Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Lekko rozbite tt - sponsor ubezpieczony w Inter Risk

  1. #1
    Awatar major
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Ropuchowy
    Posty
    37

    Lekko rozbite tt - sponsor ubezpieczony w Inter Risk

    Hej,
    jak tylko skończyłem robić przednie zawieszenie, komputerową geometrię 3D, jak tylko odebrałem auto z polerki i woskowania, złotówa zmieniając pas ruchu uderzył w mój wóz, a ten poszedł bokiem w bardzo wysoki krawężnik...

    lista uszkodzeń długa: (fragment z protokołu zgłoszenia szkody)
    LAMPA ŚWIATEŁ PRZEDNICH XENON PRAWA - ZNISZCZONA OBUDOWA, POŁAMANE ZACZEPY, SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW PRZEDNICH - CAŁKOWICIE PRZESTAŁY DZIAŁAĆ, GRILL WRAZ Z LOGO - USZKODZONE MOCOWANIE, BŁOTNIK PRZEDNI PRAWY - CAŁKOWICIE ZNISZCZONY, LICZNE WGNIECENIA, ODPRYSKI LAKIERU, POKRYWA SILNIKA - USZKODZENIA LAKIERNICZE, DRZWI PRZEDNIE PRAWE - USZKODZENIA LAKIERNICZE, PRÓG PRAWY - USZKODZENIA LAKIERNICZE, WGNIECENIA, LUSTERKO PRAWE - USZKODZENIA LAKIERNICZE, MOCOWANIA, LUSTERKO LEWE - USZKODZENIA LAKIERNICZE, BŁOTNIK PRZED LEWY, USZKODZENIA LAKIERNICZE, ZDERZAK PRZEDNI - USZKODZENIA LAKIERNICZE, ZŁAMANIA, UTRATA ELEMENTÓW TYPU KRATKI, OSŁONY W KOMORZE SILNIKOWEJ WYKONANE Z TWORZYW SZTUCZNYCH - USZKODZENIA MOCOWANIA, NADŁAMANIA, PRÓG LEWY - USZKODZENIA LAKIERNICZE, WGNIECENIA, KOŁA PRZEDNIE Z ALUMINIUM 16 CALOWE ORYGINALNE AUDI WRAZ Z OPONAMI - USZKODZENIA ORAZ PRAWDOPODOBNE SKRZYWIENIA, GDYŻ ONE PRZYJĘŁY WIĘKSZOŚĆ SIŁY UDERZENIA, KOŁO TYLNE LEWE WRAZ Z OPONĄ - USZKODZENIA FELGI ALUMINIOWEJ, UKŁAD KIEROWNICZY - NIEZNANE USZKODZENIA UNIEMOŻLIWIAJĄCE PROWADZENIE POJAZDU, CAŁKOWITA ROZBIEŻNOŚĆ KÓŁ PRZEDNICH WIDOCZNA GOŁYM OKIEM, PROBLEMY ZE SWOBODNYM OBRACANIEM SIĘ, INFORMACJE NA KOMPUTERZE O USZKODZENIU SYSTEMU KONTROLI TRAKCJI,
    ......... ogólnie autem odjechałem, ale strasznie się prowadzi, stuka, nie do jazdy, oba koła przednie w różne strony ustawione

    sponsor, tzn. sprawca, ubezpieczony w Inter Risk .. przeczytałem opinie o tej ubezpieczalni łącznie z poradnikami "jak w mniej niż rok odzyskać pieniądze od inter risk" - UWAGA! Rada w sprawie InterRisk - Łódź - Opinie i komentarze - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

    jak rozmawiać z rzeczoznawcą...

    mieliście do czynienia z nimi, jakieś rady? szkodzę zgłosiłem dziś internetowo, dziś stłuczka była, na miejscu była policja.
    Ostatnio edytowane przez major ; 27-06-2011 o 11:01 Powód: po poradzie jasiel'a

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Radziłbym tylko nie pisać o "naciąganiu stłuczki rozbijając kolejne elementy", bo pamiętaj że jest to forum na które każdy może wejść, a uwierz mi że różne rzeczy się dzieją w dobie wszechobecnego internetu

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Jakiś czas temu niestety z własnej głupoty najechałem TT na samochód przede mną, a ten na kolejny. Samochód mam ubezpieczony w Inter Risk. Wszyscy poszkodowani wraz ze mną dostali odszkodowanie w ciągu 3 tygodni. Załatwili wszystko bardzo szybko. Wycena też była solidna. Więc może nie będzie tak źle. Powodzenia

  4. #4
    Awatar major
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Ropuchowy
    Posty
    37
    no niestety, już kolorowo nie jest,
    protokół szkody w pojeździe zaczyna się od wyposażenia auta, które nie było konsultowane przez rzeczoznawcę ze mną, dzięki czemu mam w wyposażeniu mojej TT, m.in. wycieraczkę tylnej szyby.

    dalej mamy wykaz elementów uszkodzonych, który jest..okrojony o m.in. mocno zniszczoną nakładkę progu, zakwalifikowana jest tylko jedna, i to jedynie do malowania, gdzie jest ewidentnie zmiażdżona..kilka elementów plastikowych, itd...

    ręce opadają.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wstaw do jakiejś mocnej firmy i zrób bez gotówkowo, tam nikt nie będzie bawił się w takie duperele
    Jak byś był z mojego rejonu to bym ci mógł pomóc, no ale nie stety
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Też bawiłem się z Inter Risk i bezgotówkowo się nie dało. Zresztą później ubezpieczyciel się na coś nie zgodzi i nie chce zapłacić i samochodu można nie zobaczyć przez rok (jak to widać czasem w tvn turbo).

    Porób zdjęcia, zrób dokładną listę uszkodzonych elementów, idź do nich niech to uwzględnią. Znacznie to przyśpieszy. Pewnie będą chcieli robić ponowne oględziny, a to już najlepiej chyba robić u mechanika, żeby posprawdzał stan wahaczy i innych. Im szybciej, dokładnie będziesz wiedział co jest do naprawy i im przekażesz, tym szybciej dostaniesz kasę.
    U mnie wyglądało to tak, że za pierwszym razem wiele rzeczy nie uwzględnili. Były konieczne drugie oględziny, miałem zrobioną listę i likwidator, który przyszedł zamiast zrobić swoją dokładną listę, to poprosił o moją, porobił kilka niewyraźnych zdjęć i sobie poszedł. To co było na liście już wszystko uwzględnił, więc byłem zadowolony. Kasę dostałem gdzieś po miesiącu czy dwóch od wypadku. Teraz jakbym miał, pewnie o wiele szybciej bym to załatwił - przy pierwszych oględzinach wszystko.

    Tak to już robią na odwal się, takie życie.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie rozumiem jak to nie da się bezgotówkowo? jeżeli rozumiesz zasadę funkcjonowania tej opcji, to powinieneś wiedzieć że wstawiając auto, do najlepiej renomowanego dużego warsztatu, nie jakiś pan Kazio, bo właśnie z takimi firmy lecą w kulki, podpisujesz umowę na naprawę bezg. i masz wszystko gdzieś, wszystkie formalności razem z oględzinami załatwia w.w warsztat i po zatwierdzeniu zgody, podejmuje naprawę, lub jeśli coś wyjdzie w czasie, wzywa rzeczoznawcę o dokonuje korektę w kosztorysie, jak się zaczyna kombinować to wychodzą właśnie takie problemy jak opisałeś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No w sumie w mojej opcji tego nie było, bo była szkoda całkowita. Źle się wyraziłem.

    Duże autoryzowane serwisy też mają problemy z ubezpieczycielami, czytałem troszkę dużo takich historii w necie, w tv też co jakiś czas się o czymś takim słyszy. Nagle nie chcą zapłacić ostatniej raty serwisowi, albo nie chcą w ogóle płacić za to czego z zewnątrz nie widać. Jak podłużnica się pokrzywiła od wypadku, to już twierdzą, że nie ich wina, bo tylko zderzak był zniszczony... takie są numery i likwidatorzy robią wszystko by wycenić szkodę jak najmniej i dać jak najmniej kasy. Za to dostają premie i kasa jest dla nich.
    Tak to jest, że jak nie dopilnujesz czegoś sam, to później auto można odzyskiwać rok, albo i pięć...

  9. #9
    Awatar major
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Ropuchowy
    Posty
    37
    już równy miesiąc szarpaniny z InterRisk, 3 dni temu badania geometrii wykazały duże przesunięcia na osi przedniej i tylnej, jak się okazało, tylna belka zgnieciona jest. Rzeczoznawca InterRisk po otrzymaniu tych badań, oraz badań z przed 3 miesięcy gdy wszystko było idealnie, powiedział mi, że "jaja i kpiny pan robisz sobie ze mnie!" i wezwał mnie na trzecie oględziny "na za tydzień",

    a teraz pytanie do Was, w protokole z oględzin mam wpisane zwykłe lampy, bez xenon, mimo iż auto w xenony oryginalne wyposażone mam, w kosztorysie odszkodowania firma za rozbitą lampę chce oddać mi 600zł, a na moje pytanie, czy nie powinni wpisać, że mam xenony, odpowiadają "to bez znaczenia finansowego", twierdząc, że reflektor xenon jest tyle samo wart, co zwykły, czy to prawda?

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie prawda , teoretycznie da się przeszczepić ksenon do zwykłej lampy ale faktycznie w ksenonowych są inne soczewki i jeśli masz fabrycznie ksenony to powinni Ci za takie zapłacić .

    Przykro mi że tak Ci się to ciągnie ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Lampy z xenonami od razu maja przetwornice, żarnik (inne mocowanie), można do zwykłych lamp wsadzić hidy, ale to nie jest już oryginalne rozwiązanie.
    Wymagaj od nich by w kosztorysie zmienili tak jak wszystko powinno być oryginalnie, a nie gadają, że ta sama cena - z tego co wiem xenony są droższe. Ta sama cena może jest w tych ich głupim programiku. Nowy, zwykły reflektor to koszt ponad 1k. Wkur... kombinatorzy.

Podobne wątki

  1. Szarpie lekko, powolne przyspieszanie, 3000 obrotów
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 05:04
  2. Inter Parts NIGHT POWER - Olsztyn 09.07.2011r.
    Przez losix w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 13:42
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 11:23
  4. Lekko świeżo bita
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 19:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •