Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 51 z 51

Wątek: bosch 044 jak wykonac dodatkowy zbiorniczek

  1. #46

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    seryjna pompa kosztuje 530zł po zniżkach w IC tak walbro i 044 podobnie lub więcej. Seria spokojnie przy większych wtryskach starczy Ci do 300KM a nawet więcej

    ja mam S3 quattro

  2. #47

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Zdecyduje się chyba jednak na to walbro...

    A czy właśnie w quattro nie ma dzielonego zbiornika paliwa ?? Moze to tez jest jakimś powodem ze brakuje paliwa ??

    Trudno jeśli tak będzie to po prostu oduczę się jeździć na rezerwie :P

  3. #48
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po pierwsze to proponuję ten temat :
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=4157

    Streszczając ( skoro już piszemy w tym wątku ) do aut z quattro ( 225 i 180Q ) nie ma czegoś takiego jak walbro montowane w baku . Zostaje tylko opcja in line jak wspomnieli koledzy i w moim przypadku ( na poprzednim setupie ) nie zauważyłem żadnych problemów z jazdą na rezerwie ...
    Idąc dalej , z Twojego opisu wnioskuję że nie jest Ci tak naprawdę potrzebna żadna dodatkowa pompa .
    Seryjna pompa z 225 jest w stanie dostarczyć paliwo do takiej jak i większych mocy .. Ba , APR używa zmodyfikowanej pompy z 225 ( przerobioną na jedno fazową ) w kitach stage 3 dla FWD z turbiną Garret GT28RS ( ponad 300KM ) .

    Jeśli nie domaga Ci seryjna pompa to dokładanie do niej dodatkowej in line to jak leczenie przeziębienia młotkiem
    Skoro ORI pompa jest za droga to kup VDO dedykowaną do 225 ( OEM jest tez VDO ) i będzie połowę tańsza ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #49

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Widziałem ten temat i czytałem go...

    Ja nie posiadam quattro tylko ośkę wiec w sumie mogę wsadzić tam co mi się podoba tak naprawdę...

    Mam w aucie wsadzone K04, duzy fmic, zrobiony przelot, wtryski 380ccm, itp.

    Moja pompa daje mi jak mierzyłem pod obciążeniem max 3,4b przy 1.2b z turbo.

    Wybierając zewnętrzną miałem na uwadze to iż nie będę sie musiał męczyć z włożeniem innej do oryginalnego kosza. Bo z tego co wiem to np po włożeniu walbro trzeba jeździć później z polową baku żeby paliwa nie brakło.

    Teraz po otrzymaniu kilku informacji od was widzę, ze nie jest to tez najlepszy wybór


    OK w takim razie może zapytam inaczej. Jaką pompę najlepiej-najproście-najkorzystniej finansowo będzie zamontować aby ogarnęła moc powiedzmy do tych 300KM lub lekko więcej.

    Najlepiej to byłoby wsadzić sam wkład a nie kupować cały kosz z pompą

    Czytałem gdzieś, ze podejdzie tez np pompa z Leona Cupry R tylko tu tez nie potrafie odszukać jaka dokładnie to jest pompka.

    Mile widziane byłyby nr tych pompek żebym znów nie musiał kombinować z ich znalezieniem i nie zakupił czegoś innego.

    Będę naprawdę wdzięczny za pomoc bo od wczoraj to już kilkanaście razy zmieniam koncepcje i siedzę i myślę i w końcu zwariuje :P
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 28-08-2013 o 09:27

  5. #50
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kolego nie wariuj, meliskę se zaparz i spokojnie przemyśl temat, ja jeżdżę już 3 lata z pompą walbro w baku, i z perspektywy czasu nie narzekam, chodz teraz podniosłem moc i okazuje się że jednak pompa jest w słabej kondycji, a była zamontowana całkiem przemyślanie i tylko kilka razy zdarzył mi się odpływ nigdy pow 1/4 baku i własnie dla tego nie czułem komfortu, chodź mogłem zjeździć paliwo do zera.
    Reasumując, nie ma lepszego rozwiązania niż fabryczna pompka w baku i do tego dodatkowy zbiorniczek z pompką in line.
    Tak że może warto zaczekać na taki patent z Walbro, będziemy montować to w mojej TT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #51

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Wczoraj założyłem nową pompę do baku... Padło w końcu na DeatschWerks DW200.

    Ciśnienie na listwie przy doładowaniu wróciło do normy czyli okolice 4bar.... Także wszystko wydaje się być w porządku

Podobne wątki

  1. Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 21:57
  2. Dodatkowy czujnik cisnienia i temperatury oleju 2.0 tfsi
    Przez KOWBOJ w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 22:03
  3. MK1 [8N] Jak wykonać taką modyfikacje ? :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 22:16
  4. Dodatkowy spojler w nowej tt
    Przez misiekwro w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •