Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Przeplywka - regenerowana czy nowa?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50

    Przeplywka - regenerowana czy nowa?

    Witam ponownie szanownych forumowiczow.

    Niestety oznacza to ze znowu mam problem z moja niunia
    Mianowicie padla mi chyba przeplywka (autem nie da sie jezdzic, szarpie, gasnie po wrzuceniu na luz, zimny silnik lata jakby chcial wyskoczyc spod maski). Mialem nieszczelnosc i wymienilem gumowy przewod (miedzy dv a przepustnica - taki co sie rozdwaja dosyc gruby waz) - kilka dni chodzilo ok i znowu jaja. Dzisiaj odlaczylem przeplywomierz i auto jak na razie chodzi jak nowe. Wyglada wiec na to ze przeplywomierz do wymiany. I teraz moje pytanie - wymienic na nowy czy regenerowany? Dzwonilem do firmy vagtech polecanej przez Pawla w ktoryms z postow i cena jest 280 z przesylka za regenerowana ktora ponoc jest jak nowa.

    Jaki przeplywomierz powinienem kupic - auto z 2000r silnik AUQ 180KM?

    Pozdrawiam

    PS
    jeszcze jeden bardzo ciekawy objaw - mianowicie najgorzej jest rano - jak odpalam zimny silnik i zalacza sie na poczatku ssanie to silnik jakby sie dusi, caly skacze i w ogole dziwnie brzmi, natomiast jak tylko ssanie przestanie dzialac po minucie silnik przestaje skakac chodzi normalnie ale przy ruszaniu dlawi sie, szarpie itp. ODlaczylem przeplywke i do pracy dzisiaj przyjechalem normalnie. Czy przyczyna moze byc cos innego niz przeplywka???????

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Roznica miedzy regenerowana a nowa polega na tym, ze nowa to nowy czujnik mierzacy (wklad) w nowej obudowie a regenerowana to nowy czujnik (wklad) w uzywanej obudowie. Wiec nie masz sie czego obawiac kupujac regenerowana bo najwazniejsza czesc i tak jest nowa no chyba, ze zalezy ci na nowej obudowie wtedy mozesz zaplacic podwojnie i miec nowke

    Jesli silnik chodzi dobrze po odlaczeniu przeplywki wtedy jest ona do wymiany. A co na to VAG?

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    no to wybor jest prosty - biore regenerowana myslalem ze regeneracja polega na czyszczeniu czy cos takiego...

    jesli chodzi o VAGa to pokazywal mi bledy DV i sie okazalo ze w wezu o ktorym pisze wyzej byla dziura na 2 palce. Po wymianie jeszcze wyskoczyly bledy sondy lambda ale pokasowalem wszystko i 2 tyg jezdze i nie ma bledow. Czy przy zepsutej przeplywce powinny bledy sie pokazywac? Auto jest praktycznie nie do jezdzenia boje sie ze sprzeglo zepsuje bo musze gazu wiecej dodac zeby ruszyc w ogole bo inaczej zgasnie albo spadna tak obroty ze musze wyhamowac znowu i probowac ponownie. Po odlaczeniu przeplywki chodzi normalnie nic nie szarpie ale jeszcze przetestuje po pracy jak silnik calkiem bedzie ostudzony...

    No i dzieki za odpowiedz!

    I jeszcze jedno - czy po wymianie tego weza lub przeplywki musze robic adaptacje przepustnicy?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nowa przepływka to jest to samo co regenerowana!!!! to chodzi o ekologię a nie o wykorzystywanie obudowy ze starej

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    spoko dzieki za info - zalatwie sprawe w skleie ktory kiedys poleciles - cena faktycznie dobra - musze miec tylko pewnosc ze to przeplywka i wplacam pieniazki gdzie trzeba

    Jednak prosze rowniez jakies info na pozostalem moje watpliwosci i pytania
    Ostatnio edytowane przez wkrugiolka ; 13-06-2011 o 11:04

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ostatnio w ASO sie dowiadywalem to nie jest regeneracja a zupelnie nowa czesc a oddajesz stara bo weszly przepisy w UE i inaczej producent nie zmobilizuje do oddawania starych czesci jak cena
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    No to zamowilem - regenerowana za 280 zl + kaucja 72 zwrotna jak oddam stara przeplywke. Dzsiaij zrobilem test- auto smiga z wylaczona przeplywka pieknie - jak tylko zaloze wtyczke dusi sie i gasnie! Wiec to musi byc przyczyna. Jutro zamontuje to wszystko bedzie wiedzial i dam znac

    Oczywiscie przeplywka ori boscha

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wkrugiolka Zobacz posta
    No to zamowilem - regenerowana za 280 zl + kaucja 72 zwrotna jak oddam stara przeplywke. Dzsiaij zrobilem test- auto smiga z wylaczona przeplywka pieknie - jak tylko zaloze wtyczke dusi sie i gasnie! Wiec to musi byc przyczyna. Jutro zamontuje to wszystko bedzie wiedzial i dam znac

    Oczywiscie przeplywka ori boscha
    Hymm jak się dowiadywałem w ASO tydzień temu czysto z ciekawości bo kupowałem inne części to mi powiedzieli ok 500 zł za przepływkę oddając starą. Nie oddając starej koszt coś ok 900zł czyli ta twoja to chyba faktycznie po regeneracji bedzie no i nie oryginał
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jesli masz w układzie dolotowym, bądź podciśnieniowym nieszczelność, po odpięciu lmm auto tez bedzie jeżdzić bez zająkniecia. Takze szczelnosc układu trzeba równiez sprawdzic.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #10

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    @Jaaqob
    Oryginal na 100% boscha numery sie zgadzaja - sa takie same jak na tej ktora mam zaznaczam ze ja nie kupuje tego w serwisie i zalatwione to jest po znajomosci takze ze znizka

    @wowo nieszczelnosc to ja mialem i ja wyeliminowalem - no chyba ze cos jeszcze jest - okaze sie jutro jak zaloze nowa przeplywke - modle sie zeby to byla ona bo juz mi witki opadaja....

    Pozdro

    ---------- Post dodany 06-14-2011 o 05:45 ---------- Poprzedni post 06-13-2011 z 21:41 ----------

    no to mam watpliwosc czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto
    wczoraj odpalal i jezdzil normalnie - dzisiaj rano ledwo odpalilem auto bez przeplywomierza, w ogole nie wchodzil na obroty, jak juz za 3 razem odpalil to jezedzil normalnie nic nie szarpal... no ciekawe czy nowa przeplywka cos zmieni....

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Po odpieciu przeplywki, przez jakiś czas auto bedzie jeździć poprawnie. ECU kilka razy złapie bład sporadyczny, ale po jakimś czasie załapie usterke i przejdzie w tryb awaryjny. Trzeba wykasować błedy i dalej śmigac
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    aha no to dzisiaj zaloze przeplywke po poludniu - chyba ze sie wq.... i sie nie doczekam i zerwe sie z pracy :P na razie modle sie do chrystusa krola pod swiebodzinem zeby to bylo to :P

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No właśnie , po wykasowaniu błędów / zresetowaniu ECU muszisz pojeżdzić chwile i wykonać kilka zimnych startw silnika żeby wszystko wróciło do normy .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jaaqob, piszesz o oryginalnej z ASO, od oryginalnej boscha różni się tylko tym, że nie ma wybitych numerów i znaczka audi na obudowie (za to się płaci te 220 zł). Wkład wygląda identycznie jak w oryginale, ma te same numery, więc nie ma sensu przepłacać.
    Obudowa regenerowanej jak i wkład jest nowy, więc nikt nie otrzymuje jakiejś starej obudowy.

    wkrugiolka, zaopatrz się lepiej w kabelek za 30 zł zamiast kogoś męczyć o skasowanie błędu

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    kabelek i VAGa to ja mam wiec sobie skasuje bledy - tyle jeszcze umiem jak odbiore to powiem Wam czy obudowa jest oryginalna boscha czy nie ale sprzedawca mnie zapewnial ze tak....

    A jak sie resetuje ECU???? moze glupie pytanie - czy przez skasowanie bledu???????
    czy po zmianie przeplywki musze robic jakies adaptacje sracje itp itd??????

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 09:33
  2. witam(Y) , nowa TT w Kuj-Pom
    Przez M and V w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 04:25
  3. przeplywka
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •