Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Zawieszenie (amortyzatory) do MK2

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Zawieszenie (amortyzatory) do MK2

    Amorki mam od nowości a jakie drogi mamy wiadomo i myślę, że niedługo przyjdzie czas na ich wymianę. Pytanie co w zamian? Chciałbym aby był komfort jazdy ale też w miarę dobrze trzymało na zakrętach. Rozwiązania typu gwint mnie przeraża bo zaraz wyobrażam sobie, że będzie beton. Kupić ori do TT czy coś lepszego polecacie? Zależy mi na czymś z klasy "premium". Seryjne w MK2 są bardzo dobre pytanie czy jeszcze mogę sobie je polepszyć?

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ile masz na budziku? ze myślisz o zmianie fabryczne nie są takie złe i wytrzymują też nie mało, tak że spokojnie jeszcze polatasz, no chyba że czujesz coś nie tak z autem, lub po obdukcji wizualnej coś cieknie.
    Znając trochę ciebie i twój charakter, myślę że tylko fabryczne, magnetic ride, zapewne i tak nie wy korzystasz ich możliwości, a jeżeli nawet, to pomyśl o jakiś delikatnie usportowionych sprężynach np z serii pro-kit Eibacha.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zacznijmy od tego że gwint = beton to stereotyp istniejący dzięki zalewowi tanich tandetnych części lub używaniu typowo torowego zawieszenia w autach ulicznych . Znając Ciebie , wiem że byle czego nie kupisz więc nie musisz obawiać się betonu
    Oczywiście będzie trochę twardziej niż w seryjnie nawet na miękkim ustawieniu nie mniej jednak auto będzie niżej bez zmniejszania skoku sprężyny jak to się dzieje przy wymianie tylko sprężyn na niższe .

    Jeśli chodzi o same amortyzatory to Bilstein nadal jest jednym z lepszych w branży i mają już od jakiegoś czasu w ofercie amory HD ( Heavy Duty ) do TT MK2

    Pozostaje kwestia decyzji i tego czego oczekujesz od auta , jeśli priorytetem jest komfort ponad wszystko to raczej tylko seryjne .
    Dodatkowo , jeśli dalej masz w planach dokładkę Haldex-a to szkoda wywalać kasy na zawieszenie FWD .
    Oczywiście w przypadku amorów można dokupić tył ( choć ja bym wolał mieć wszystkie nowe ) nie mniej jednak gwinty sprzedawane są w zestawach .
    Przykładowe ceny w USA
    Amory Bilstein HD komplet - 730$
    Gwint Eibach Pro-Street-S - 1350$
    Gwint H&R Street-Performance - 1100 $
    Gwint Bilstein PSS 10 - 2300$






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dziękuję serdecznie za info, muszę to sobie wszystko przemyśleć teraz

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Sprawdziłem sobie w katalogu Bilstein i są oferowane 3 rodzaje amortyzatorów. Jakie są najlepsze pod kątem największego komfortu do codziennej jazdy?

    http://web1.carparts-cat.com/default...9018019&12=130

    BILSTEIN
    Bil_014240
    BILSTEIN - B4 Gas (Ersatzteil)
    cisnienie gazu, dla pojazdów z zawieszeniem standardowym, dla pojazdów bez zawieszenia sportowego;
    Bil_008505
    BILSTEIN - B6 SPORT
    cisnienie gazu, dla pojazdów bez Magnetic Ride;
    Bil_008820
    BILSTEIN - B8 SPRINT
    cisnienie gazu, dla pojazdów bez Magnetic Ride;


    Zakładam, że te pierwsze. Pytanie czy będą lepsze od oryginalnych amortyzatorów? Kto produkuje dla Audi amortyzatory?
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Amory dla Audi dostarcza Boge , Sachs , i Bilstein , wszystko zależy do jakiego audi a o takie dokładne info jest trudno .

    Jeśli chodzi o wybór amora to proponuje B6 bo są o bardziej sportowym zacięciu a z kolei na komforcie nie będzie wielkiej różnicy . Poza tym bardziej tolerują obniżenie gdybyś kiedyś chciał iść tą drogą zamiast gwintu .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    i czasami jeszcze Monroe było montowane ale nie wiem jak w przypadku mk2 . Dla mnie jeżeli chodzi o amorek to pierwsza pozycja będzie jak najbardziej pozytywna biorąc pod uwagę koszta i jakość . Bilstein B6 jest dużo droższy a te z pierwszej pozycji np. u mnie kosztują przody bilsteina b4 vne-h007 236 zł , a tył bne-h008 192 zł . Gdzie w przypadku b6 przód sztuka 540 zł , a tył 390 zł .

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ziembol właśnie dzisiaj myślałem o tobie odnośnie tych amorków Różnica w cenie kolosalna.

    Artur daj znać czy rzeczywiście warto dołożyć do tych B6? Zaznaczam, że dla mnie najważniejszy jest komfort do codziennej jazdy bo jednak sporo jeżdżę TT jak zwykłym autem po bardzo dziurawym mieście :/
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Że tak wtrącę trochę, jak kiedyś szukałem, czytałem to też doszedłem że najfajniejszą są B6 i pewnie takie bym założył gdyby nie to że mam Magnetic Ride.

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Kuba, pod jakim względem są najlepsze? Mogę kupić te B6 jeśli komfort codziennej jazdy będzie lepszy od B4. Jeśli natomiast będą np. twardsze to wole mieć gorsze właściwości jezdne w zakrętach i przy sportowej jeździe kosztem komfortu jazdy codziennej. Doradźcie mi co wybrać

    Jak B6 będą lepsze do jazdy na co dzień od B4 to zamawiam je bez zastanowienia.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Wg. mnie kompromis między sportowym zachowaniem w zakręcie a komfortem, ale B6 to już z kategorii sportowe więc wydaje mi się, że muszą być twardsze, niż te B4 z kategorii "zamienniki seryjnych". Ale to tylko opinia na podstawie czytania netu wiec najlepiej jak by się wypowiedział ktoś kto ma B6 u siebie.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Kuba, pod jakim względem są najlepsze? Mogę kupić te B6 jeśli komfort codziennej jazdy będzie lepszy od B4. Jeśli natomiast będą np. twardsze to wole mieć gorsze właściwości jezdne w zakrętach i przy sportowej jeździe kosztem komfortu jazdy codziennej. Doradźcie mi co wybrać

    Jak B6 będą lepsze do jazdy na co dzień od B4 to zamawiam je bez zastanowienia.
    B6 to jednak kompromis, jeżeli zależy ci bardziej na komforcie i masz gdzieś resztę parametrów bierz B4 B8 to już sport i nie ma o czym mówić w twoim przypadku, w MK2 masz tak fajne zawieszenie że szedł bym w b6 życie polega jednak na kompromisach nie stracisz wygody a zawsze pewniej auto poprowadzisz gdy za górką będzie zakręt.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Amortyzatory
    Przez Kaarle w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2021, 16:45
  2. Sprezyny i amortyzatory
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2021, 23:19
  3. amortyzatory
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 19:25
  4. nowe amortyzatory
    Przez sloebc4tt w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 09:05
  5. amortyzatory
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 06:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •