Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 51

Wątek: bosch 044 jak wykonac dodatkowy zbiorniczek

  1. #31

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Patent też fajny tylko ja mimo wszystko wolę mieć kable zasilania pompy na zewnątrz








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w sumie to mi się jakoś nie spieszyło z tym zbiorniczkiem ale w końcu go skończyłem i postanowiłem wrzucić foty bo może komuś się przydać, najpierw odnośnie kosztów to:
    15zł materiał
    20zł toczenie
    30zł spawanie
    2 oringi , 8 śrubek M4x25 (koniecznie z łbem stożkowym) i 8 podkładek i nakrętek więc to ze 4zł wyszło razem:P

    więc ja zrobiłem jednak inne mocowanie niż te z integrated aczkolwiek troszkę zabazowałem na tym :
    Nazwa:  Zdjęcie0124.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  93.1 KB
    na pompę nakładam 2 oringi po obu stronach garbika i wsuwam pompę (oringi 50x3 a pompa ma 60 więc ciasno siedzą na pompie i ciasno w otworze który jest wytoczony) razem z oringami do momentu oparcia się na kołnierzu widocznym w otworze, całośc tak spasowana że wchodzi bardzo ciasno jedynie po zwilżeniu olejkiem a ten drugi oring wystaje ponad obudowę około 3mm i na to idzie okrągła przykrywka wytoczona i dokręcona 8 nakrętkami m4 (na foto nakrętki są nakręcone nie tak jak trzeba ale to zeby niepogubić) :
    Nazwa:  Zdjęcie0123.jpg
Wyświetleń: 171
Rozmiar:  95.6 KB
    odnośnie uszczelnienia to mój patent wydaje mi się lepszy bo co 2 oringi to nie jeden i w dodatku są dopychane pokrywką aby się idealnie ścisnęły i dopasowały
    ale ważne jest także uszczelnienie gwintów żeby paliwko nie uciekało sobie po gwincie więc przed spawaniem było zrobione 8 dziurek przelotowych z gwintem m4 i od wewnętrznej strony wkręcone 8 śrubek m4 z łbem stożkowym. Stożek po to że alu jest miękkie i gdy śruba się wkreci do końca kręcimy dalej aby ten stożek wszedł troszkę w otwór rozepchnał go i uszczelnił oczwiście wszystko skręcone na szczeliwo do gwintów które uszczelnia dodatkowo i potem poszło wszystko do zespawania także stożkowe łby śrub są od spodu

    zobaczymy jak patent będzie działał w praniu ale wydaje mi się że powinno być szczelne odnośnie 3 wejśc/wyjść ze zbiorniczka to dno jest z płaskownika 10mm i Patryk z CS ma dorobić mocowania bo się chwalili że dorabiają wszystko pod ori złączki więc resztę zostawiam Im do wykonania skoro mają na to sposób pojemność zbiorniczka to prawie 1.4 litra więc po odliczeniu 0.2l na pompę zostaje i tak ponad litr więc to ma w zupełności wystarczyć odnośnie wejśc wyjśc to mój pomysł jest taki żeby powrót do baku zrobić jak najwyżej i przewodem od razu pojechać ponad zbiorniczek i potem zejść niżej jeśli to konieczne aby paliwo z tego zbiorniczka nie uciekało tym spływem za szybko

  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta

    odnośnie uszczelnienia to mój patent wydaje mi się lepszy
    Moim zdaniem nie jest lepszy od tego z IE zarówno jeśli chodzi o uszczelnienie jak i samo mocowanie pompy .
    Musimy się zgadać na Skype bo widzę parę koniecznych poprawek








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Odgrzeje troszkę temat bo widzę wystygł już strasznie :P

    jak to w końcu jest z tym mocowaniem 044 inline będzie to wszystko działać jak trzeba ??

    Moja pompa jak już wspomniane było w innym temacie nie wyrabia już jak powinna i brakuje paliwa... Nie jest to jakiś mega setup bo wykres jest na ok 250KM. Zdecydowałem sie na 044 bo nie chciałem bawić się w umieszczanie walbro w baku. Wiem ze bywają z tym problemy kiedy jest mniej paliwa lub ucieka na zakrętach. Bosch to trochę przerost formy nad treścią przy tej mojej mocy no ale miało być łatwiej.

    p.s. Paweł jak to z tym twoim zbiorniczkiem wyszło... nadał się w końcu ??

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Pewnie że tak Śmigam na nim do tej pory beż jakichkolwiek problemów Jedyne co został zmniejszony i została zmieniona lokalizacja. Plan był umieszczeniem go pod podłużnicą ale finalnie jest tam gdzie zbiorniczek od EVAP
    Jedynie miałem taki fant że musiałem przejść na regulator 4 bary gdyż pompa wytwarzała tak duże ciśnienie ze seryjny 3 barowy regulator nie był wstanie zbijać ciśnienia do 3 ale 4 barowy jakoś sobie radzi
    Dzięki temu zbiorniczkowi mogę się cieszyć autem aż do samiutkiej rezerwy bo nawet po jej zapaleniu niema problemów z brakiem paliwa czyli jednym słowem 100% zadowoloenia
    Lecz uważam że do 250km bez sensu jest pchać się w dużego boscha i lepiej kupić wallbro. Taki sam patent tylko że pod wallbro niebawem będę ogarniał dla Żuczka i jeszcze innej TT także pewnie za jakiś czas nie będzie problemu z podobnym mocowaniem wallbro.

  7. #37

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Kurcze to już sam nie wiem co robić... W sumie już wpłaciłem zaliczkę na 044...

    Skoro ja mam seryjny 3b regulator to pewnie tez będzie lipa ?? A po zmianie na większy pewnie trzeba robić korekty w sofcie ??

    Kurcze miało być prosto i bez kombinowania a widzę, ze tez mogą być problemy...

    Nie chciałem kombinować z wallbro w baku bo właśnie boje się tego odpływania paliwa... Dlatego chciałem zamontować zewnętrzną.

    Ty o jakiej walbro mówisz konkretnie ?? Moze w sumie tez bym się zdecydował i zrobiłbyś jeszcze 3 patent :P

    A jak to wygląda w końcu z tym zamontowaniem 044 inline...

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    możesz kupić wallbro in line i wpiąć bez kąbinowania zamiast filtra paliwa.
    Albo kupić zwykłe wallbro jak do baku tylko umieścić w dodatkowym zbiorniczku tak samo jak bosch044. Będzie to wymagało niestety innego zbiorniczka i innego patentu którego jeszcze nie wymyśliłem aczkolwiek na pewno się to da jakoś sensownie uszczelnić

  9. #39

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    OK to co w sumie różni takie walbro inline od 044??

    Jest słabsza ?? No i jak w końcu jest z tym boschem, czy nie mogę go właśnie wpiąć zamiast filtra ??
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 27-08-2013 o 19:36

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja mam walbro inline i obsługuje 360KM

  11. #41

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    nie nie... nie chodziło mi w tym stwierdzeniu ze jest słabsza tzn nie da rady... raczej miałem na myśli to , ze nie będzie z nią problemów z za wysokim ciśnieniem...

    Masz ja wpiętą normalnie za seryjna pompą ?? Wszystko chodzi jak należy ??

    Mógłbyś podać jakies szczegóły montażu ??

    Bede wdzieczny za wszelkie wskazówki.

  12. #42

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    tak wpięta jest za seryjną pompą.
    Zamontowaną ją mam dokładnie pod rurą dolotowa w okolicach rozrządu.
    Jedyny problem jaki mam to na rezerwie jest problem. Jak zapali się rezerwa to musze odrazu na stację jechać, żeby gdzieś na drodze nie ustać

  13. #43

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    Dawałeś do niej jakiś dodatkowy przekaźnik/bezpiecznik ??

    Hmm dlaczego występuje w takim razie problem "rezerwowy" skoro w baku siedzi ori pompka ??

  14. #44

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    tak jest na bezpieczniku i przekaźniku, wydaje mi się, że ta pompa jest na tyle mocna, że przy małej ilości paliwa walbro za szybko je przepompowuje

    ja na twoim miejscu kupiłbym nową seryjna, jeśli nie masz zamiaru zwiększać mocy i ewentualnie wtryski 440 jak by było trzeba

  15. #45

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczecin- okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    263
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Yellow
    Posty
    65
    No tak tylko właśnie nowa seryjna tez nie jest tania (chyba ?? ceny w sumie nie znam) a właściwie jej możliwości już się kończą, a kto wie może w przyszłości zechce troszkę więcej

    twoje TyTy to ośka czy Q ??

Podobne wątki

  1. Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 21:57
  2. Dodatkowy czujnik cisnienia i temperatury oleju 2.0 tfsi
    Przez KOWBOJ w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 22:03
  3. MK1 [8N] Jak wykonać taką modyfikacje ? :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 22:16
  4. Dodatkowy spojler w nowej tt
    Przez misiekwro w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •