Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 114

Wątek: Firmy tuningowe - Wrocław

  1. #91
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja tam bym sie tych nm nie czepieł gdyby nie to, że z serii wyszło Ci o 50 wiecej niż powinno i to daje już do myślenia. Jak dla mnie to możesz mieć 2 miliony nm. Powiewa mi i pewnie Tobie i innym. Tylko po co się upierasz skoro wiadomo, że to nie prawda?
    Chyba nie myślisz, że na produkcji ktoś zrobił wyjątek i zrobił taki program, albo dołożył jeden cylinder, żebyś miał gratis 50nm.
    Zawyża o 50nm wiec z tych 390 masz 340 i jest git.
    Gadanie o cenie w stylu the_saint jest trochę bez sensu (bez urazy) równie dobrze można zrobić sobie samemu za darmo i może być lepiej. Zakładasz mbc, monitujesz afr... setki osób tak robi zamiast robić softa.
    Są tunerzy którzy biora dużo np vtech a też walą gotowca, diesle po tym kopca na komin batorego, a za soft biorą od 1800zł za 4 cylindrowe wozy i też może nie być rewelacji.
    Są też tacy, którzy wiedzą, mają sprzęt i robią tanio. Są tacy, którzy mają za darmo, bo programy robi szwagier
    MARUDA

  2. #92
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Dokladnie z takiego zalozenia wychodze, ostatnio porownywalem auto z inna TT z troche wieksza moca o troche mi uciekal. Ale to sprzeglo, nieszczelnosci itd. Co smieszne tez u nich robil wiec ciezko porownac.

    Moim celem nie bylo: "najwyzsze wartosci KM i Nm", pojechalem i Mirek powiedzial ze to max (tzn bylo jeszcze wiecej ale zly wykres) bo coolery nie daja rady. Tak jak napisalem , jestem zadowolony.

    Z checia sie z Toba spotkam, w piatek kolo 19 pod milenijnym, kolo Orbity, wpadniesz?

    ---------- Post dodany o 20:56 ---------- Poprzedni post z 20:54 ----------

    "Tylko po co się upierasz skoro wiadomo, że to nie prawda?" Dasz se reke uciac?

    ---------- Post dodany o 21:09 ---------- Poprzedni post z 20:56 ----------

    Jutro podjade do ecu i pogadam o ich hamowni, bo widze ze watpliwosci nigdy sie nie skoncza

  3. #93
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o przebieg krzywych zawsze wolałem mniej w większym zakresie użyteczności, bo robienie wyników nie zawsze idzie w parze z osiągami na drodze, swojego czasu pamiętam że miałem taki setup, może nie dużo ale auto wtedy na prawdę zapierdzielało i taki wynik może być wzorem dla obecnych tunerów, bo jeszcze nie widziałem takiego z silnika 180hp
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #94
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Gadanie o cenie w stylu the_saint jest trochę bez sensu (bez urazy)
    Spoko, no offense, uważam tylko, że za jakość trzeba zapłacić, nic więcej, loozik compadre

  5. #95
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Messik dam sobie uciac reke i noge i jadra. Nawet coperfield nie zrobiłby 50nm wiecej w serii bez robienia czegokolwiek. Oszukujesz sam siebie.
    Specem nie jestem ale, Żuczek dobrze prawi. Wynik max jest o kant dupy....chociaż odczucia mogą być wieksze... bo szarpnie i wtedy jest kop i mówimy "ale idzie" tylko ze idzie przez ułamek sekundy.
    Gdy wykres jest w miare płaski nie czujemy stałego przeciążenia... to tak jak jedziemy w windzie. Najpierw poczujesz ze jedziesz do góry a potem jest już to nie odczuwalne.
    MARUDA

  6. #96
    Awatar tomo
    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Legnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    że z serii wyszło Ci o 50 wiecej niż powinno i to daje już do myślenia. Jak dla mnie to możesz mieć 2 miliony nm. Powiewa mi i pewnie Tobie i innym. Tylko po co się upierasz skoro wiadomo, że to nie prawda?

    Są też tacy, którzy wiedzą, mają sprzęt i robią tanio.
    a to coś dziwnego że seria wychodzi dosc mocna? gifty w VAGach to norma (o ile motorownia jest zdrowa) ... jak Limbo wytłumaczysz fakt ze np Leony ARL zdarzały się miec 175KM zamiast 150KM deklarowanych przez producenta?

    gdzie jest napisane że pomiary w ECU to lipa? skoro piszesz ze wiadomo...? Ty tak twierdzisz ze wiadomo?

    jeżeli chodzi o robienie tanio... wiedza doswiadczenie i marka kosztuje... a tuner którego ty wybrałes akurat nie ma żadnego z powyzszych... ofkors zaraz napiszesz ze jestes z niego zadowolony, ze znajomi robili, ze super... poswięc troche czasu, zbadaj dokładnie temat, popytaj, poprzebywaj w dolnoslaskim srodowisku profesjonalnego tunnigu a gwarantuje ze wyciagniesz odpowiednie wnioski i czym predzej zmienisz "tunera"

  7. #97
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To tak jak w Dieslu mój pierwszy jakiego miałem miał 136hp i 320nm myślałem że to kark łamie, a na ulicy dostawałem baty na każdym kroku,było dużo ale przez chwile, potem nagły spadek i wszyscy uciekali zanim zmieniłem bieg, więc jeżeli robicie softy w waszych autach, nacisk kłaść należy na jak największy zakres mocy i momentu nawet kosztem ilości i należy męczyć tunera dopuki takich nie uzyska, przecież to wasze pieniądze, więc możecie wymagać, a jeżeli się nie da, to zawsze da się zmienić tunera
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #98
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Messik dam sobie uciac reke i noge i jadra. Nawet coperfield nie zrobiłby 50nm wiecej w serii bez robienia czegokolwiek. Oszukujesz sam siebie.
    Specem nie jestem ale, Żuczek dobrze prawi. Wynik max jest o kant dupy....chociaż odczucia mogą być wieksze... bo szarpnie i wtedy jest kop i mówimy "ale idzie" tylko ze idzie przez ułamek sekundy.
    Gdy wykres jest w miare płaski nie czujemy stałego przeciążenia... to tak jak jedziemy w windzie. Najpierw poczujesz ze jedziesz do góry a potem jest już to nie odczuwalne.
    Z wykresu wynika ze mam od 3 do 5,5 tys ponad 350 Nm to raczej wykres nie jest zly.

    Przyklad w windzie jest zly, bo winda przyspiesza bardzo krotko a pozniej jedzie ze stala predkoscia, wiec przyspieszenie =0 a w samochodzie przeciazenie zawsze czujesz, nawet jesli jest stale.

    ---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post z 21:47 ----------

    Pozwole sobie wrzucic jeszcze raz wykres, Zuczek nie jest dobry?
    Ostatnio edytowane przez Messik ; 27-09-2011 o 20:57

  9. #99
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    tomo, oczywiście słyszałem o giftach od aut z grupy vag.
    Ale o gifcie w postaci 50nm nie słyszałem, pomyśl ile to %?
    I co lepsze dużo aut z tego forum było na hamowni... tylko na tej hamowni są gifty.
    Paweł wiele modził w aucie zeby mieć podobny wynik nm. Zaś tu przypadkiem wyszło coś takiego.... taki wynik obraziłby wszystkich.. którzy wkładają kase i serce w podnoszenie nm i km. Co dziwne gift w tym wypadku dotyczył tylko nm? o takim akurat to nie słyszałem.
    Nie napisałem, że pomiary ECU to lipa. Napisałem, że zawyża na 100%
    Nietwierdze, że tuner którego wybrałem jest zły dobry. Twierdze ze jestem zadowolony- zaznacze, że jak na dzień dzisiejszy.
    Nie robie reklamy sebie nie pisze czy źle czy dobrze. Pisze zaś, że jestem zadowolony i to jest dla mnie najważniejsze.
    Przykład z windą oczywyście ze nie jest doskonały ale obrazuje odczuwalność tego "kopnięcia" wiecie o co chodzi z fizyki to nie byłem prymus
    MARUDA

  10. #100

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dobra Pany ja też sądzę że hamownia daje bonus. Lecz rozwiązanie tego może być proste.
    Limbo i Messik zrobią logi vagiem. Porówna się i odpowiednie osoby to ocenią. Co wy na to?

  11. #101
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    A ile km sprzeglo ma sie ukladac? Na tyle czasu dam sobie spokoj z szybsza jazda

  12. #102
    Awatar tomo
    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Legnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    I co lepsze dużo aut z tego forum było na hamowni... tylko na tej hamowni są gifty.
    Paweł wiele modził w aucie zeby mieć podobny wynik nm. Zaś tu przypadkiem wyszło coś takiego.... taki wynik obraziłby wszystkich.. którzy wkładają kase i serce w podnoszenie nm i km.
    na temat wyników pomiarów w ECU i Jetroniku juz pisałem...

    szkoda że na tym forum praktycznie nie ma żadnego zarejstrowanego tunera który by sie udzielał..., Patryka , Witka, Aligatora, Mirasa, GTO itd itp

    może wtedy dyskusje na "takie" tematy wygladałby zupelnie inaczej...

  13. #103
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja kurcze cały czas chce logi pyknąć ale pożyczyłem kabel KKL i ****. Mam kabel do PCMSCAN ale tam logów nie umiem robić
    Tylko będzie to zrobie. Lecz abostulnie nie chce rywalizować z kolegą bo jestem od tego bardzo daleki i pisząc w tym wątku robię to kompletnie nie myśląc w porównaniu do mojego. Porównuje do wszystkich.
    A sprzęgło chyba już po montażu jest ok?
    Tomo, czy trzeba speca od tuningu zeby wiedzieć, że 50 nm nie jest giftem?
    MARUDA

  14. #104
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szczerze powiem że niuton i przebieg krzywych u ciebie jest podobny do mojego na dużo większej turbinie więc podchodzę do niego sceptycznie i tak jak inni koledzy nie daje mu wiary, widziałem sporo tych silników z zdrowiutkich z giftem, ale nigdy aż z takim, zdrowe 225 potrafi w serii osiągnąć ok 240hp i 300-310nm po profi sofcie i wielu innych modyfikacjach takich jak cooler i wydech przynajmniej, ok 280hp i 350nm
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #105
    Awatar tomo
    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Legnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    czy trzeba speca od tuningu zeby wiedzieć, że 50 nm nie jest giftem?
    trzeba być tunerem albo miec pojecie żeby wiedzieć że takie rzeczy są możliwe, szczególnie w autach VAG (ofkors nie wszystkich bo jak zapewne wiesz np A8 kompletnie nie trzyma serii...)

    ale jak już ktoś tutaj napisał, zwiewa i powiewa mi to więc niech każdy sobie mysli i wierzy w co ma ochote
    Ostatnio edytowane przez tomo ; 27-09-2011 o 21:12

Podobne wątki

  1. Firmy ktore omijac z daleka!
    Przez kisseM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 18:11
  2. Zna ktoś te firmy?
    Przez violinka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 10:27
  3. Jakie s? firmy tuningowe w Warszawie ?
    Przez boost.pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2002, 14:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •