Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Dziwny dzwięk z okolicy turbiny???

  1. #1
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111

    Dziwny dzwięk z okolicy turbiny???

    Od Wczoraj jestem posiadaczem Audi TT Quattro 225 KM, 1999 rok. Gdy go kupowałem i testowałem dziwił mnie dzwięk który wydobywa się z okolic turbiny podczas gdy:
    1. Stoje na biegu jałowym i daję gaz na 50% lum na 100% i puszczam pedał, silnik zwalnia obroty i słychac takie jakby syczenie z okolic turbiny, coś jakby był gdzies nieszczelność lub coś podobnego.
    2. to samo się dzieje gdy jade i zmieniam biegi. Przy każdym zdjeciu pedała z gazu gdy zmieniam bieg i spadają obroty silnika przy przełożeniu biegu wystepuje te syczenie?

    Kolega, który mi ja sprzedawał powiedził mi że to tak chyba jest ale ja w to niewierzę.
    Jestem jego drugim użytkownikiem w Polsce. Auto jest od stycznia 2007 w Polsce.
    Dajcie mi znać czy wasze TT quattro 225 KM tak samo się zachowuje?
    Co mam robić?
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    A moze po prostu slyszysz zawor upustowy
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moze napisz cos wiecej o aucie , czy ma fabryczny filtr powietrza i zawor upustowy , czy byl robiony program lub jakies inne modyfikacje ..
    W czysto seryjnym aucie nie powinienes slyszec zadnych dzwiekow dochodzacych z turbiny....


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Raczej chyba nic nie było modyfikowane. Jutro zrobię zdjecie jak ma pod maską oraz nagram plik video i bedziecie mogli sami posłuchać. Od dwóch dni jeżdze Audi TT quattro, nigdy wcześniej nie jechałem więc nie mogę nawet porównać z innym autem. Nieznam także nikogo oprócz Was kto ma takie auto. U nas w promieniu 100km nikt takiego chyba nie posiada zeby m mógł podjechac i porównać.
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Nic specjalnego , jak nie jest to glosny dzwiek , to wszystko jest wparzadku , jezeli jest to glosny -doskwierajacy dzwiek , to moze byc kilka powodow, np nieszczelnosc na ukladzie dolotowym lub wydechowym.
    Jezeli martwisz sie o turbo to zdejmij opaske na wlocie zimnej częsci i zobacz czy nie stoi tam olej, niewielkie ilosci musza sie pojawic ,ale nie moze "rzygać" olejem.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    A zrobiłeś jakiś test na VAG-com ?

    To jest początek żeby poszukać ewentualny problemy
    911 Kiler

  7. #7

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Jak pierwszy raz wsiadłem do tt to też myslałem ze mam padniętą turbinkę a okazało się ze jedna z opasek na dolocie jest lużna . Jesli słychać ciche pssssss przy zmianie biegów to znaczy ze wszystko jest ok .Tak jak pisze kolega podepnij autko po VAG .
    Pozdrawiam .

  8. #8
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez eb84
    A zrobiłeś jakiś test na VAG-com ?

    To jest początek żeby poszukać ewentualny problemy
    Co to jest VAG-com ?
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Cytat Zamieszczone przez martinflash
    Cytat Zamieszczone przez eb84
    A zrobiłeś jakiś test na VAG-com ?

    To jest początek żeby poszukać ewentualny problemy
    Co to jest VAG-com ?
    W takim razie najlepiej zrobisz jak oddasz samochod komus kto zna sie na rzeczy zeby go obejrzal , zaufany mechanik lub ASO, w ASO podlaczą Ci samochod pod komputer zewnetrzny (vag-com to okrojony odpowiednik VAG'a czyli urzadzenia komunikujacego sie ze sterwonikami auta) pokasuja ew bledy , zczytaja bloki danych (wiec i na tym poziomie moga wstepni okreslic stan turbiny, wrzuca samochod na podnosnik , moze na rolki, moze czujnikiem lakieru przeleca , i bedziesz wiedzial na czym stoisz.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  10. #10
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek
    W takim razie najlepiej zrobisz jak oddasz samochod komus kto zna sie na rzeczy zeby go obejrzal , zaufany mechanik lub ASO, w ASO podlaczą Ci samochod pod komputer zewnetrzny (vag-com to okrojony odpowiednik VAG'a czyli urzadzenia komunikujacego sie ze sterwonikami auta) pokasuja ew bledy , zczytaja bloki danych (wiec i na tym poziomie moga wstepni okreslic stan turbiny, wrzuca samochod na podnosnik , moze na rolki, moze czujnikiem lakieru przeleca , i bedziesz wiedzial na czym stoisz.
    Każdy boji się zadać na forum prostego pytania. Ja po prostu pytam i dlatego wiem. Niema zaufanych mechaników. Dlatego też kupiłem a eBayu kompletny WORKSHOP MANUAL + oprogramowanie diagnostyczne dla Audi TT z okablowaniem do komputera.
    Tam jest napisane krok po kroku jak to naprawić. Dam raddy a jak nie to przecież po to mamy www.klubtt.pl
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    ja mam TT quattro 225 km i Ci mowie - wyluzuj u mnie tez sa rozne takie dziwne dzwieki, ale dopoki auto jezdzi jak nalezy, nie stracilo wigoru, nie ma nowych dzwiekow, ktorych nie bylo do tej pory, to wszystko jest OK
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    VAG - czytaj: Volkswagen Audi Group urządzenie do diagnostyki komputera i wielu innych czujników w samochodach tej grupy. Czas diagnostyki ok. 2 minut dla specjalisty. Dla amatora z "WORKSHOP MANUAL + oprogramowanie diagnostyczne dla Audi TT z okablowaniem do komputera" to zabawa na długie zimowe wieczory, a i tak nie będziesz miał pewności czy znalazłeś usterkę. Koszt sprawdzenia niewielki a bez porównania skuteczniejszy.
    Przyczyn syczenia może być masa od nieszczelnosci w układzie powietrza do pękniętej turbiny (z powodu nieprawidłowego jej eksploatowania nie wiele osób wie że auto po "katowaniu" musi parę minut pochodzić na wolnych obrotach zeby nie "zapiec" turbiny).
    Równie dobrze to syczenie może dochodzić z innego miejsca.
    pozdrawiam Yukon.

  13. #13
    Awatar martinflash
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Skąd
    225km od Bałtyku
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Yukon
    VAG - czytaj: Volkswagen Audi Group urządzenie do diagnostyki komputera i wielu innych czujników w samochodach tej grupy. Czas diagnostyki ok. 2 minut dla specjalisty. Dla amatora z "WORKSHOP MANUAL + oprogramowanie diagnostyczne dla Audi TT z okablowaniem do komputera" to zabawa na długie zimowe wieczory, a i tak nie będziesz miał pewności czy znalazłeś usterkę. Koszt sprawdzenia niewielki a bez porównania skuteczniejszy.
    Zależy jaki warsztat. Większośc warsztatów to klienci po zawodówkach, w wojsku robili prawko przeważnie na TIRy i teraz maja zabawę na drogach. Brak znajomości języka angielskiego podstawowego, nie wspomnę tu o języku technicznym.
    Jak Ktos taki ma potrafić obsłużyć programy diagnostyczne?
    Audi TT Quattro 225 KM (navy black). Chcesz aby twoje Audi TT zostało Audi TT? - kupuj oryginalne czę?ci.

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    mówie o ASO gdzie diagnostyka jest podstawowym szkoleniem dla mechaników.
    Poza tym temat postu jest troche inny i uważam ze nie ma sensu rozmawiać o kwalifikacjach mechaników.
    Tak naprawdę zrobisz co będziesz uważał za stosowne.
    pozdrawiam Yukon

Podobne wątki

  1. Dziwny dżwięk
    Przez olddriver w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 23:38
  2. Dziwny dzwiek
    Przez molendez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 23:44
  3. Dziwny dzwiek
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 20:41
  4. Dźwięk turbiny w BMW 330d
    Przez jasiel w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 14:38
  5. jaki prawidlowy dzwiek turbiny
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •