Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Wysoka temperatura + wentylatory

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8

    Wysoka temperatura + wentylatory

    Witam,
    Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi, robiłem to już kiedyś, ale od tamtego czasu minął ponad rok i pewnie już nikt tego nie pamięta

    Do rzeczy!

    Mam nadzieję, że mój temat nie będzie powieleniem innych, widziałem parę postów z podobnymi problemami, ale mimo wszystko to nie było to.

    Chodzi o to, że w krótkim czasie rośnie temperatura silnika, tzn. sprawa może dziwna może nie, ale na climatronicu KOD 51 czyli temperatura silnika jest cały czas w normie czyli 90C, natomiast układu chłodzenia właśnie po paru minutach 115-125C i pewnie by jeszcze rosła. Samochód dopiero mogę oddać w poniedziałek, dlatego chciałbym może sam coś ogarnąć w tej kwestii. Wentylatory na początku działają, żeby potem wyłączyć się jak już temperatura przekroczy te 115C, obydwa naraz. Nie sposób potem ich włączyć, wyłączałem włączałem klimatyzację i to nic nie dawało. Zastanawia mnie tylko, czemu temperatura silnika wynosi 90C, może dlatego wentylatory się wyłączają bo nie ma potrzeby, żeby chłodziły skoro temperatura tyle wynosi ?

    Jakieś pomysły ?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na klimatroniku właściwa temperatura jest na 49
    Zobacz właśnie na tym kanale ile pokazuje i wtedy można szukać przyczyny wiedząc co się naprawdę dzieje




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Czyli mój problem, chyba jednak jest zbliżony bardziej do pozostałych niż myślałem.

    Sugerowałem się tym: YouTube - ‪Audi TT Climatronic Climate Control Panel codes: Unlocking t‬‏

    Tu wyraźnie jest napisane, że 51 = temperatura silnika , a 49= temperatura płynu w chłodnicy, ale zdaje sobie sprawę, że ty na pewno wiesz ode mnie lepiej. Na kanale 49 pokazuje właśnie te 115-125C.


    Więc co, pewnie termostat jak u pozostałych osób? Jeśli na 49 jest temperatura silnika to tym bardziej nie rozumiem dlaczego te wentylatory się wyłączają po pewnym czasie. Są to może 2-3 minuty od momentu włączenia silnika.
    Ostatnio edytowane przez ScreenBeat ; 10-06-2011 o 10:55

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Latwo sprawdzisz termostat. Odpal silnik poczekaj az sie zagrzeje i przy tem ok 90*C sprawdz czy weze od chlodnicy i sama chlodnica robi sie ciepla, mozliwe ze u ciebie termostat otwiera sie do polowy i dlatego taki efekt z tymi wentylatorami. Sprawdz jeszcze czy temperatura na klimatroniku spada na wyzszych obrotach pozwoili ci to wyeliminowac lub zdiagnozowac uszkodzenie pompy wody.

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie koniecznie musi to oznaczać termostat, jak bardzo szybko się rozgrzewa, to może być wina czujnika.
    Mogła się uszkodzić także pompa wody, wymieniałeś rozrząd?
    Jak jest rzeczywiście te 125 st. to nie powinieneś autkiem jeździć

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Latwo sprawdzisz termostat. Odpal silnik poczekaj az sie zagrzeje i przy tem ok 90*C sprawdz czy weze od chlodnicy i sama chlodnica robi sie ciepla, mozliwe ze u ciebie termostat otwiera sie do polowy i dlatego taki efekt z tymi wentylatorami. Sprawdz jeszcze czy temperatura na klimatroniku spada na wyzszych obrotach pozwoili ci to wyeliminowac lub zdiagnozowac uszkodzenie pompy wody.

    Czy robi się ciepła ?? Parzy !! Woda w chłodnicy, aż bulgocze i wybija ją do góry, jak jest zakręcony korek nawet. Pompa wody z tego co zauważyłem to działa i słychać ją (chyba). Wiecie, odnoszę wrażenie, że rozgrzewa się w standardowym czasie do 90 C, tylko nie chłodzi po prostu i leci dalej. Jeszcze jest jedno. Dziś rano też krzyczał, że temperatura silnika, a silnik był zimny, widocznie za zimny, dziwna sprawa, jakby silnik nie trzymał temperatury Ten komunikat znika, gdy się silnik rozgrzeje już do tych 50 C powiedzmy.

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dolej plynu. Czerwony komunikat z termometrem we wodzie wyskakuje tez jak masz zbyt niski stan plynu chlodniczego (w zbiorniczku jest czujnik, plyn sie nagrzewa i podnosi do gory - komunikat znika). Jak odkrecisz korek przy tem 100*C to zacznie bulgotac bo cisnienie spada, wiec nie rob tak bo sie jeszcze popazysz. Pompa wody jest razem z rozrzadem montowana wiec jesj nie widac i slychac tez jej nie powinienes chyba ze jest walnieta. Mozesz pokusic sie o wymiane czujnika temp, zielony 4 pinowy.
    Sprawdz tez czy kostaka od wentylatorow jest dobrze zapieta (prawa strona przy chlodnicy duza kostaka z grubymi przewodami)

    a i kategorycznie nie uzywaj auta do poki nie odnajdziesz przyczyny bo rozwalisz uszczelke i beda koszta

  8. #8
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    W takim razie obawiam się, że to pompa wody do wymiany. Jak dodasz gazu, wybija?
    Pompy wody raczej nie da się usłyszeć, chociaż jak ją słyszysz, to może mieć połamane łopatki.

    ---------- Post dodany o 14:33 ---------- Poprzedni post z 14:32 ----------

    Przegrzewając silnik nie tylko uszczelkę można rozwalić

    Sprawdź jeszcze czy nagrzewają się 2 rury lecące do chłodnicy (być może jest na małym obiegu cały czas i termostat byłby winien).

    Czujnik temp wydaje się dobry jak płyn aż bulgocze, temp jest wysoka.
    Ostatnio edytowane przez Darson ; 10-06-2011 o 13:38

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Dzięki chłopaki za podpowiedzi, nie będę wam głowy zawracał bo coś czuje, że niestety nic nie zdziałam.

    Może to kwestia jakiegoś zwarcia, a to dlatego, że jak jadę to lewy ksenon mi się czasem wyłącza i muszę resetować światła...

  10. #10
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Światła to osobny temat.

    Po to jest forum
    Lepiej to sprawdź i zdiagnozuj, bo jak się okaże pompa i będziesz tak jeździł, to niedługo będziesz się pytał jaki silnik pasuje z dostępnych na allegro.

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zajmij się tym jak najszybciej i pod żadnym pozorem nie pozwalaj aby temperatura osiągnęła 125 stopni!! Jak temperatura rośnie to natychmiast gaś silnik, skutki przegrzania mogą być katastrofalne...

    Przegrzany silnik - radzimy jak uniknąć poważnej awarii
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Jeszcze jeden objaw dziś zauważyłem jak próbowałem coś zdziałać. Mianowicie nawet jak ustawie klimatyzacje na MAX czyli chyba 29 C to powietrze leci zimne, co to może być ?


    I pytanie, lewy bezpiecznik przy akumulatorze odpowiada za wiatraki , tak ? A te 3 czy 4 pozostałe od czego są ? Jest gdzieś objaśnienie tego ? Bo w instrukcji niczego nie mogę znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez ScreenBeat ; 11-06-2011 o 18:23

  13. #13
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    pompa wody

  14. #14
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Sprawdz jeszcze czy temperatura na klimatroniku spada na wyzszych obrotach pozwoili ci to wyeliminowac lub zdiagnozowac uszkodzenie pompy wody.
    Jak bys czytal wszystko dokladnie i ze zrozumieniem i sprawdzil wszystko jak radzimy to problem prawdopodobnie rozwiazany byl by kilka godzin temu

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i jeszcze jak byś też troche powertował forum to wiedział byś że kanał 49 to temp płynu, a kanał 51 to temp bloku silnika
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Temperatura wysoka!!
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-07-2022, 10:07
  2. Temperatura, wentylatory, czujnik - POMOCY
    Przez EndrjuKlon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 19:27
  3. Wysoka temepratura.
    Przez singl0r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 17:50
  4. Wysoka temperatura silnika
    Przez Grzegorz G. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 05:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •