Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #31
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    nie gubią się w tym tunelu, tylko podają mapę z pamięci ROM to wszystko się zgadza
    No tak, ale jak przyhamujesz w tym tunelu albo będziesz chciał zjechać rozjazdem to jak niby taka nawigacja TomTom będzie o tym wiedziała gdy dostaje sygnał tylko i wyłącznie z sygnału GPS który do niej nie dociera?
    To że mapa odczytywana jest z pamięci to zupełnie inna sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Ten SDS to jakiś dodatkowy soft który się wgrywa? Czy to jest oryginalne rozwiązanie Audi czy jakaś przeróbka innej firmy?
    SDS to rozpoznawanie mowy realizowane przez RNS-E. Zostało wprowadzone wraz z nowym firmware w 2008r. Starsze wersje RNS-E wystarczy uaktualizować i przepiąć mikrofon z modułu BT do RNS-E (drobna przeróbka elektryczna).
    Ostatnio edytowane przez malik ; 24-11-2011 o 10:50

  2. #32
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    No to może napiszę parę słów od siebie.

    Kiedyś bardzo podobało mi się MK1. Niestety nie było mnie na nie stać. Kiedy już było mnie na nie stać to przestało mi się podobać bo niestety już trochę się wtedy zestarzało

    Fascynacja odżyła ze zdwojoną siłą gdy zobaczyłem MK2.

    Przed TT miałem już kilka Audiczek. Najlepiej wspominam S4 B7, które było po prostu mega wypasem, gwarantującym codziennie banana na gębie. Jedyny moment kiedy trochę markotniałem to był moment tankowania. 4.2PbV8 potrafi wypić. To było głównym powodem dlaczego sprzedałem auto po 1.5r użytkowania. Niestety wykończeniówka domu wymaga poświęceń Przegiąłem w drugą stronę i kupiłem grzeczną A3 8P 2.0TDI. Auto nudne jak flaki z olejem.

    Radość z użytkowania Audi powróciła właśnie z TT MK2. To autko jest ZAJEBISTE! Mały, lekki gokart z fantastycznym silnikiem i jeszcze lepszą skrzynią biegów (S-tronic). Szukałem swojego egzemplarza prawie 5 miesięcy. To nie jest ani Passat ani A4. Zadbane i dobrze wyposażone egzemplarze są bardzo ciężkie do upolowania.

    W środku cały czas jest bardzo nowoczesne i wykończone z dbałością o szczegóły. Jak dobrze się przyjrzycie to zauważycie mnóstwo części od większego brata: Audi R8

    Fotele, lusterka, climatronic, kierownica, lampki w podsufitce, wlew paliwa, wewnętrzne klamki drzwi. To trochę takie małe R8

    I tak jak Mari pisze wielką zaletą jest to, że można doposażyć je w różne elektroniczne gadgety, które umilają codzienne użytkowanie. To bez czego nie mógłbym się obyć to nawigacja RNS-E, kierownica multifunkcyjna i moduł Bluetooth. Wszystko oczywiście firmowe Audi.



    Nawigację RNS-E bardzo polecam. Poza na prawdę dokładnymi mapami całej Europy (w tym Polski) ma zajebistą przewagę nad rozwiązaniami "przyklejanymi na szybę" w tym aspekcie, że integruje się pięknie z autem. Nie chodzi tylko o wyświetlanie strzałek i innych informacji na FISie pomiędzy zegarami ale o to, że poza odczytywaniem pozycji z GPSa dostaje też sygnał ze sterownika ABS (o prędkości i kierunku obrotu kół oraz kącie skrętu). W momencie gdy sygnał GPS zostaje utracony (w górach, w wysokiej zabudowie miejskiej, w tunelu) nawigacja nadal pięknie działa dostając sygnał właśnie z kół. Przydatne w wielu sytuacjach. Np. w takim Wiedniu biegnie droga ekspresowa przez miasto tunelem w którym są rozjazdy. Nawigacja przyklejana na szybę w takich warunkach kapituluje

    Ponadto RNS-E pięknie integruje się z kierownicą multifunkcyjną oraz z zestawem Audi Bluetooth. Po podniesieniu funkcjonalności tzw. SDSem możemy wydawać jej większośc komend głosowo nie odrywając oczu od drogi: wybieranie numeru telefonu, przełączanie stacji radiowych, przełączanie utworów na CD czy MP3, oddalanie czy przybliżanie mapy, wyszukiwanie specjalnych lokalizacji (np. najbliższego bankomatu). To wszystko poleceniami głosowymi. Jeśli chciałbym cokolwiek ulepszyć w tym rozwiązaniu to kupiłbym egzemplarz nawigacji z 2010r kiedy Audi podwyższyło rozdzielczość i dodało wsparcie dla kart SDHC.



    Wracając do wrażeń z jazdy zapewnianych przez MK2 to szczerze mówiąc ja nie tęsknię aż tak za Quattro. Przez to, że autko jest takie lekkie i w miarę krótkie to prowadzi się wyśmienicie nawet w opcji "FWD only". Przede mną jeszcze zima i być może odszczekam to co napisałem ale do tej pory na prawdę nie brakowało mi napędu na obie osie. Nawet mając doświadczenia z S4

    Jeśli chodzi o dynamikę to oczywiście poza silnikiem i skrzynią s-tronic dużo daje waga auta. To, że nadwozie zostalo wykonane z aluminium to był strzał w 10tkę. Po podciągnięciu silnika do 270ps autko przyśpiesza do setki w mniej niż 6s! Na mokrej nawierzchni niewiele gorzej. I nadal jest potencjał żeby trochę z tego urwać robiąć bardziej zaawansowane mody sprzętowe (większe turbo, IC).



    Bardzo polecam MK2. Moim zdaniem gigantyczny krok do przodu w porównaniu do MK1. I jeszcze długo pozostanie nowoczesne bo z tego co wiem Audi na razie nie szykuje następcy.

    Tutaj link do mojego wątku: http://www.klubtt.pl/nasze-auta/7847...dykit-tts.html



    Czy Moge prosic numer do blachary ;D

  3. #33
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    O cudach techniki już wiemy natomiast Michał poruszył kwestię uszczelek w aucie po programie. Czy ktoś mógłby rozwinąć tą myśl? Co dokładnie może się dziać i jak ewentualnie się przed tym zabezpieczyć?
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #34
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez archi781 Zobacz posta
    Czy Moge prosic numer do blachary ;D
    Hehe.. film kręciłem w czasach kiedy budowałem dom. Dlatego takie ciekawe wpisy niektóre

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    O cudach techniki już wiemy natomiast Michał poruszył kwestię uszczelek w aucie po programie. Czy ktoś mógłby rozwinąć tą myśl? Co dokładnie może się dziać i jak ewentualnie się przed tym zabezpieczyć?
    Jak to Michał, pewnie chodziło mu o to że po zwiększeniu doładowania większe ciśnienie może rozerwać słabsze gumowe elementy, jeżeli są w 2.0T jakieś newralgiczne elementy, to się o tym dowiesz w czasie, ale ja nie martwił bym się o to w dwuletniej MK2
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jak to Michał, pewnie chodziło mu o to że po zwiększeniu doładowania większe ciśnienie może rozerwać słabsze gumowe elementy, jeżeli są w 2.0T jakieś newralgiczne elementy, to się o tym dowiesz w czasie, ale ja nie martwił bym się o to w dwuletniej MK2

    Ja tez sie zastanawiam nad programem do 200KM ze 170KM TDi. (Mam chyba najwolniejsze TT na forum ) no ale sie martwie wlasnie o eksploatacje silnika. Mowisz ze nie ma co w mlodym wieku auta?
    Mam zrobione 60.000.

    Prosze poradzic.


    m.

    ---------- Post dodany o 16:08 ---------- Poprzedni post z 16:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Hehe.. film kręciłem w czasach kiedy budowałem dom. Dlatego takie ciekawe wpisy niektóre
    malik, mozesz zmienic wyswietlanie tego rdyjka z tego wscieklego zielonego na inny kolor? mowie o telephone plus - to jest cos ponad standardowa Navi Plus, ten kolor?

  7. #37
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    kolory sa takie same jak u mnie. W kazdym RNS sa takie same. Radio, TV, MP3 ma pomarancz, NAVI niebieski, telefon zielony, ustawienia auta czerwony.

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja tez sie zastanawiam nad programem do 200KM ze 170KM TDi. (Mam chyba najwolniejsze TT na forum

    Spokojnie i bez stresu możesz zrobić taki program, dojdzie do tego jeszcze niuta i będzie coś ok 400, a to pozwoli ci już fajnie się odpychać, jedynie przy manualnej skrzyni trochę się na wachlujesz, w twoim mieście jest oddział CS, więc może u nich
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    kolory sa takie same jak u mnie. W kazdym RNS sa takie same. Radio, TV, MP3 ma pomarancz, NAVI niebieski, telefon zielony, ustawienia auta czerwony.
    Masz TV w standardzie. To nie trzeba dodakowego TV tunera? A co z kamera cofania? Mozesz podlaczyc kazda czy musisz doinstalowac modul IPAS??

    ---------- Post dodany o 23:03 ---------- Poprzedni post z 22:59 ----------

    Spokojnie i bez stresu możesz zrobić taki program, dojdzie do tego jeszcze niuta i będzie coś ok 400, a to pozwoli ci już fajnie się odpychać, jedynie przy manualnej skrzyni trochę się na wachlujesz, w twoim mieście jest oddział CS, więc może u nich[/QUOTE]

    Ponoc moge podkrecic Nm na 415. Mysle do Wawy pojechac do 44Tunning ale nie jestem pewien czy robit ten VIP sa trzy programy

    na: 394Nm na: 405Nm i na: 415Nm
    Nie wiem wlasnei czy nie pojde na ten 405 zeby spokojniej eksploatowac silnik.


    Dziekuje za Info

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To w wawie jest ta firma? proponował bym ci jednak zasięgnąć opinii w necie na temat tej firmy, za nim się do niej wybierzesz. Powertuj chociaż by forum, bo to nie temat o firmach tuningowych.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    To w wawie jest ta firma? proponował bym ci jednak zasięgnąć opinii w necie na temat tej firmy, za nim się do niej wybierzesz. Powertuj chociaż by forum, bo to nie temat o firmach tuningowych.
    Wiem wiem, dziekuje. Patrzylem nieco. Oni maja dwie filie w Wawie i Wrocku. Co do opini to widze ze sa rozne. Mysle ze to jest czesto tak ze ktos trafia na jakiego nieroba i dostaje kiepska usluge.

    A czy naprawde tam moze cos nie tak pojsc? Idziesz do nich, pomiar, wgranie programu, hamownia i tyle juz wszysko wiadomo.

  12. #42

  13. #43
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Jak widać może, w wawie polecam ci m.r motors u Rogala

    K[/URL]ONIEC O.T.[/QUOTE]

    Dziekuje Ci Zuczku

  14. #44
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta

    Jak widać może, w wawie polecam ci m.r motors u Rogala
    Nooo, Witek ogarnia niezle. U niego robilem TT na 270ps a wczesniej A4.

    Poza tym mrmotors.pl scisle wspolpracuje ze sporttig.pl, ktorych rowniez polecam jakbys chcial robic jakies przerobki hardware (wydech, dolot, turbo czy intercooler).

  15. #45
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Nooo, Witek ogarnia niezle. U niego robilem TT na 270ps a wczesniej A4.

    Poza tym mrmotors.pl scisle wspolpracuje ze sporttig.pl, ktorych rowniez polecam jakbys chcial robic jakies przerobki hardware (wydech, dolot, turbo czy intercooler).

    Malik a co ja moge oprocz programu, wydechi i storzka. Sa jakies wieksze turbiny do disela?

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •