Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #61
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pompa to jest tylko sterowana elektrycznie, a nie mechanicznie, jakiś chip steruje nią, dając możliwość dozowania ciśnienia, fajna sprawa dopuki nie zacznie się pierd.
    EDS jeżeli masz to w aucie to jest taka pseudo szpera, trochę marketingowe zagranie ale jeżeli jest to dobrze zawsze coś pomaga, ale nie można równać jej z prawdziwą szperą nie jestem pewny ale se skrzynią DSG chyba była montowana w standardzie, także sterowana elektrycznie.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 21-02-2012 o 13:29
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #62
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Skrzynia DSG S-tronic jest rewelacyjna ale cały czas się jeszcze uczę jeździć automatem i mam do was pytanie. Jak stoję przykładowo na światłach trzymam nogę na hamulcu w momencie kiedy chce ruszyć puszczam hamulec wciskam gaz i auto jedzie i jest ok ale jak chce szybko ruszyć np. szybko uciec ze skrzyżowania to gdy sie wcisnie szybko gaz jest taki sekundowy przestuj auto wkreca sie na obroty wtedy i rusza pełna parą. O tyle nie mogę tego jeszcze opanować, że w manualau jak sie puszcza sprzegło auto rusza w momencie puszczania tego sprzęgła i dodając gaz czuje ile mu daje a tutaj z uwagi na ten chwilowy przestój daje mu przewaznie za duzo gazu. Powiedzcie mi czy praktykuje się trzymanie jednej nogi na hamulcu a drugiej na gazie? Czyli dodaje gaz i powoli puszczam hamulec czy po prostu trzeba wyczuć auto i bez trzymania nogi na hamulcu nauczę się szybko ruszać?

  3. #63
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Noga lewa idzie w zapomnienie, czyli ustawiasz ją na stopce i tam sobie spoczywa, no chyba że używasz trybu S, jeżeli masz taki. Takie opóznienie zauważyłem też w swoim volvo Geatronic ale pojawia się tylko jak olej jeszcze zimny, jak nabierze temp roboczej, nie ma żadne zwłoki reaguje natychmiast, che, che, poczekam aż przesiądziesz się do auta żony w jakimś celu np, na stację Pb, albo serwis, i naciśniesz prawą nogą hamulec chcąc wbić bieg, to taki nawyk po dłuższej jezdzie automatem..
    Może niech koledzy z DSG w TT opiszą czy takie coś zaobserwowali bo mi to raczej kojarzy się z uślizgiem sprzęgła, no chyba że ten typ tak ma, ale swojego czasu jeżdżąc DSG nie zaobserwowałem takiej przypadłości szło od razu po puszczeniu hamulca bez uślizgu
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 25-02-2012 o 20:54
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #64
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja mialem dwa razy do czynienia z 8J w DSG i zaobserwowalem cos takiego, ze auto na D stalo (zamiast toczyc sie do przodu) i chcac ruszyc o kilka metrow (korek) delikatnie muskalem gaz i po chwilce dopiero auto zaczynalo jechac. Dotychczas wszystkie automaty, jakimi jezdzilem na Drive sie toczyly samoczynnie.

  5. #65
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak jak Zuczek napisał , lewa noga idzie w zapomnienie podczas jazdy automatem . Wspomaganie się tą nogą to nieprawidłowa technika i nie powinno się praktykować tego zachowania podczas przyzwyczajania się do automatu

    Jeśli chodzi o to zjawisko które opisujesz to też to zauważyłem ( A3 quattro DSG ) i raczej jest to normalne i wynika z zasady działania tej skrzyni . Znacznie mniejszy tego efekt jest jak ostro startujesz z trybu '' S ''
    Tak jak wspomniał Mari , w zwykłych automatach wygląda to inaczej ale tu też ma to związek z zasadą działania skrzyni ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #66
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki za rady. Auto jak najbardziej po puszczeniu hamulca się toczy tylko, że nie potrafię jeszcze wyczuć gazu bo w manualu to wiedziałem jak rusza kiedy puszczałem sprzęgło jednocześnie dodając gaz tutaj mam tylko gaz. Auto reaguje szybko przy czym w sytuacji "stresowej" za dużo gazu jeszcze daje hehe.

  7. #67
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Odnośnie szybkiego ruszania w automacie, to w instrukcji jest coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lc.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	71.3 KB
ID:	1914

    Pozdrawiam!

  8. #68
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Ile Was wynosi pełne ubezpieczenie 8J ?

  9. #69
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Ile Was wynosi pełne ubezpieczenie 8J ?
    Pełne w sensie z AC? Nie wiem czy jest sens dzieleniem się takimi informacjami bo to jest zależne od bardzo wielu czynników (miasto, liczba zniżek, wiek kierowcy, firma / osoba prywatna, parkowane w miejscu strzeżonym czy nie itd itd.) Dwie różne firmy taką samą ofertę wyliczyły różne kwoty. Liberty Direct na 4 tys a druga (LINK 4) na prawie 8 tys więc nie da się tak jednoznacznie powiedzieć jaki będzie koszt. Zadzwoń do kilku firm i się dowiedz.

  10. #70
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Zadzwoń do kilku firm i się dowiedz.
    albo skocz do jakiegos swojego oddzialu www.cuk.com.pl
    podaj teoretyczne dane kierowcy lacznie z teoretycznymi danymi auta, o ktorym myslisz i bedziesz wiedzial mniej wiecej co i jak, bo dostaniesz liste z porownaniem kilkunastu TU, nei bedzie tam tylko pzu i TU "telefonicznych" czyli link4 avivy i liberty
    z drugiej strony jeslli Twoj licznik w podpisie dziala prawidlowo i zostalo ci 13 miesiecy, to poki co nei zawracaj sobie tym glowy, bo przez rok czasu stawki mocno sie moga zmienic

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #71
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Mam dwa pytania do forumowiczów ujeżdżających 8J (:

    - jaka może być szacunkowa cena aktualizacji mapy Europy w navi 8J w ASO? Bo rozumiem, że jeżeli chcę to zrobić legalnie to jadę do ASO, tak?

    - KasiaN założyła TEMAT gdzie pyta się o nowe RNSE. Rozumiem, ze tutaj chodzi o sam ruchomy wyświetlacz i że można wrzucić z nowszych Audi taki wyświetlacz o lepszej rozdzielczości do TT 8J ?

    ps. pyt dodatkowe - w jakim celu instalują kompas w lusterku w nowych autach?
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 29-06-2012 o 10:10

  12. #72
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Mam dwa pytania do forumowiczów ujeżdżających 8J (:

    - jaka może być szacunkowa cena aktualizacji mapy Europy w navi 8J w ASO? Bo rozumiem, że jeżeli chcę to zrobić legalnie to jadę do ASO, tak?



    - KasiaN założyła TEMAT gdzie pyta się o nowe RNSE. Rozumiem, ze tutaj chodzi o sam ruchomy wyświetlacz i że można wrzucić z nowszych Audi taki wyświetlacz o lepszej rozdzielczości do TT 8J ?

    ps. pyt dodatkowe - w jakim celu instalują kompas w lusterku w nowych autach?
    1. Jaki sens? Chcesz najnowszą piszesz do mnie na PW i wysyłam pocztą LEGALNY soft z płytką, wkładasz i działa BTW: soft jest na płycie nic ci się w RNS-E nie doinstalowuje. Nie chcesz tej mapy wyciągasz płytkę i tyle. Z ASO dostaniesz identyczną płytkę jaką ja mam.
    2. Tak, widziałem. Jej chodzi o najnowsze RNS-e, które różni się większą rozdzielczością i obsługą nowszych kart SD. Jak dla mnie różnica niewielka abym wydał teraz 3K na nową RNS-E. Niczym innym one się nie różnią. Oczywiście jak bym kupował RNS-E kupiłbym już najnowsze ale zamiana się nie opłaca.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 29-06-2012 o 10:33
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #73
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    1. soft jest na płycie nic ci się w RNS-E nie doinstalowuje. Nie chcesz tej mapy wyciągasz płytkę i tyle.
    Dzięki za odp (: Ale odnośnie 1 pytania - to jest oficjalne rozwiązanie, że cały czas musi być płyta z mapą w "radiu" ? Rozumiem, że jak np zaktualizują mapę o nasze nowe, piękne autostrady to oficjalne kupno płyty odbywa się przez ASO?

  14. #74
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Mozesz sobie sciagnac takie ISO i wypalic w rns mapa zawsze jest na dvd i jak wyjmiesz ta plyte to i map nie bedzie wiec jest to ori rozwiazanie. Jesli chodzi o kompas to jest to chyba standard w wersji usa bo tam lubia szczegolnie ten gadzet. Od kilkunastu lat to wystepuje w wielu amerykańskich autach. Rownie dobrze mozesz sobie nastawic kompas na fis lub rns, jesli lubisz byc pewien, ze zmierzasz we wlasciwym kierunku

  15. #75
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Czy ktoś z posiadaczy MK2 ma u siebie taką siateczkę po prawej stronie tunelu? Przydaje się do czegoś?


Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •