Pokaż wyniki od 1 do 15 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Quattro wychodzilo bodajze z silnikiem 2.0T od 2010r wiec nie dosc, ze za Quattro trzeba zaplacic to i za rocznik.
    Roznica jaka chyba to extra 11KM tak jak w przypadku Golfa V GTi z ostatnich lat produkcji
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 06-07-2011 o 00:45

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Quattro wychodzilo bodajze z silnikiem 2.0T od 2010r wiec nie dosc, ze za Quattro trzeba zaplacic to i za rocznik.
    no to na pewno w tym rzecz, nie wiedzialem o tym - dzieki a info

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    poza tym silnik 2.0 TFSI 211 KM to nie tylko podniesienie mocy programowo o 11 KM, tylko ida za tym zmiany w jego konstrukcji. Ten silnik nie ma juz paska rozrzadu, tylko lancuch. W serwisie audi Auto Viva w Warszawie powiedzieli mi w serwisie, ze juz o tym starszym 2.0 TFSI 200 KM mozna mowic jak o silniku udanym (bierze wiecej oleju ), natomiast sa proiblemy z tym nowym 211 KM. Mozecie sobie poczytac o problemach np w A5 Sportback.

    Co do elektroniki to owszem, moze i sie kiedys zacznie psuc - taka jej natura. Ja sprzedalem poprzednie TT jak mialem troche ponad 100 tys km UDOKUMENTOWANEGO przebiegu wiec i tu pewnie tak bedzie, a taki przebieg ow elektronika powinna wytrzymac

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    A suche fakty? około 20-30tyś różnicy - ostatnio często przeglądam
    damn to faktycznie jest o czym rozmawiac, pewnie ze dywagacje zalezne sa od grubosci portfela, ew. listy priorytetow, tak zdroworozsadkowo + 10k max za Q byloby kwota do ktorej wzialbym wersje na 4 lapki,
    przy 20-30 raczej rowniez myslalbym o jednej osi

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Co do elektroniki to owszem, moze i sie kiedys zacznie psuc - taka jej natura. Ja sprzedalem poprzednie TT jak mialem troche ponad 100 tys km UDOKUMENTOWANEGO przebiegu wiec i tu pewnie tak bedzie, a taki przebieg ow elektronika powinna wytrzymac
    zapewne masz racje, chociaz nawet mk1 kilka przykrych niespodzianek ( np. zegary) potrafilo zafundowac niemal od nowosci
    z perspektywy do 100 tys km faktycznie nic nie powinno bolec,
    ja poki co jestem w "lancuchu konsumentow" jedno ogniwo za toba, czyli czeka mnie wlasnie wszystko to co bedzie dzialo sie po 100 000
    jako anegdota rozmowa z moim mechem po przegladzie TT:
    mech: no ladny ladny, z 2 lata spokojnie posmigasz
    M: /z lekkim oburzeniem/ dlaczego 2 lata? ja chce nim jezdzic, az sie silnik rozleci, jeszcze zolte zabytkowe tablice bedzie kiedys mial
    mech: /z lekkim usmiechem/teraz samochody inaczej sie sklada, zacznie konczyc sie elektronika, padnie czujnik za czujnikiem, to zmienisz zdanie...
    M: /nadal z lekkim oburzeniem/ jak sie dba, to samo nic nie padnie
    mech: padnie, padnie...

    KONIEC

    tyle w temacie, mech mowil to zdecydowanie dla mojego dobra, nie bylo w tym zlosliwosci, czy zazdrosci,
    fakt faktem, forum pokazuje, ze elektronika wszelakiej masci lubi sie w TT konczyc, przez co utrzymanie TT do czasow "klasyka", moze nie byc latwe, ale czas pokaze
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 06-07-2011 o 12:28

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #5
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    pewnie ze dywagacje zalezne sa od grubosci portfela, ew. listy priorytetow, tak zdroworozsadkowo + 10k max za Q byloby kwota do ktorej wzialbym wersje na 4 lapki
    Zgadza się!

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    mech: /z lekkim usmiechem/teraz samochody inaczej sie sklada, zacznie konczyc sie elektronika, padnie czujnik za czujnikiem, to zmienisz zdanie...
    M: /nadal z lekkim oburzeniem/ jak sie dba, to samo nic nie padnie
    mech: padnie, padnie...
    Dokładnie tak, mnie też by takie słowa zdenerwowały bo sam planowałem jeździć moim TT b.długo. Trzeba się do tego zacząć przyzwyczajać, że koncerny produkują auta specjalnie krócej-żywotne po to by na nich zarabiać. Kupujesz auto i za 2-3-4 lata kupujesz nowe. Tak jak na zachodzie. My też tych czasów dożyjemy. Nie wiem tylko czy to dobrze czy źle.

    ---------- Post dodany 07-12-2011 o 08:03 ---------- Poprzedni post 07-06-2011 z 12:03 ----------

    1. Pytanie o nawigację seryjną w 8J. Jak będę kupował TT to chciałem koniecznie z tą nawigacją. Czy ktoś z Was posiada wbudowaną navi w 8J i jak one się mają do zew. nawigacji? Jakość, szybkość działania, aktualizacja map?

    2. Białe podświetlenie zegarów w TT jest tylko w wersji TTS i RS czy były wrzucane od któregoś rocznika w zwykłych?
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 12-07-2011 o 09:06

  6. #6
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Panowie, mam pytanie do co bardziej obeznanych z Mk2. A mianowicie (w tym miejscu można już zacząć rechotać): jak rozpoznać, czy to auto ma alarm?

    Z lektury innych wątków wiem już, że domyślnie auto otwiera się i zamyka bez wydawania dźwięku - tylko mignięcie kierunkowskazami. Łapanie za klamki i bujanie samochodem żadnego alarmu nie włączyły. Czujników widocznych wzdłuż szyb się nie doszukałem. Testowania poprzez wybicie szyby wolałbym uniknąć.

    Jedynym wskaźnikiem sugerującym zabezpieczenie jest migająca co ok. 4 sekundy czerwona dioda na środku podszybia (zdjęcie poniżej). Ale podejrzewam, że to raczej immobilizer. No więc jak to ustrojstwo sprawdzić? (już można skończyć rechotać)

    Dzięki!


Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •