Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #121
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    ten przy bloku silnika. Ale chyba coś przedwcześnie się ucieszyłem bo teraz pojeździłem w trakcie jazdy była temp wporządku ale jak dojechałem do domu i chłodziłem turbinkę to znowu temp skoczyła do 99 stopni i się nie załączyły wentylatory, a co dziwnego to jak włączyłem klimę to oba zaczęły zapierdzielać jak 2 biegu:/ Także znowu jestem w punkcie wyjścia

  2. #122
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    "........Wymieniłem ten czujnik temp przy głowicy......" ten zielony
    teoretycznie za załączanie wentów odpowiedzialny jest czujnik w chłodnicy(jak zwierasz piny to się załączają) a za wskazania na wyświetlaczu i klimatroniku ten zielony czujnik ale właśnie jak pokazuje bzdury to można odnieść wrażenie że wentylatory się nie załącza np przy 100 stopniach na wyświetlaczu a faktycznie będzie np 85 i nie będzie nic chodzić

  3. #123
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    masz racje Paweł tylko że ja sprawdzałem swój jednocześnie na wyświetlaczu klimatroniku i vagu i wszystkie wartości się powtarzały więc uznałem że czujnik jest wporządku. Mimo to wymieniłem bo to już była ostateczna opcja jaki mi została. Wentylatory po wymianie ruszyły, ale teraz niestety jak się przejechałem znowu **** Może to tylko był zbieg okoliczności że coś poruszyłem przy wtyczce i zaczęło działać a może jak już się samochód porządnie zagrzeje to coś się pierdzieli ciężko zgadnąć. Ogólnie znowu jestem smutny a już myślałem że to koniec mojej walki z tym. Ale cóż narazie idę na meczyk i spróbuje o tym zapomnieć przy zimnym piwku

  4. #124
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    W mojej TT na postoju temp silnika zaczęła szybować czasami do 98st. po czym zaraz spada do 94 i tak w koło Załączenie klimy normuje temp na 90st. Wentylatory sprawdziłem manualnie działają ok choć ile się na wkurzałem bo jakoś dostęp do wtyczek taki sobie Prawdopodbnie temp silnika związana jest z podwyższoną temp/emocjami przed meczem naszej reprezentacji i nic na to nie poradzę zimny browar będzie musiał narazie wystarczyć sorki za OT
    do boju Polsko

  5. #125
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tunio wyjmij wtyczkę od czujnika przy chłodnicy , zwieraj piny 1 i 2 z masą na wtyczce, Jeżeli moduł załączy wenty( będzie słychać nawet cyknięcie) to znaczy że tutaj wszystko działa i powinno działać. Jeżeli nie to znaczy że jednak coś z modułem.

  6. #126
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    już dawno to sprawdzałem i wszystko jest dobrze jak zwieram we wtyczce to oba biegi chodzą

  7. #127
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a może masz kiepski obieg cieczy? miejscami np przy zielonym czujniku ma sporo a tam przy chłodnicy mniej, na pewno żaden przewód nie jest nie drożny itp ?

  8. #128
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    A tego to nie wiem będę musiał to obadać. Hej ale po wymianie tego czujnika coś mi się powaliło bo jak włączę klimę to oba wiatraki zapierdzielają na 2 biegu a wcześniej miałem że kręcił się tylko jeden. Jak jest prawidłowo?

  9. #129
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Panowie może ktoś potrzebuje bo kupilem zły - do sprzedania czujnik temperatury chlodnicy do zalaczania wentylatoró 1H0959481B do 1.8T
    45zł z wysyłką.
    Czujnik nowy oryginalny kupiony w aso , zakrecilem czujnik , probuje podłączyć wtyczkę a tu się okazało że mam inną i nawet nie podłączyłem.. CENA OKAZYJNA!
    jak ktos chętny to PW/MAIL
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-06-2012 o 17:57

  10. #130
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam mam pytanie,jak jest sprawny pierwszy bieg wentylatora to po jego zalaczeniu ktory wiatrak sie zalacza?ten od strony aku?bo wiem ze na drugim biegu chodza oba,wlasnie ja tak mam.Nie dziala 1bieg ,wentylator na krotko sprawdzalem i chodzi tylko na jednym pinie.POZDRAWIAM

  11. #131
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    według schematu, załączają się oba tak samo, zarówno na 1 jak i na 2 biegu (połączone są równolegle)

  12. #132
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Dzieki problem rozwiazany,winne byly wentylatory,spalone pierwsze biegi.POZDRAWIAM

  13. #133
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    HELP
    Panowie siadł mi całkiem wentylator od chłodnicy (oba) oddałem do mechanika okazało się że nie ma sterownika. Po zamontowaniu sterownika nadal echo :/ wentylatory na krótko działają bezpiecznik też ok z tego co mi mówił sprawdzał tam napięcie. Po podłączeniu do kompa 0 błędów. Manualnie na kompie włączył wentylatory ale prócz alarmu ze wentylatory chodzą stoją dalej w miejscu. I tu nasuwa się pytanie co to może być ??
    Najlepsze jest to że auto chodziło 1,5 roku bez sterownika wentylatorów. I went działały. Tydzień temu padło na amen. Więc czy kabelkomania i ktoś przedtem robił jakieś mostki. Czy może to być wina czujników temperatury i przez to nie odpala wentylator ? ( wentylatory na krótko działały na obu biegach)
    Ostatnio edytowane przez LeoAmar ; 23-07-2012 o 14:09

  14. #134
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    OK dzisiaj znowu zaczynam walkę z pierwszym biegiem chłodzenia. Sprawdziłem wentylatory na kostkach bezpośrednio i się okazuje, że działają wyśmienicie na pierwszym i drugim biegu i jeden i drugi. Wymontowałem moduł i okazuje się że mam taki numer 1J0 919 506 H. Dziś będę miał moduł do podmiany i zobaczymy czy coś to da. U Was coś już się wyjaśniło ? Zastanawiam się czy czujnik ten przy głowicy będzie miał coś do tego.

  15. #135
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Sytuacja rozjaśniona. Kable zaśniedziałe od went do sterownika i od sterownika do aku. Elektryk w 4h opanował.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •