Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #121
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Na tym forum akurat są bardzo pomocne i życzliwe osoby, ale mało kto ma MK2, a Ci którzy mają nie robią takich przeróbek. Mam tez podobne potrzeby do Twoich, sporo wiedzy znajdziesz na forach o A3.

  2. #122
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    To fakt wlasciciele Mk2 mniej dlubia przy autach, ja mysle ze mikrofon jest tam obok klimy. Uzywam tel przez BT (modul byl fabrycznie), ale rozmowcy sie skarza ze slabo slychac wiec do dluzszych rozmow sie to nie nadaje.

  3. #123
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez GrAsiK Zobacz posta
    Bt już mam razem z wiązką i mikrofonem nr 8p0862335k od a4 mam tylko nadzieje ze będzie śmigał również z TT-tunią
    chyba po prostu dokupię jeszcze jeden mikro-
    chyba że ktoś wie jak to zmostkować ??

    mam pytanko czy w roadsterze mikrofon również montuje się koło lampki w podsufitce(pytam bo trochę jest tam lipne dojście ) a główny moduł pod fotelem

    dobra pogooglowałem trochę i już wszystko wiem co i jak z tym microfonem po prostu połączyć szeregowo ( jakby ktoś się chciał dowiedzieć pytać na pm z chęcią pomogę )
    a teraz pytanko skoro mam w aucie zestaw do podpięcia telefonu czy nie wynika z tego ze powinienem mieć już zainstalowany mikrofon ?
    i gdzie go szukać w podsufitce czy koło panelu od klimy bo jest tam takie coś co przypomina mikrofon albo mały głośniczek

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Trochę nie czaje tego forum tutaj nikt nic nie wie albo nie ma ochoty pomóc ;-/
    Mi Twoj post musial jakos umknac, bo bym odpisal, gdyz ten temat i mnie interesuje. Zeby rozwiac watpliwosci napisze, ze mikrofon na 100% jest zainstalowany nie w klimatronicu, a kolo lampki kabiny. Tak widac ETCE i w ELSie. W ogole ETKA i ELSA to podstawa moim zdaniem, jesli ktos mysli o rozbudowywaniu swojego auta. W roadsterze tez chyba mikrofon jest w kloszu lampki. Wiem, ze mikrofon moze byc zainstalowany tez tam, gdzie jest system BOSE. Jesli masz zestaw do telefonu to i mikrofon powinien byc. Zdejmij ten klosz (minuta roboty) i bedziesz wszystko wiedzial. Acha, szkoda ze kipiles modul w wersji K, bo byl on wadliwy i audi wzywalo ludzi na akcje naprawcza i wymieniali go na nowszy. Na allegro sa dzieki temu sporo tansze, bo sprzedawcy zeruja na niewiedzy kupujacych.

  4. #124
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    kurde to mnie teraz trochę podłamałeś wylicytowałem cały zestaw na ebay tylko za 60 funtów wiec jak coś padnie to tylko kupie nowy moduł bo instalacja już będzie .
    boje sie troche samemu sciagać ten plastik bo znająć moje ruchy to pewnie coś połamie więc poczekam do soboty gdzie będę miał to instalowane przez fachowca
    i teraz jeżeli mam juz 1 mikrofon bo instalacja na tel jest za ręcznym ( system bose tez mam ) to ten który kupiłem z zestawem bt podpiąć tylko do rns-e a drugi ma być do bt
    ma ktos schemat pinologi ? zarówno rns-e i bt gdzie ma być to wpięte ?

    druga opcja jest taka że mikrofonu nie będzie więc tak jak wyczytałem na jakimś innym forum mam z mostkować podłączenie mikrofonu szeregowo bt z rns-e ?? czy ktoś sie orientuje czy to prawda i ma takowa instalacje juz u siebie ?

    i czy nie lepiej dać mikrofon za panel od klimatronica ?

  5. #125
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Niewiem, jak chcesz wlozyc mikrofon za panel klimatronic, ale jego miejsce jest w kloszu lampki. Pamietaj, ze do aktywacji SDSa w rns bedziesz potrzebowal plytke, ktora to uaktywni. Jesli chodzi o sposob podlaczenia mikrofonu do bt i rnsa to moim zdaniem zamiast cos lutowac i mostkowac lepiej jest kupic dedykowana wiazke plug&play i miec z glowy. Ewentualnie zrobic tak, jak jest u Jaqoba, czyli miec dwa mikrofony. W kloszu jest miesce na dwa, po lewej i prawej stonie dla aut UK).

  6. #126
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    jaka jest procedura ściągania tej osłony żeby dostać się do tego klosza ??
    i mówiąc będziesz potrzebował płytki do aktywacji masz na myśli soft RNS-E_SW0650_STD ?

  7. #127
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Polecam np. ten watek http://www.a4-klub.pl/archiwum/index.php?topic=71522.0 , jest jeszcze jeden o montazu BT w rns-e. Obraz plyty mozesz pobrac tu: http://www.naviedit.de/ . Potem wkleje Ci instrukcje z ELSA.

  8. #128
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    wielkie dzięki już lukam

  9. #129
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a zeby uciac spekulacje, gdzie sa pochowane wklejam schemacik:


  10. #130
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    super wielkie dzięki ( rozumiem ze coupe i roadster maja tak samo )
    a powiedzcie mi skoro nie mam BT który powinien być po fotelem ale mam wejście na tel to mikrofon wchodzi prosto do rns czy jest podlaczony to wejścia na tel i z tamtąd idzie do rns-e jeżeli głupie pytanie to sorry z góry ale chce sobie wszystko poukładać w głowie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam
    maly update

    a wiec w moim audi już był Bt dokładnie ten sam numer co kupiłem na ebay
    aczkolwiek moduł był uwalony i nie działał wiec wystarczyło go tylko podmienić i wszystko śmiga bez ciągania kabli
    co do SDS to niestety ta opcja mi nie działa ... podpoiłem nowy mic pod pin 1 i 7 ( kodowanie też jest ok ) po naciśnięciu na przycisk na kierce mam sygnał po którym mam mówić aczkolwiek rns zachowuje sie jakby nie było mikrofonu i babeczka po chwili tłumaczy mi jakie sa dostępne komendy i po chwili się wyłącza...
    sds nie działa nawet na BT
    czy ktoś miał podobny przypadek ??
    a może jednak kodowanie powinno być inne ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

  11. #131
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    wiesz co, ja sie niestety na PINach i kabelkologii nie znam na tyle, by Ci pomoc. Mozesz ewentualnie pociagnac drugi mikrofon do RNS, tak jak ma Jaqob (wtedy jeszcze malik to robil). Druga opcja to zakup gotowej wiazki do BT i SDSa http://www.carsystems.pl/audi-blueto...0cm,id456.html . To jest polska firma, wiec pewnie co do ceny mozna sie dogadac. W Twoim przypadku poszedlbym w opcje nr 1. Podlacz drugi mikrofon (albo ten sam na probe) do RNSa i jak bedzie dzialac, to pociagnij kabel do lampki sufitowej. Czytalem na innym forum, ze nic nie trzeba rozbierac, bo tapicerke da sie odgiac w okolicy szyby w celu umieszczenia kabla.


  12. #132
    Awatar GrAsiK
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    nowa sól / uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    ja właśnie pocięglem drugi mikrofon bezpośrednio do rns i podpoiłem pod piny 1 i 7 w rns aczkolwiek nie działa ( bt i mikrofon od niego działa dobrze tylko ten drugi podpięty pod rns nie ) jest tam jakieś może specjalne kodowanie w rns ?? bo w bt wiem

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •