Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: audi tt dziwne tarcie pomocy

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    tarnow/busko zdrój
    Posty
    8

    audi tt dziwne tarcie pomocy

    czesc jestem tu nowy i z gory przepraszam za jezyk ale troche nie ogarniam wszytkiego bo sesja w poniedzialek lece do usa i jeszcze ten samochod
    oki dzieki za odpwiedz

    tarcie pojawia sie przy zwalnianu gdy predkosc spada do okolo 30 km/h na biegu gdy przy tej predkosci jade rownym gazem to cichnie lub gdy przyspieszam gdy wrzuce na luz przy tej predkosci tez cichnie lub gdy wcisne sprzeglo , auto ma nowe sprzeglo kompletnie wymienione i jakies dwa miesiace temu dodatkowo bylo sprawdzanie na komputerze i jakies 3 tygonie temu i niebylo zadnych bledow odnosnie skrzyni silnika czy turbiny nie mam pojecia co to moze byc gdzies czytalem na forum wczoraj ze ktos tak mial i cos tam tarlo o felge ale nie rozumiem dlaczego jak wcisne sprzeglo dam na luz lub dodam gazu milknie i wszytko przy okolo 30km/h znam sie troche na motorach ale naprawde niewiem czy jest moze jakies powiazanie pomiedzy sprzglem a hamulcami jeszcze chce dododac ze klocki sa do wymiany

    przepraszam za moje bledy dziwny styl pisania ale juz nie ogarniam tego
    dziekuje za porady i pozdrawiam

    ps nieznam sie bardzo na furach bo presiadlem sie z scigow i kurde niewm co robic lubie szybka jazde a boje sie ze sie cos urwie albo cos

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No faktycznie troche namieszales
    Nie wiem dokladnie o jakiego rodzaju dzwiek Ci chodzi ale pewne dziwne dzwieki w okolicznosciach ktore opisujesz , moga pojawic sie po wymianie sprzegla .
    Tarcza musi sie dotrzec z dociskiem i kolem zamachowym.
    Powinno ustapic po przejechaniu okolo 200 km...



    Pozdrawiam


    Ps. Gdzie do stanow sie wybierasz ??


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    janmot3
    Gość
    wlasnie dzis mechanik ogladam jezdzil sluchal i kurde wiesz silnik turbo sprzeglo super mowil ze poprostu potrzebowal by kilku dni zeby rozwiazac sprawe

    moze ktos jeszcze mial cos takiego

    dzwieki maja chrakter jak tercie metalu o cos lub drugo metal

    prosze o pomoc bo mnie szlag trafi

  4. #4
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    To normalne tarcie startego klocka o tarczę. Podobne hałasy może przy zwalnianiu obrotów czy wciskaniu sprzegła wydawac sprzegło spręzarki klimatyzacji, ale to chyba nie ten przypadek

    I jeszcze jedno- zaden komp nie wywali psującej sie skrzyni ani psującej sie turbiny- przeciez tam nie ma zadnych czujników, które mogłyby to zdiagnozować.

    PS.
    Artur- docieranie sie tarczy sprzegła z dociskiem i kołem nie wiąże sie z żadnymi hałasami

    PS.
    Janmot3 spróbuj przy wolnej jezdzie (30-60kmh) powoli zaciągać hamulec ręczny- jezeli nic sie nie dzieje to sprawdz klocki hamulcowe z przodu

    Z pytaniami prosze na PW/@/gg

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No tez pomyslalem o klockach ale zmylil mnie fakt ze cichnie po wcisnieciu sprzegla...


    Artur- docieranie sie tarczy sprzegła z dociskiem i kołem nie wiąże sie z żadnymi hałasami
    Wiem ze masz wieksza wiedze w temacie tak wiec nie bede polemizowal..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    janmot3
    Gość
    dziekuje za rady
    jestescie bardzo mili szczerze podobne uklady jak u motocyklistow zrobie to co mowilscie tylko jestem troche zly kurde bo w srode lece do usa na wakacje i myslalem ze pociskam troche przed wyjazdem autkiem a troche lipa bo sie boje co to jest

    jutro pokombinuje co jest grane

    ale musze przyznac ze po jedzie tt-etka i przejsciu z cbr-y to auto moze juz sporo roznica zawsze pozostanie ale naprawde zakochalem sie w autku heheheehhe

    moze kiedys bedzie tt i cbr

    pozdrwaim i dziekuje za pomoc

  7. #7
    janmot3
    Gość
    aha i jeszcze jedno pozmienialem juz klocki plyny i po wymianie klockow dalej jest ten dziwęk

    aha mechanik mowil ze dziwne to jest a koles w sumie byl sefem w audi przez pare lat ogolnie zajmouje sie kilkoma dobrymi autkami moich kumpli i w suemie mowil ze dziwne
    wiece ciezko mu bylo sprawdzic tak an szybkei co i jak pojezdzil nia troche i tak by stawial na moze poloske kurde naprawde ciezko mu bylo bez wiekszego rozbierania cos znalesc ale silnik turbo sprzeglo jest wiec albo cos moze skrzynia albo polos albo jaka pierdola gdzies

    jesli mozecie dajcie kilka wskazowek co i jak to poprubuje

    dziekuje bardzo i pozdrawiam

  8. #8
    janmot3
    Gość
    dla Aurtura bede w new yorku albo kolo hardford niewiem bo w yoru ma rodzicow a kolo hardford cherzestnego

    i jeszcze chcialem dodac ze wziolem fure od kumpla bo spada tez do usa na stale bardzo tanio i dzwonilem do niego i mu milem co ijak byl u mnie pokazywal papiery ze sprzeglo bylo wymninine na nowe kopletenie z dosciskiem kolem wszytko kurde chcial nawet kase oddac zeby wziasc auto spowrotem zachowuje sie fer kurde zeby nie bylo problemow wiecie niechialem bo mi sie tt podoa bardzo tylko ten dziwek a chcialbym nie myslec cale wakcje w usa co jets tylko juz cos wyczaic a do srody nic juz pewnie nie zlatwie moze te wasze sugestie jeszcze sprwdze

    ale zakladajac ze to nie sprzeglo silnik turbo to czy skrzynia moze wydawc takie dziwki albo ktora polos w warunkach opisanych wczesniej

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez janmot3
    wziolem fure od kumpla bo spada tez do usa na stale bardzo tanio
    na tym swiecie nic nie ma darmo a moze wlasnie sek w tym ze auto bylo tanie? Moze jest po ostrych przejsciach? Zacznij lepiej od pomiarow plyty podlogowej, czy nie byla wyciagana itp. Od biedy mozna to zrobic takim przyrzadem z dwoma bolcami (odmierzasz jedna przekatna a w drugiej ma byc tyle samo).

  10. #10
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    To tarcie metalu o metal może byc spowodowane także ocieraniem blaszanej osłony tarczy hamulcowej o obracająca sie tarczę lub zużytym łożyskiem któregos koła (np. jezeli prawe łóżysko, to będzie je bardziej słychać podczas szybkiej jazdy w lewych zakrętach i odwrotnie). Luz łożyska może być nawet niewyczuwalny, a mimo to łożysko może tak hałasować.

    Pozdr

  11. #11
    janmot3
    Gość
    dziekuje za rady ale jak mowilem jak wcisne jade okolo 40 km to slysze ten dzwiek i jak wcisne sprzeglo to milknie a jak wspominlem jest nowe sprzeglo wiec moze teraz jakies sugesie moze skrzynia ale wydaje misie ze jak by skrzynia to by caly czas bylo slychac bo wsumie po wcisnieciu sprzegla wieksosc walkow dalej sie kreci mo eteraz jakies sugestie macie a moze kurde poloski bo jzu nie mam pojecia ja bym obstawiam te dwie rzeczy

    co myslicie

  12. #12
    janmot3
    Gość
    dziekuje za pomoc i chcialbym sie pozegnac z wszystkimi

    zycze milych wakacji bo kutro spadam do usa

    papapapap uwazajecie na siebie i swoje skarby tt-etki

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 15:24
  2. Audi a4 b6 1.8t AVJ dwa błędy potrzeba pomocy
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 13:11
  3. dziwne rozwiązanie w audi (wałki rozrządu)
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 15:02
  4. lampy tylne audi TT... pomocy!!!!
    Przez pabloo221 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 19:25
  5. POMOCY KTÓRE AUDI TT WYBRAÆ ????
    Przez corek w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2007, 09:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •