Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    A suche fakty? około 20-30tyś różnicy - ostatnio często przeglądam
    damn to faktycznie jest o czym rozmawiac, pewnie ze dywagacje zalezne sa od grubosci portfela, ew. listy priorytetow, tak zdroworozsadkowo + 10k max za Q byloby kwota do ktorej wzialbym wersje na 4 lapki,
    przy 20-30 raczej rowniez myslalbym o jednej osi

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Co do elektroniki to owszem, moze i sie kiedys zacznie psuc - taka jej natura. Ja sprzedalem poprzednie TT jak mialem troche ponad 100 tys km UDOKUMENTOWANEGO przebiegu wiec i tu pewnie tak bedzie, a taki przebieg ow elektronika powinna wytrzymac
    zapewne masz racje, chociaz nawet mk1 kilka przykrych niespodzianek ( np. zegary) potrafilo zafundowac niemal od nowosci
    z perspektywy do 100 tys km faktycznie nic nie powinno bolec,
    ja poki co jestem w "lancuchu konsumentow" jedno ogniwo za toba, czyli czeka mnie wlasnie wszystko to co bedzie dzialo sie po 100 000
    jako anegdota rozmowa z moim mechem po przegladzie TT:
    mech: no ladny ladny, z 2 lata spokojnie posmigasz
    M: /z lekkim oburzeniem/ dlaczego 2 lata? ja chce nim jezdzic, az sie silnik rozleci, jeszcze zolte zabytkowe tablice bedzie kiedys mial
    mech: /z lekkim usmiechem/teraz samochody inaczej sie sklada, zacznie konczyc sie elektronika, padnie czujnik za czujnikiem, to zmienisz zdanie...
    M: /nadal z lekkim oburzeniem/ jak sie dba, to samo nic nie padnie
    mech: padnie, padnie...

    KONIEC

    tyle w temacie, mech mowil to zdecydowanie dla mojego dobra, nie bylo w tym zlosliwosci, czy zazdrosci,
    fakt faktem, forum pokazuje, ze elektronika wszelakiej masci lubi sie w TT konczyc, przez co utrzymanie TT do czasow "klasyka", moze nie byc latwe, ale czas pokaze
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 06-07-2011 o 12:28

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    pewnie ze dywagacje zalezne sa od grubosci portfela, ew. listy priorytetow, tak zdroworozsadkowo + 10k max za Q byloby kwota do ktorej wzialbym wersje na 4 lapki
    Zgadza się!

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    mech: /z lekkim usmiechem/teraz samochody inaczej sie sklada, zacznie konczyc sie elektronika, padnie czujnik za czujnikiem, to zmienisz zdanie...
    M: /nadal z lekkim oburzeniem/ jak sie dba, to samo nic nie padnie
    mech: padnie, padnie...
    Dokładnie tak, mnie też by takie słowa zdenerwowały bo sam planowałem jeździć moim TT b.długo. Trzeba się do tego zacząć przyzwyczajać, że koncerny produkują auta specjalnie krócej-żywotne po to by na nich zarabiać. Kupujesz auto i za 2-3-4 lata kupujesz nowe. Tak jak na zachodzie. My też tych czasów dożyjemy. Nie wiem tylko czy to dobrze czy źle.

    ---------- Post dodany 07-12-2011 o 08:03 ---------- Poprzedni post 07-06-2011 z 12:03 ----------

    1. Pytanie o nawigację seryjną w 8J. Jak będę kupował TT to chciałem koniecznie z tą nawigacją. Czy ktoś z Was posiada wbudowaną navi w 8J i jak one się mają do zew. nawigacji? Jakość, szybkość działania, aktualizacja map?

    2. Białe podświetlenie zegarów w TT jest tylko w wersji TTS i RS czy były wrzucane od któregoś rocznika w zwykłych?
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 12-07-2011 o 09:06

  3. #18
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ja mam taka fabryczna nawigacje Spisuje sie bardzo dobrze. Przewaga nad zewnetrzym urzadzeniem z navi jest taka, ze jest natychmiast To znaczy, jedziesz sobie droga, ktora znasz ale jest korek i w przeciagu 10 sekund chcesz wiedziec dokad wiedzie droga na lewo. Wciskasz przycisk i juz wiesz. Takie sytuacje miewam dosc czesto, ostatnio na trasie gdzie byl jakis wypadek i 5 km korku. Ja jezdze na fabrycznych mapach i sofcie z 2007 roku i jest OK. Jak ktos bardzo potrzebuje miec widok 3D, polski jezyk menu (mam ang.) i lektora oraz mapy 2011r. to moze sciagnac plytke,nagrac obraz DVD i wsunac na 30 min w navi i ma to co Panowie sprzedaja na allegro za 400 zl. Wada takiej navi jest mniejsza porecznosc (brak do tykowego wyswietlacza). Mam w schowku AutoMape ale nie pamietam, kiedy ja wlaczalem Poza nawigacja mamy:

    - kary SD z MP3
    - bluetooth
    - TV / DVD
    itd...

    Slowem - polecam

    Bialem podswietlenie jest w CALEJ grupie VW lacznie ze skoda itd. od 2009 roku o ile sie nie myle.

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    2.0 TFSI - jakie są możliwości modyfikacji tego silnika? Na seryjnej turbinie ile KM można bezpiecznie zrobić?
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #20
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ten silnik jest ponoc bardziej podatny na mody niz 1.8. Na naszym forum samym programem ludzie osiagali moce rzedu 270 KM !! Juz samo to daje pewien obraz

  6. #21
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    2.0 TFSI - jakie są możliwości modyfikacji tego silnika? Na seryjnej turbinie ile KM można bezpiecznie zrobić?

    a przy grubym modzeniu spokojnie 450ps bezpiecznie zrobisz i do jazdy na codzień co przy tego rodzaju autach się bardzo przydaje
    A 420ps powinieneś dobrym pakietem osiagnąć i cieszyć się z jazdy i bezawaryjności.

    A program tak jak wyżej. Ale zapewne będą uszczelki od przeładowania po jakimś czasie dopominać się

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Co to znaczy dobry pakiet? Co do programu to chodzi ci o to, że jest on zbyt agresywny na seryjne graty i dlatego uszczelki będą padać?! Btw: s tronic bezpiecznie ile zniesie bez modyfikacji?
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ej Jaaqob, nikt ci nie powie ile co zniesie dokładnie, bo jednemu zniesie więcej, drugiemu mniej, mówi się że ten s-tronic bez modyfikacji znosi bezpiecznie ok 350niuta, ale jaka będzie jego żywotność to nikt ci nie powie, na pewno zejdzie szybciej niż przy serii, zniesie to i pewnie 450 albo 500 tylko na jak długo, tego nie wiadomo,wiadomo natomiast że im więcej tym krócej, jak krótko i jak długo, zależy od twojej nogi
    ps. jedni łamią korby na k-03s po modach, a inni jeżdżą na nich bezawaryjnie, z GT2871
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 23-11-2011 o 22:05
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki Żuczek to chciałem wiedzieć. Jeszcze ostatnie pytanko. Czy TTS różni się jakoś od TT (poza quattro) czy wydech + program to te same graty co w TTS? Staram się dowiedzieć czy te okolice 300 koni dla 2.0 to może producent bierze jako "normalne" dla tych silników?
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak są różnice w tych silnikach
    Większe turbo
    i osprzęt
    Jednak zaadoptowanie tego to p&p, plus program wydech coler dolot i jedziesz w granice pięknych 340hp
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    TTS ma seryjnie montowane Magnetic Ride. jest nizsze o 10mm z tego co pamietam no i ma przycisk S. Procz tego w srodku ma wszysko obszyte skora z grubymi nicmi. Mysle ze duzo daje wydech 2x2 choc sa lepsze nieco juz od seryjnych. Milteka i daja nieco wiekszy przysrost mocy i glebszy dzwiek.

  12. #27
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    No to może napiszę parę słów od siebie.

    Kiedyś bardzo podobało mi się MK1. Niestety nie było mnie na nie stać. Kiedy już było mnie na nie stać to przestało mi się podobać bo niestety już trochę się wtedy zestarzało

    Fascynacja odżyła ze zdwojoną siłą gdy zobaczyłem MK2.

    Przed TT miałem już kilka Audiczek. Najlepiej wspominam S4 B7, które było po prostu mega wypasem, gwarantującym codziennie banana na gębie. Jedyny moment kiedy trochę markotniałem to był moment tankowania. 4.2PbV8 potrafi wypić. To było głównym powodem dlaczego sprzedałem auto po 1.5r użytkowania. Niestety wykończeniówka domu wymaga poświęceń Przegiąłem w drugą stronę i kupiłem grzeczną A3 8P 2.0TDI. Auto nudne jak flaki z olejem.

    Radość z użytkowania Audi powróciła właśnie z TT MK2. To autko jest ZAJEBISTE! Mały, lekki gokart z fantastycznym silnikiem i jeszcze lepszą skrzynią biegów (S-tronic). Szukałem swojego egzemplarza prawie 5 miesięcy. To nie jest ani Passat ani A4. Zadbane i dobrze wyposażone egzemplarze są bardzo ciężkie do upolowania.

    W środku cały czas jest bardzo nowoczesne i wykończone z dbałością o szczegóły. Jak dobrze się przyjrzycie to zauważycie mnóstwo części od większego brata: Audi R8

    Fotele, lusterka, climatronic, kierownica, lampki w podsufitce, wlew paliwa, wewnętrzne klamki drzwi. To trochę takie małe R8

    I tak jak Mari pisze wielką zaletą jest to, że można doposażyć je w różne elektroniczne gadgety, które umilają codzienne użytkowanie. To bez czego nie mógłbym się obyć to nawigacja RNS-E, kierownica multifunkcyjna i moduł Bluetooth. Wszystko oczywiście firmowe Audi.



    Nawigację RNS-E bardzo polecam. Poza na prawdę dokładnymi mapami całej Europy (w tym Polski) ma zajebistą przewagę nad rozwiązaniami "przyklejanymi na szybę" w tym aspekcie, że integruje się pięknie z autem. Nie chodzi tylko o wyświetlanie strzałek i innych informacji na FISie pomiędzy zegarami ale o to, że poza odczytywaniem pozycji z GPSa dostaje też sygnał ze sterownika ABS (o prędkości i kierunku obrotu kół oraz kącie skrętu). W momencie gdy sygnał GPS zostaje utracony (w górach, w wysokiej zabudowie miejskiej, w tunelu) nawigacja nadal pięknie działa dostając sygnał właśnie z kół. Przydatne w wielu sytuacjach. Np. w takim Wiedniu biegnie droga ekspresowa przez miasto tunelem w którym są rozjazdy. Nawigacja przyklejana na szybę w takich warunkach kapituluje

    Ponadto RNS-E pięknie integruje się z kierownicą multifunkcyjną oraz z zestawem Audi Bluetooth. Po podniesieniu funkcjonalności tzw. SDSem możemy wydawać jej większośc komend głosowo nie odrywając oczu od drogi: wybieranie numeru telefonu, przełączanie stacji radiowych, przełączanie utworów na CD czy MP3, oddalanie czy przybliżanie mapy, wyszukiwanie specjalnych lokalizacji (np. najbliższego bankomatu). To wszystko poleceniami głosowymi. Jeśli chciałbym cokolwiek ulepszyć w tym rozwiązaniu to kupiłbym egzemplarz nawigacji z 2010r kiedy Audi podwyższyło rozdzielczość i dodało wsparcie dla kart SDHC.



    Wracając do wrażeń z jazdy zapewnianych przez MK2 to szczerze mówiąc ja nie tęsknię aż tak za Quattro. Przez to, że autko jest takie lekkie i w miarę krótkie to prowadzi się wyśmienicie nawet w opcji "FWD only". Przede mną jeszcze zima i być może odszczekam to co napisałem ale do tej pory na prawdę nie brakowało mi napędu na obie osie. Nawet mając doświadczenia z S4

    Jeśli chodzi o dynamikę to oczywiście poza silnikiem i skrzynią s-tronic dużo daje waga auta. To, że nadwozie zostalo wykonane z aluminium to był strzał w 10tkę. Po podciągnięciu silnika do 270ps autko przyśpiesza do setki w mniej niż 6s! Na mokrej nawierzchni niewiele gorzej. I nadal jest potencjał żeby trochę z tego urwać robiąć bardziej zaawansowane mody sprzętowe (większe turbo, IC).



    Bardzo polecam MK2. Moim zdaniem gigantyczny krok do przodu w porównaniu do MK1. I jeszcze długo pozostanie nowoczesne bo z tego co wiem Audi na razie nie szykuje następcy.

    Tutaj link do mojego wątku: http://www.klubtt.pl/nasze-auta/7847...dykit-tts.html
    Ostatnio edytowane przez malik ; 24-11-2011 o 00:24

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Po za tym że droga ekspresowa nie biegnie już przez centrum Wiednia i jego mega tunelem, tylko piękną obwodnicą, wiem bo kilowałem tam jakąś tuningowaną Okte. na Czechu i to, że dobre navi np Tom tom go 930 nie gubią się w tym tunelu, tylko podają mapę z pamięci ROM to wszystko się zgadza
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Co ma pamiec ROM do nawigacji? Mimo to, wbudowana navi i tak ma przewage nad "przylepkami". Jesli ktos ma zboczenie na punkcie map, to na innym forum ludzie tworza wlasne mapy do audi/vw zawierajace liste fotoradarow itd. SDS bardzo fajna sprawa, bo aby wprowadzic cel podrozy nie musimy nawet odrywac sloni od kierownicy

  15. #30
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    malik - bardzo dobry opis strzeliłeś. Sporo się dowiedziałem o samym radiu/navi. Dzięki!

    ---------- Post dodany o 10:03 ---------- Poprzedni post z 10:01 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    SDS bardzo fajna sprawa, bo aby wprowadzic cel podrozy nie musimy nawet odrywac sloni od kierownicy
    Ten SDS to jakiś dodatkowy soft który się wgrywa? Czy to jest oryginalne rozwiązanie Audi czy jakaś przeróbka innej firmy?

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •