Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 132

Wątek: Audi TT 8J - jak to działa?

  1. #1
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239

    Audi TT 8J - jak to działa?

    Cześć nie wiem czy taki temat tutaj pasuje, ale jako że zacząłem się interesować 8J to gromadzą mi się wszelakie mniej lub bardziej ważne pytania.

    pierwsze
    Szukałem tego wszędzie ale nie mogłem znaleźć żadnej informacji. Czy to światełko na tylnim bumper'ze pod rejestracją to jest światło przeciwmgłowe?


    drugie
    Czy w 8J jest opcja automatycznie składanych lusterek?

    OT: ten rekinek na końcu dachu (antena) to jaki koncern to zapoczątkował? Bo z tego co widziałem, to najpierw widziałem to w limuzynach BMW, a potem w limuzynach Audi. Chodzi mi o antenę w postaci tego małego rekinka z tyłu. Świetnie to wygląda ale ktoś od kogoś musiał to ściągnąć. (:
    Ostatnio edytowane przez Blerx ; 02-07-2011 o 10:03

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    W konfiguratorze są dostępne 3 opcje:
    Lusterka:
    Zewnętrzne, ogrzewane 640
    Zewnętrzne, ogrzewane i elektrycznie składane 1 360
    Zewnętrzne, ogrzewane i elektrycznie składane, z automatyczną funkcją przeciwoślepieniową 2 230

    To nie jest jakiś odblask? A przeciwmgłowe nie jest w lampie? Nie wiem, nie miałem 8J i się nie znam

    Coś mi się wydaje, że BMW było pierwsze, zresztą jakie to ma znaczenie.

  3. #3
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Dzięki za info w sprawie lusterek (:

    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Coś mi się wydaje, że BMW było pierwsze, zresztą jakie to ma znaczenie.
    ... żadne, z czystej ciekawości się zapytałem.
    Nadal tylnie światełko pozostaje dla mnie niewiadomą.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Blerks przez 21 miesięcy wszystkiego się dowiesz spokojnie, może to do jazdy dziennej?? odnośnie wyposażenia to wiesz ogranicza cię tylko $$$$$
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    tak, to jest swiatelko przeciwmgłowe. Ciekawostka - zauwaz, ze w wersjach USA tego nie ma

  6. #6
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Dzięki za info, z tego co wiem to większość aut w USA nie ma tylniego światła przeciwmgłowego - ale już przepisów w tym temacie nie znam dlaczego oni tak mają.
    To światełko przeciwmgłowe po środku fajnie musi wyglądać - prawie jak to czerwone światło w bolidach (:

    PYTANIE: Mnie nie będzie stać na quattro na 99% więc pewnie kupię FWD. Czy ktoś miał przesiadkę z mk1 quattro na FWD w mk2? Może ktoś z Was opisać różnicę w prowadzeniu?

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mari sprzedał swoje pierwsze TT mk2 z tego powodu że była to oska a przesiadł zie z quattro , choć może się mylę .
    Pewnie ma sporo ciekawych informacji Poczekaj aż pojawi się na forum









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    A i owszem, to prawda

    Teraz znow kupilem MK2 i tez FWD No wiec niestety roznica jest W porownaniu do 180Q moje 200 KM FWD zbiera sie O WIELE LEPIEJ, jest o wiele bardziej dynamiczna, tyle ze miewa problemy z trakcja. Zapomnij o szybkim ruszaniu na nierownym asfalcie, bo wtedy jest beznadziejnie. Na rownym nie jest jeszcze zle. Oponki 255 robia swoje i auta sie w miare trzyma, jednak nie jest to to samo co w Quattro. Ostatnio padal lekki deszcz i z lezka w oku wspomnialem, ze dla mojej Q nie robilo to roznicy czy deszcz czy suchy asfalt Pamietam, ze zima tez nie jest za wesolo. Jak ostatniej zimy jednego dnia spadla rekordowa ilosc sniegu i warszawa zostala doslownie sparalizowana (10 KM po miescie jechalem DOSLOWNIE 4 godz.) to moje stare TT czulo sie w tym kopnym sniegu jak ryba w wodzie, nawet przez zaspy sie nim przebijalem i smialem sie pod nosem z reszty aut FWD. Teraz tez niestety bede dzielil ich los. COs za cos. 3,2Quattro nie chcialem, bo za ciezkie i bez perspektyw na podniesienie mocy. Jeszcze jedym minusem sa opony przednie, ktore dosc szybko sie zcieraja.

    Podsumowujac, ponazekalem troche na FWD ale pewnie kazdy sie tego spodziewal Mimo to jest dobrze, auto daje ogromna frajde, jest naprawde SPORO bardziej dynamiczne od 180Q, ktore troche tracilo wlasnie przez quattro. FWD moim zdaniem wiecej wymaga od kierowcy niz AWD, trzeba sie nauczyc optymalnie ruszac, ale jak juz wystartuje to ma przewage nad Q. Jak zrobie program jak nasi koledzy z forum na okolo 250-270 KM, to TTS w sloneczny dzien niechaj sie zacznie bac Ogolnie polecam mk2 jako nastepce mk1, rozwazalem wiele innych aut (poszukaj na forum) ale i tak wybor padl znowu na TT Ma to cos...

  9. #9
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Mari, dzięki za obszerne przekazanie doświadczenia (:
    Mam jeszcze pytanie z typu "jaram się":

    - jak przesiadłeś się z 8N do 8J to we wnętrzu, funkcjonalności auta zauważyłeś jakąś znaczną różnicę? Jakieś inne rozwiązania, bardziej wygodne, fajniejsze?

    Napisz cokolwiek proszę (:

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    szczerze mowiac jest spora roznica miedzy 8N i 8J, rzecz jasna na korzysc 8J. Oba auta dzieli prawie 10 lat, a w motoryzacji to duzo. Auto fajniej sie prowadzi (pomijajac brak quattro), nawet Clarksson z Top Gear bardzo chwalil 8J, gdzie jak przypomne nabijal sie z 8N. Dodatkowo, jesli ktos lubi gadzety 8J mozna fajnie rozbudowywac o navi, cyfrowe tv, bluetooth, parktronic, czujniki cisnienia i wiele, wiele innych bajerow, ktore podnosza przyjemnosc z uzytkowania. Mozna to sobie zobaczyc w konfiguratorze, wiekszosc rzeczy mozna bezproblemowo dolozyc. Podoba mi sie we wnetrzu tunel srodkowy, ktory jest dosc wysoki, mozna na nim oprzec ramie i jeszcze bardziej daje wrazenie prowadzenia zbitego bolidu To, ze auto uroslo we wszystkie strony widac na tylnej kanapie, ktora ma dluzsze siedzisko. Mimo to, nadal podrozowanie na niej jest sporym wyzwaniem, chyba ze ktos ma 1,50 cm O ile mozna tak powiedziec o aucie sportowym, to jest ono bardziej wygodne od 8N. Wiadomo, ktos moze pomyslec, ze pisze tak bo mam juz 8J, ale kupilem je wlasnie dlatego, bo juz kiedys mialem 8J i chcialem do niego wrocic

  11. #11
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    8J mozna fajnie rozbudowywac o navi, cyfrowe tv, bluetooth, parktronic, czujniki cisnienia i wiele, wiele innych bajerow, ktore podnosza przyjemnosc z uzytkowania.
    hehe do momentu, gdy bajery zaczna padac, szwankowac i przyjdzie wykladac plny na wymiany
    to nie zlosliwosc, bo jestem fanem mk2
    jestem po prostu zwolennikiem teorii, ze czym mniej elektroniki w aucie tym lepiej dla jego dlugoletniej bezproblemowej eksploatacji :P dlatego z bolem serca patrze jak z roku na rok pcha sie jej do aut coraz wiecej

    Panowie podpowiedzcie, bo jak was podczytuje to mnie to zainteresowalo, na dzien dzsiejszy przy poszukiwaniach mk2 jaka jest przepasc cenowa miedzy wersja z i bez Q ? bo z tego co czytam wychodzi, ze roznica jest na tyle istotna, ze dokladanie pieniazkow do napedu na 4 lapy nie jest juz sprawa tak oczywista...
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 05-07-2011 o 23:59

    "Love Them BOTH" - M.

  12. #12
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Quattro wychodzilo bodajze z silnikiem 2.0T od 2010r wiec nie dosc, ze za Quattro trzeba zaplacic to i za rocznik.
    Roznica jaka chyba to extra 11KM tak jak w przypadku Golfa V GTi z ostatnich lat produkcji
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 06-07-2011 o 00:45

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Quattro wychodzilo bodajze z silnikiem 2.0T od 2010r wiec nie dosc, ze za Quattro trzeba zaplacic to i za rocznik.
    no to na pewno w tym rzecz, nie wiedzialem o tym - dzieki a info

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    A suche fakty? około 20-30tyś różnicy - ostatnio często przeglądam
    I coś czuję, że skończy się na FWD, ale skoro też fajne (:

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    poza tym silnik 2.0 TFSI 211 KM to nie tylko podniesienie mocy programowo o 11 KM, tylko ida za tym zmiany w jego konstrukcji. Ten silnik nie ma juz paska rozrzadu, tylko lancuch. W serwisie audi Auto Viva w Warszawie powiedzieli mi w serwisie, ze juz o tym starszym 2.0 TFSI 200 KM mozna mowic jak o silniku udanym (bierze wiecej oleju ), natomiast sa proiblemy z tym nowym 211 KM. Mozecie sobie poczytac o problemach np w A5 Sportback.

    Co do elektroniki to owszem, moze i sie kiedys zacznie psuc - taka jej natura. Ja sprzedalem poprzednie TT jak mialem troche ponad 100 tys km UDOKUMENTOWANEGO przebiegu wiec i tu pewnie tak bedzie, a taki przebieg ow elektronika powinna wytrzymac

Podobne wątki

  1. Jak to działa ;-)
    Przez FockeWulf w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:31
  2. Nie działa radio
    Przez Erix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 01:32
  3. nie działa climatronic
    Przez mateUS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 13:45
  4. nie działa gaz;-)
    Przez quli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 08:34
  5. Jak to działa
    Przez Malina w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •