Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Mini-Casco w PZU - czy warto?

  1. #1
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57

    Mini-Casco w PZU - czy warto?

    Jako iż odczuwam paniczny niepokój kiedy zostawiam auto na parkingu przed robotą lub na podwórku pod domem (do garażu się nie mieści!) postanowiłem wykupić AC. Niestety składka jaką wyliczyłem to 2000 rocznie. Pomyślałem o Mini-Casco w PZU (mam tam też OC) gdzie składka wygląda dużo kolorowiej bo nieco ponad 300zł rocznie. O ile dobrze rozumiem zasadniczą różnicą między standardowym AC a MC jest wkład własny w ilości 20% przy wypłacie odszkodowania i brak wypłaty odszkodowania z tytułu wypadku z udziałem innego pojazdu (zostaje OC). Poza tym MC wypłaca forsę za kradzież, wypadek w którym walimy w człowieka lub zwierze za zniszczenia w wyniku wandalizmu i żywiołów (powódź,pożar). Brzmi wszystko nad wymiar kolorowo. Jeżdże od 6 lat i nie miałem nigdy żadnej stłuczki. Bardziej przejmuje się debilami, którzy obtłukują mi drzwi w koło i gnojami z gwoździem w ręku (autko póki co nie tknięte na szczęście) no i ewentualnie kradzieżą. Do pracy dojeżdżam 20km w jedną stronę po drodze często uczęszczanej przez jelonki :P kurcze no za 300zl dla mnie bajeczka. Tym niemniej nie mogę znaleźć żadnych konkretnych opinii w internecie. Może ktoś z was miał styczność z mini-casco? jakieś doświadczenia? a może polecicie coś innego w miejsce MC? z góry uprzedzam, że nie zamierzam płacić 2000 rocznie pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    zawsze lepsze MC niz nic 300 zl rocznie za swiety spokoj to raczej nie duza cena,
    jako alternatywa zostaje chyba sprawdzenie AC w liberty, link i aviva chyba tylko tego typu ubezpieczyciele moga zaproponowac ci wzglednie niskie stawki

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Ciekawy pomysł. Muszę sprawdzić, bo dowiadywałem się o AC ale moje auto jest już traktowane "indywidualnie" i całkiem inaczej jest to liczone. Podpytam i jak się czegoś dowiem to dam znać

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    miałem przez rok MC w PZU lecz całe szczęście nie musiałem z niego korzystać w tym roku wykupiłem AC

  5. #5
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130

    to jest dobre ubezpieczenie

    Ja przed swoją TT-ką miałem VW Passata. Dobrze że wykupiłem to Mini Ubezpieczenie w PZU, bo po kradziezy samochodu ( a miałem go tylko niecały miesiąc ) nie miałbym nic. Oczywiście nie dostaniesz 100% wartości, tylko 80%, ale zawsze coś. Składki zapłacilem, a to było rok temu koło 500 zł. Ale spokojna głowa.

    Polecam
    audi TT QUATTRO

  6. #6
    Awatar major
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Ropuchowy
    Posty
    37
    nie potrzebujecie specjalnej oferty jak MC...wystarczy iść do dowolnego brokera i zapytać o najtańsze AC, opiewający wyłącznie na kradzież, całkowite zniszczenie i podobne zdarzenia, jakie w ofercie MC występują, a otrzymaci

  7. #7
    Awatar ml0da86
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    289
    Mam mc. Jesli doplacisz dodatkowe 414zl to oddaja 100pro, a nie 80%. Pzdr!

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocek
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2006
    Kolor
    grin:)
    Posty
    2
    Hmn, no właśnie. Kradzieży boję się cholernie (nie za fajna okolica, za fajne auto - chyba nie muszę mówić, że takie połączenie to mieszanka wybuchowa i cosik by się przydało. ipolisa.pl (porównuję tam sobie OC i bardzo zadowolony jestem - polecam!) obliczyła mi nieco powyżej 1500 złotych za samo autocasco. Trochę dużo... Tak więc raz jeszcze: co polecacie? Minicasco czy kombinowanie z zakresem AC?

    /edytka mała była

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez ml0da86 Zobacz posta
    Mam mc. Jesli doplacisz dodatkowe 414zl to oddaja 100pro, a nie 80%. Pzdr!
    Dokładnie - za dodatkową opłatą zniesiony udział własny. Ja tak mam już od dwóch lat

  10. #10
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Jak się człowiek nie decyduje na pełne AC to mini casco chyba jest najlepszą i jedyna alternatywą. PZU to raczej duża firma i z tego co wiem problemów z wypłatą z tytułu mini casco nie ma. Oczywiście jak pisałeś-szkoda bez udziału innego pojazdu i nie w ruchu. A najlepszą rzeczą w mini casco jest BRAK straty wypracowanych zniżek, bo jakby nie patrzeć warunkiem wypłaty odszkodowania jest szkoda nie z Twojej winy. Mam osobiście opłacone takie mini i póki co na razie nie było potrzeby korzystać. Przed wykupem zasięgnąłem szerokich opinii u znajomych w ubezpieczalni (a mam takowych z dużym doświadczeniem) . Ogólnie polecam

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    czy AC mozna miec w innej firmie niz mam OC ?

  12. #12
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez RoberTT Zobacz posta
    czy AC mozna miec w innej firmie niz mam OC ?
    Bez problemow
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  13. #13
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    AC w jednej a OC w innej. Nikt nikomu łaski nie robi. Sam tak mam, bo Warta, gdzie mam ubezpieczony dom daje mi zniżki na Ac, ale OC wychodzi drożej, więcto mam w Hestii. Ogólnie OC wykup w najtańszej firmie, bo w sumie g...Cie obchodzi kto bedzię wypłacał kasę sprawcy spowodowanej przez Ciebie kolizji...

  14. #14
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    No nie do końca tak jest. W kolegi busa uderzył kiedyś facet. Miał OC w Link 4. Nie zagłębiałem się w szczegóły, ale wiem, że w umowie był jakiś myk, że pomimo opłacenia składek przez sprawcę, Link 4 pokrył koszt, ale nie starczyło na wszystko i sprawę w sądzie sprawca przegrał, bo był jakiś zapis w umowie. Więc trzeba uważać. Kumplowi było szkoda tego sprawcy, ale co miał zrobić ? Dopłacać ze swojej. Więc czasami lepiej trochę dopłacić i mieć spokój Hestia jest OK.


    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    AC w jednej a OC w innej. Nikt nikomu łaski nie robi. Sam tak mam, bo Warta, gdzie mam ubezpieczony dom daje mi zniżki na Ac, ale OC wychodzi drożej, więcto mam w Hestii. Ogólnie OC wykup w najtańszej firmie, bo w sumie g...Cie obchodzi kto bedzię wypłacał kasę sprawcy spowodowanej przez Ciebie kolizji...

Podobne wątki

  1. mk1 vs mini cooper cabrio
    Przez dawido92 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 16:49
  2. MK1 [8N] TT vs Mini Cooper S
    Przez PiotrekHIT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 20:03
  3. Mini audi TT
    Przez Jambolek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 11:00
  4. Mini Spot Katowice 5.03
    Przez Malina w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 07:46
  5. 180 Quattro vs Mini Cooper S
    Przez Mari w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •