Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Audi TT - jak dbacie o bezpieczeństwo auta?

  1. #1
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239

    Audi TT - jak dbacie o bezpieczeństwo auta?

    Już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewnie każdego z nas interesujący temat. Co zrobić, żeby nam nie ukradli auta. Nie w sensie zabezpieczeń w środku samochodu, ale rozwiązania ogólne/zachowawcze.
    Tutaj też zainspirowała mnie poniższa wypowiedź:

    Cytat Zamieszczone przez archi781
    Zaczyna mi tez przeszkadzac to jak biale MK2 rzuca sie w oczy. Ciagle sie trzeba ogladac, parkowac na strzezonym, ogrodzonym (...)
    Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze auta rzucają się w oczy bachorom/złodziejom/wandalom.
    - wyróżniająca się linia
    - zadbany lakier i ładny kolor

    Przy zakupach w centrum handlowym na niekrytym parkingu. Gdzie parkujecie? Wolicie 100m dalej ale pod kamerą np. banku? Parkujecie w "rogu" parkingu by uniknąć zarysowań i dużego tłoku na parkingu, czy podjeżdżacie jak najbliżej wejścia?
    Jak wychodzicie nierzadko przed północą z kina to zastanawiacie się czy Wasza piękna tetka będzie jeszcze na Was czekać na parkingu, gdzie oprócz niej jest tylko garstka samochodów?

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Blerx zchizy z TT miałem straszne. Pakowałem tam tylko gdzie nikt nie obije drzwiami i jest mały ruch bez znaczenia jak daleko jest do mojego miejsca docelowego. W lokalu nie potrafiłem godziny spokojnie na 4 literach usiedzieć by nie sprawdzić czy z TT jest wszystko ok.

    W następnym samochodzie będę musiał pomyśleć o jakiś dobrych kamerach wewnątrz samochodu.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie wszędzie są parkingi strzeżone więc stawiam tak jak każdy inny ale myśl chodzi mi wtedy po głowie czy auto nadal tam stoi :/ Ostatnio postawiłem pod galerią handlową i jak wróciłem dwóch typków stało obok i paliło papierosa kto wie czy 10 minut później nie miałbym lusterek.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Nie wszędzie są parkingi strzeżone więc stawiam tak jak każdy inny ale myśl chodzi mi wtedy po głowie czy auto nadal tam stoi :/ Ostatnio postawiłem pod galerią handlową i jak wróciłem dwóch typków stało obok i paliło papierosa kto wie czy 10 minut później nie miałbym lusterek.
    Lub z lusterek zrobioną popielniczkę.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Ja pod galeriami czy marketami zawsze stawiam auto jak najdalej, żeby nie mieć obitych drzwi przez kierowców innych aut przy wsiadaniu-wysiadaniu, jednak mam takie szczęście, że jak wracam to przeważnie ktoś parkuje obok tt z lewej i prawej nawet jeśli jest 20 innych miejsc na parkingu

  6. #6
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam takiego bzika na tym punkcie. Pracuje w barze i nigdy nie przyjechałem do pracy TT, boję się, że jakimś pijanym dzieciom uderzy głupi pomysł do głowy lub pijany kierowca uderzy mi w samochód (30% klientów przyjeżdża do baru autami, wypijają po 3 piwa do tego 2 kieliszki i wsiadają do samochodów O.o) nie ważne czy wali śniegiem czy leje deszcz wolę się tam przejść około 3km. Gdy jadę do baru posiedzieć i pogadać to muszę co jakiś czas zerknąć do okna czy wszystko ok

  7. #7
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Hmm ja tam czuje się w miarę bezpiecznie stawiam przed blokiem pod robotą w centrach handlowych i nawet ryski . Co innego miał gość od którego kupiłem bo szramy po byłym właścicielu jeszcze pozostały. Tu trochę wgniecione. Tu Rysa przez całe drzwi . Także chyba zależy od okolicy
    Ale nie mogę powiedzieć bo jak stoję przed blokiem i ktoś parkuje koło TeTuni :P to wzroku nie idzie oderwać :P czy nie przyhaczy
    Ostatnio edytowane przez LeoAmar ; 11-03-2012 o 11:49

  8. #8
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam mam takiego samego bzika,pod marketem jak najdalej od skupiska aut,staje w miejscu zeby nikt kolo mnie nie stanol,obite drzwi to standard albo zachaczenie przez inne auto ktore oczywiscie odjechalo...Posiadam tez zrobione przez siebie odciecie paliwa,ktore jest schowane w fajnym miejscu,jest to niesamowicie skuteczna metoda na zlodzieji,bo zostaje tylko laweta.Polecam takie zabezpieczenie.POZDRAWIAM

  9. #9
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Mysle ze trzeba byc przedewsztkim rozwaznym w ten sam sposob jaki zachowujesz sie na drodze, urzywajac wyobrazni i probujac przwidziec mozliwy sceniariuasz.
    (podporzadkowac sie prawom ulicy ). Staram sie nie rzucac sie w oczy, nie chalasowac, nadmiernie krecic po parkingu. Auto jezeli jest mozliwosc parkowac w bezpiecznym miejscu - tak ja mowi Blerx. Stosowac wszysko co wydaje mi sie z intuicji "mądre ulicznie"

    Pamietam ostatnio na parkingu przy Galerii Manufaktura krecilo sie dwoch wyrostkow w kapturach (takich co kradna lusterka). Patrzyli sie jak podjchalem. Ja przy wyjscu zrobilem BARDZO zla i wsciekla mine, rzucaja do pustej sluchawki ... ze jak mi Siwy k... nie oddasz k.. szmalu to Cie k... chopaki k... dojada. Kolega z ktorym przyjechalem tylko sie smial z tego cyrku ale dzieciaki sie wystraszyly i pozniej juz ich nie widzielm.

    Mysle ze pomysl z kamerka jest dobry a i nawet naklejka na szyby informujaca o jej obecnosci.

    Strzezonego Pan Bog strzeze, od pol roku mam remont i mieszkam u Cioci, gibam codzien z buta 10min na strzezone osiedle. Po co mam kloc w oczy patologie z osiedla i ryzykowac zdrowie, swoje, Cioci.
    Pamietajmy ze zlodziej patrzy na furke i sobie mysli aa dojade go w chacie i opie... jeszcze dom.

    Staram sie miec tez swiadomosc ze przyjsc moze taki dzien kiedy ktos wlamie sie do auta jak bede w nim siedzial. Zastanawiam sie czy nie obkleic bocznych i tylniej szyby folia antywlaniowa. To nie jest drogie a moze kiedys dac mi czenny czas na obrone.

    Oczywiscie treningi u Wojtka Adamusiaka 4 razy w tygodniu po 2h obowiazkowa. "Noblis obles" ) bardzo polecam zamiast paść brzucha ;D

    Mysle tez ze pomalowanie Fury na czarno i zalozenie tablic WOLOMIN da nie ktorym typkom do zastanowienia ;D ;D

  10. #10
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Tak. I myśle, że powinieneś jeszcze zawiesić flagę piratów na antenie i wozić ze sobą AK 47 o.O

    Niema żadnych sposobów. Nie mówię tu o wyrostkach co rysują auta kluczem na parkingu bo im się nie podoba że masz ładne auto bo jak będą chcieli to i tak to zrobią. Mówię o konkretnych złodziejach aut, którzy z tego żyją. Myślisz że interesuje go twoja folia antywłamaniowa? A może alarm, blokada skrzyni czy inne bajery? Oni z tego żyją i uwierz mi że otwierają twoje auto bez kluczy szybciej niż ty z kluczami

    Ja tam swoje autko parkuje na parkingu koło bloku tak żeby widzieć je z okna. Ogólnie mam przeświadczenie że jak będzie zamówienie na części z TT to żaden monitoring czy inne super szpiegowskie sprzęty nie zdążą a gdy już zacznie się szukanie auta to zapewne będzie ono już jeżdziło w kilku innych TTkach

    Na dzień dzisiejszy uważam, że najlepszą ochroną przed ewentualną kradzieżą (o tym się rozpisuje bo zadrapanie na parkingu czy inne wgniotki są nie do uniknięcia. Nawet jak ty będziesz uważał to znajdzie się ktoś kto nie będzie uważał na ciebie) są różnego rodzaju odcięcia zapłonu, wtrysków, kompa itp. Najlepiej samoróbki i w miejscach które tylko my znamy.

    PS. Kiedyś strzelę wam fotę sąsiada który na noc wyciąga kable WN

  11. #11
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Parę dni temu myślałem sobie, że TT MK1 nie ukradną raczej, jest już tańsze, w dodatku jak ktoś kradnie samochody to raczej zna się na pojazdach i wie, że to stary model ale nie, zmieniłem swoje zdanie jak wyczytałem w gazecie, że ukradziono w ciągu ostatnich 14 dni spod centrum handlowego parę pojazdów, roczniki poniżej 2000r, golfy, passaty albo fiaty - te małe modele. Czyli kradną co tylko da się ukraść. Tak samo byłem przekonany, że kto dzisiaj kradnie telefony? Zwłaszcza te nowoczesne które są zabezpieczone... w pociągu kumpla pobili i wzięli iphone'a 4. Przyznam szczerze, że o sam pojazd się nie boję, stawiam zawsze na widoku, blisko wejścia/wyjścia a mieszkam w prywatnym domu, bardziej wyglądam komicznie kiedy wracam do pojazdu i obchodzę go całego by sprawdzić czy nie ma rys, wgnieceń a najczęściej patrzę na (w mojej pierwszej TT ukradli) kratki z przodu pojazdu które łatwo wyjąć oraz zaciski na felgach ze znaczkiem audi.

  12. #12
    Awatar archi781
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    bialy
    Posty
    183
    Ja sie nie boje kradzierzy samochodu. Boje sie wandali. Auto mam ubezpieczone i uzyskanie odszkodowania bedzie prostsze niz jego sprzedanie.
    A jak mi je porysuja i poniszcza to musze za wszysko z wlasnej kiesznie bo ubezpieczenie bedzie mi podnosilo skladki a mam strsznie wysokia skladke.

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    gangsterzy? jacy gangsterzy?

    mnie moja własna, rodzona, osobista żona obiła drzwi w ttce kiedy wysiadała ze swojego auta na naszej działce alarmami chronionej...
    ...ludzie to nie wiedzą jakie siły drzemią w naturze...

    dla mnie ttka to 3 a już niebawem 4 auto w domu i tylko na weekendy służy, jak jej spod domu nie dmuchną to chyba raczej mogę zapanować nad jej bezpieczeństwem...
    ale w tej budzie i z takim kolorem jest chyba jedna tylko taka w kraju... podejrzewam że dość niechodliwa w branży złodziejskiej...

    pozdr

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    gangsterzy? jacy gangsterzy?

    mnie moja własna, rodzona, osobista żona obiła drzwi w ttce kiedy wysiadała ze swojego auta na naszej działce alarmami chronionej...
    ...ludzie to nie wiedzą jakie siły drzemią w naturze...

    dla mnie ttka to 3 a już niebawem 4 auto w domu i tylko na weekendy służy, jak jej spod domu nie dmuchną to chyba raczej mogę zapanować nad jej bezpieczeństwem...
    ale w tej budzie i z takim kolorem jest chyba jedna tylko taka w kraju... podejrzewam że dość niechodliwa w branży złodziejskiej...

    pozdr
    Zapraszamy na spot http://www.klubtt.pl/fanklub-zloty-z...i-okolice.html

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Co do wandali to mi ostatnio pod domem ktoś porysował od tylniego nadkola do przedniego strone kierowcy, dwie duże rysy, jedna pod drugą, zaczynały się od tylniego nadkola, a skonczyly na przednim..

Podobne wątki

  1. Bezpieczeństwo na drodze.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 00:09
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 12:52
  3. Auta z USA
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 11:46
  4. Akcyza na auta z UE
    Przez Mari w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •