Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: do kolegow z mk2 z lampami LED - pytanie

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    do kolegow z mk2 z lampami LED - pytanie

    czy ktos z ori lampami z dziennym LEDem moze powiedziec mi jak DOKLADNIE wyglada algorytm ich pracy?
    chodzi mi o ori wersje led, nie o ew. swapy

    tzn.
    jak ma sie oswietlenie LED do:
    wlaczenia silnika, wlaczeniu pozycyjnych, mijania , drogowych, kierunkow ?
    kiedy led swieci na 100%? kiedy jest przygaszony ? a kiedy wylaczony ?

    dzieki
    ps. a jak ktos nagralby short movie pokazujacy zachowanie paska LED przy w ww wariantach to juz w ogole byloby och i ach

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #2

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Hindenburg
    Pojemność
    2.0T
    KM
    346
    Rocznik
    2009
    Kolor
    SuzukaGrau
    Posty
    119
    witam...pasek led mozna sobie ustawic na pokretle kolo wlacznika swiatel.Jezeli nie chcesz zeby swiecily wtedy przelaczasz na 0 i ledy nie swieca.Natomiast jak masz wlaczone na 1 to wtedy swieca caly czas znaczy jak odpalisz auto to ledy tez sie odpalaja.Jezeli wlaczasz xenon to one tez swieca takze cala ich regulacja zalezy od pokretka 0-1.Napewno sa jeszcze jakies inne knify na swiecenie tych ledow np. widzialem filmik jak kolesiowi migaly ledy w roznych wariantach ale do tego jeszcze nie doszedlem co i jak.....

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No to ja widziałem że led do jazdy dziennej świecą się od razu jak odpalisz samochód. Przyciemniają się gdy włączasz kierunkowskaz ale tylko ta lampa w której miga kierunek. Jak odpalasz światła drogowe to często już nie świeciły bo masz inne światła

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja niedlugo bede prawdopodobnie u siebie zakladal oryginalne LEDy. O ile mi wiadomo to dzialaja na pokretle ustawionym na 1. Z wylaczonymi xenonami swieca mocno, gdy przekrecisz przelacznik na pozycyjne lub xenon to przygasaja, przy wylaczonych xenonach i wlaczonym jednym kierunkowsazie przygasaja LEDy po stronie wlaczonego kierunkowskazu. Jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi Tak jest na 95%

  5. #5
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Z wylaczonymi xenonami swieca mocno, gdy przekrecisz przelacznik na pozycyjne lub xenon to przygasaja, przy wylaczonych xenonach i wlaczonym jednym kierunkowsazie przygasaja LEDy po stronie wlaczonego kierunkowskazu. Jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi Tak jest na 95%
    Tak wlasnie jest, widzialem to w nowej A4

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    dziekowac Panowie,
    powiem Ci Mari, ze jak nie wczytywales sie w nasze regulacje prawne odnosnie dokladania dziennych LEDow to najlepiej nawet nie zaczynaj, bo rozboli Cie glowa
    ja wlasnie mecze te niuanse typu, jak, gdzie i kiedy, by i na diagnostyce i na kontroli drogowej i u ubezpieczyciela miec czysta sytuacje i jest to dosc zagmatwane

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    290
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    siema.mam tu taki filmik bo koledze pokazywalem wczesniej ktory fajnie pokazuje jak to dziala.pozdr
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    powiem Ci Mari, ze jak nie wczytywales sie w nasze regulacje prawne odnosnie dokladania dziennych LEDow to najlepiej nawet nie zaczynaj, bo rozboli Cie glowa
    Co to znaczy? Ja mam zamiar kupic oryginalne lampy z Audi, zalozyc i miec wszystkow nosie Jak policja czy facec od przegladow bedzie mial jakis problem, to odsylam do Audi. Przepisy w UE sa chyba takie same wiec mam nadzieje, ze audi wiedzialo co robi

  9. #9
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    UE sobie, PL sobie...
    Nasi twierdza, ze dzienne nie moga palic sie jednoczesnie z mijania - co jak piszecie ma miejsce w Audi i jest zgodne z norma EU,
    dodatkowo w samochodzie wyprodukowanym od 2009 r dzienne musza wg PL uruchamiac sie automatycznie z silnikiem, niezaleznie od checi kierowcy, co z kolei nie do konca odpowiada temu co jest w ori Audi, jeli dobrze zrozumialem,
    Mari mysle ze Twoja metoda jest sluszna, ja mam wiecej problemow, bo dumam nad dziennymi w mk1

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No w PL jest tak jak pisze M. Już raz zwrócił mi gość na to uwagę jak kombinowałem u siebie z dziennymi i wielkie elaboraty zaczął głosić że tak nie można. Moja odpowiedź do niego "Jak nie można?! Patrz jakoś tak mam i co zabronisz mi? "

  11. #11
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Przy wlaczeniu swiatel mijania/drogowych swiatla do jazdy dziennej wcale nie musza sie calkowicie wylaczac. Moga tylko przygaszac sie, o ile maja one tez homolagacje na swiatla pozycyjne i sa jedynymi swiatlami pozycyjnymi z przodu - czyli w TT wszystko sie zgadza w tym temacie.
    Jezeli chodzi o wlaczanie sie swiatel z zaplonem, to tu juz jest gorzej - tzn. gdy przelacznik jest w pozycji "auto" lub "drl" teoretycznie wlaczaja sie one przepisowo, ale gdy damy na "0" juz nie.
    Rowniez zauwazylem, ze podczas jazdy na swiatlach dziennych, tylne swiatla pozycyjne sa wlaczone a niby nie powinny sie one zapalac wg polskich regulacji.
    No ale skoro samochod zostal tak dopuszczony do ruchu i spelnia wszelkie wymagania, to pewnie nie ma co sie nad tym glowic.
    Czytalem gdzies, ze to przygaszanie przy wlaczaniu kierunkowskaza mozna przeprogramowac VAGiem.

    Co do dziennych w mk1, to polecam zestaw Hella Dayaflex. Sam instalowalem takie w Audi A6 (5 diod z pozycyjnymi). Maja one wszystkie wymagane homologacje, sa dobrze widoczne i nie mialem z nimi nigdy zadnych problemow.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 29-01-2012 o 02:05 Powód: Literowka

  12. #12
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Dobrze, że LEDy przygasają przy włączonym kierunkowskazie. Włączony kierunkowskaz musi być dobrze widoczny i nikt z nas by nie chciał by ktoś na nas wjechał bo LEDy przyćmiły kierunki.
    Dobrze też, że LEDy przygasają na włączonych xenonach, po co mają niepotrzebnie oślepiać np w nocy.

    Moim zdaniem tutaj jest wszystko logicznie pomyślane.

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Blerx Zobacz posta
    Dobrze, że LEDy przygasają przy włączonym kierunkowskazie. Włączony kierunkowskaz musi być dobrze widoczny i nikt z nas by nie chciał by ktoś na nas wjechał bo LEDy przyćmiły kierunki.
    Dobrze też, że LEDy przygasają na włączonych xenonach, po co mają niepotrzebnie oślepiać np w nocy.

    Moim zdaniem tutaj jest wszystko logicznie pomyślane.

    Teoretycznie tak w praktyce masz przecież na lusterku dodatkowy kierunkowskaz, który też dobrze widać. Pytanie zatem czy doświetlanie zakrętów jest zgodne z przepisami bo wtedy nie dość, że masz włączony led to jeszcze dolny halogen się zapala?

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    moj wywod mial raczej pokazac absurdalnosc sytuacji, w ktorej osoba bez dziennyc ledow chcialaby je dodac do auta zachowujac wszelkie wymogi formane, co by nie miec problemow:
    a/ na stacji diagnost.
    b/ przy kontroli by Police
    c/ i wreszce - last but not least - by uniknac ew. wiekszych klopotow z ubezpieczalniami po wypadku z tytulu jzdy bez pelnej homologacji

    jak najbardziej zgadzam sie, ze procedury takie jak przygaszanie dziennych przy pracujacym kierunkowskazie, czy w nocy maja sens,
    zabawne (lub jak kt woli smutne) jest tylko to ze ilosc i wewnetrzna sprzecznosc pewnych regulacji w PL jest tak dziwaczna, ze producenci aut z seryjnymi dziennymi na pokladzie chwilami ich nie spelniaja, a co dopiero przecietny kowalski, ktory chcialby dodac dzienne do auta, ktore seryjnie dziennych nie mialo ;]

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Mam prosbe do kolegow z LEDami. Czy mozecie napisac, jakie macie reflektory (skretne lub nie) i ich numery z ETKA? W ETKA jest niezly balagan w tej kwestii i nie chcialbym kupic angielskich w dodatku skretnych, a ponoc jak sie mialo wczesniej nieskretne to nie da sie zalozyc skretnych. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

Podobne wątki

  1. Czy ktoś z kolegów zna język niemiecki?
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 10:42
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 13:59
  3. WITAM KOLEGOW I KOLEZANKI
    Przez DRYKIER w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 12:53
  4. Co z tymi lampami ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 00:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •