Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Wątek: Exhaust bypass - zmiana przepływu spalin z pominięciem tłumików

  1. #16
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    ja to mam w swojej TT RS, może nie aż tak dobry pod względem przelotu, bo moja przepustnica znajduje się w końcowej części tłumika a nie po środku albo kilkanaście cm od kolektora.

    Swoją drogą, również widziałbym coś takiego w swojej TTRS, to już bym miał dwie przepustnice



    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    Wady to lekko popsuty przepływ w trybie zamkniętym ( trójnik Y na drodze spalin ) , przeważnie małe nieszczelności na klapce i limitowany czas sprawnego działania jeśli klapka nie jest najwyższej jakości .


    Osobiście wierze jednak że da się zrobić odpowiednio luźny wydech o cywilizowanym poziomie hałasu









    Pozdrawiam
    no i właśnie to chciałem poruszyć, spaliny by wirowały w miejscu kolanka, a dodatkowo nieszczelność klapki...


    Arttur a co z sondami lambda na wydechu?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 29-06-2011 o 16:22

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Myślałem kiedyś o czymś takim, ale zamiast przepustnicy obrotowej planowałem użyć zewnętrzy zawór wategate (trzeba tylko jakimś zaworkiem wysterować go ciśnieniem lub podciśnieniem). Przypuszczam że byłby szczelniejszy i wybór duży, można wybrać coś dobrej jakości.

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie pomysł nie jest zły , ma jednak swoje wady ..
    Największe zewnętrzne WG jakie można kupić to 60 mm czyli 2 1/4 cala i kosztuje ok 570$ , dodatkowo spaliny przepływają przez WG skręcając o 90* co jest pewną restrykcją .


    Jeśli chodzi o sondy lambda to nie widzę problemu , oczywiście trzeba to zamontować za pierwszą sondą natomiast fakt czy zamontujemy za 2-ga czy przed nią nie ma większego znaczenia .
    W przypadku montarzu przed 2-gą sondą , po otwarciu zaworu nie wszystkie spaliny wylatują baypassem i 2-ga sąda wciąż powinna ''widzieć'' na tyle żeby nie wariować .
    Oczywiści montując za nie ma żadnego problemu .









    Pozdrawiam

    Ach ... Pozwoliłem sobie posprzątać temat


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    No właśnie Artur, piszesz, że nie powinno być problemu.
    Nawet przy otwartym bypass'ie, auto na max. gazie nie straci osiągów na dużym turbo przy takiej skrętności?

    Nie wiem czy widziałeś ale w seryjnym wydechu, od pierwszego kata po kolektorze rozchodzą się dwie równomiernie rurki o tej samej średnicy, więc może jest nadzieja - skoro inżynierowie tak wymyślili, to i może taki myk z bypass'em przejdzie bez większego uszczerbku dla mocy?

    Tak czy siak ja bym coś takiego widział, do swojego wydechu, no ale jak to zamontować na 3 calowy wydech?
    I jak rozwiązać problem nieszczelności klapki, w TT RS jest to trochę lepiej rozwiązane, w sumie mam ze starego wydechu układ zamykający na podsiśnienie który się zamyka i otwiera i jest bardzo szczelny możnaby go wykorzystać.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 30-06-2011 o 11:19

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Samochód turbodoładowany nigdy nie straci na osiągach przy rozluźnieniu wydechu , może sie tak dziać w silnikach wolnossących .
    Michał w serii się rozchodzi wydech na 2 rury ale z tego co pamiętam to masz Milteca czyli jedna rura więc nie powinno być problemu .
    Zawór trzeba wspawać po prostu w wygodnym miejscu wycinając odpowiedni kawałek rury ,myślę ze są dostępne najczęściej spotykane średnice czyli 2,5 i 3 cale .
    Mój poprzedni post dotyczył pomysłu wykorzystania zewnętrznego WG do tej idei








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Pewnie wiecie ale w 3.2 TT jest takie coś chyba o czym mowa w temacie. Może by ori zakupić?



    chodź jak tak patrze na to, to myślę że to samoróbka :/

    W ETCE coś znalazłem co pasuje do tego.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 09-07-2011 o 16:19

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Średnica końcowej pojedynczej rurki wydechu jest niestety mniejsza niż średnica wydechu więc nie jest to idealna część ale lepsza niż nic . Trzeba by było pospawać trójnik ''Y'' i dać to na wyjście

    W TT3,2 działa to tak że przy spokojnej jeździe jest cicho bo spaliny w większości wychodzą jedną rurka natomiast przy gwałtownym przyśpieszaniu kiedy silnik się wkreca szubciej to spaliny są wypuszczane dwoma '' kominami '' i jest trochę głośniej .

    Generalnie trochę inna koncepcja bo w omawianym w tym temacie koncepcie chodzi o ominięcie tłumików kiedy trzeba








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Odgrzewam temat. Miał ktoś takie rozwiązanie u siebie? Jak wrażenia?
    Auta używam na co dzień, również na trasach i 3 calowego wydechu na stałe nie zniosę. Ale taka przepustnica na chwilowe dociśnięcie....
    Chciałbym zamontować taką przepustnice zaraz za DP. Czy po strojeniu na otwartej przepustnicy, pojedzie płynnie jak przepustnicę zamknę?

  9. #24
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Jak dasz bypas zaraz za DP to nawet na seryjnym wydechu będzie mega głośno. Lepszym rozwiazaniem będzie dekat i ominięcie końcowej puchy przepustnicą.
    Zachowasz cywilziowane decybele i zawsze będzie można wyciszyć wydech.

  10. #25
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Hmm ale czemu przy zamkniętej przepustnicy wydech miałby być głośniejszy jeśli przepływ spalin pozostaje ten sam?

  11. #26
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Nie chodziło mi o to, że będzie sporo głośniej na zamkniętej przepustnicy tylko gdy ją otworzysz Fakt, przepustnica będzie coś tam puszczała i zrobi się trochę głośniej ale bez przesady.
    Jeśli planujesz jakieś grube moce to taki mod będzie spoko ale na seryjnej dmuchawce decybele, które się pojawią z otwarciem przepustnicy nie będą współmierne z osiągami jakie przybędą. Lepszym rozwiązaniem będzie uwolnienie wydechu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 14:34
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 08:01
  3. TTs Capristo Exhaust System GmbH.
    Przez Maxvibe w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 18:48
  4. Dobry dedykowany RACE CAT + EXHAUST do TT RS
    Przez MichalTT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 06:07
  5. dymienie z tłumików
    Przez seba18zg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 16:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •