniu pilotem, no a potem to już wiesz, wkładasz rękę lub głowę i patrzysz co się dzieje.
    WDG. mnie masz alarm, a czujników nie znajdziesz, to nie ta epoka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #104
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Zamknąć auto pilotem i otworzyć drzwi tym plastikowym kluczykiem, powinien włączyć się alarm.

  15. #105
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Czy 8j posiada dwie wersje FIS-a tzn. jedna jak 8n (czerwono-zolta) oraz druga jakby kolorowa ?
    (Początkowo myślałem ze to może zależy od rodzaju radia tzn. chorus/concert - maja ten pierwszy a MMI -kolorowy , ale po oglądnięciu wielu filmików widzę ze to niema znaczenia )
    Wiec o co z tym FIS-em chodzi , a może to ten sam ze możliwością zmiany koloru wyświetlania


    I TT

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •