Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Dla silnika nie, ale dla układu klimatyzacji owszem. Jak nie zalączą się wentylatory a auto będzie na postoju z włączoną klimą to ciśnienie momentalnie wzrośnie i najprawdopodobniej rozsadzi układ
    Jako udziałowiec firmy z branży klimatzacji nie wypada tak straszyć właścicieli TT bo przy sprężarce znajduje się taki czujnik przęciążenia układu który to da sygnał o automatycznym wyłączeniu klimy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Żuczek bardzo często ten czujnik nie daje takiego sygnału i spotykaliśmy się z rozsadzeniem układu

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Swoją drogą to ciekawe co piszecie o tym czujniku ale są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły, i w takim razie jeżeli u Pawła będzie to samo to trzeba by rozkminić jak działa ten czujnik, wdg. mnie działa jak przekaznik termiczny tylko ciekawe czy poprostu przełącza on off czy wysyła jakiś sygnał do sterownika a ten dopiero zarządza pokładem, miało by to jakiś jednak sens.

    ---------- Post dodany o 19:52 ---------- Poprzedni post z 19:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Żuczek bardzo często ten czujnik nie daje takiego sygnału i spotykaliśmy się z rozsadzeniem układu
    Myślę bardziej że chodzi o brak połączenia, upalony kabelek, itp. sam jezdziłem jakiś czas z upalonym kabelkiem, czas i temp w silniku robią swoje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dokładnie, więc lepiej od razu założyć, że coś może być z nim nie tak, żeby sobie nie narobić większej "bidy"

  5. #35
    Awatar Ramzees
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Gliwice/Zabrze
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Silver
    Posty
    127
    no i ja zaczolem od spr wentylatorow i jak sie okazalo obydwa walniete na 1 biegu ;/ szukalem najpierw wtyczek od gory chyba z 10 min a pozniej patrze i sie schowaly od dolu :P

    dla potomnych:
    2 wtyczki 3 zylowe. brazowy to masa a czerwone z paskami to 12v 1 i 2 bieg..

    orientuje sie ktos jaki koszt nowych wentylatorow ?? i dlaczego akurat 2 padly ?

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nowe w ASO to koszt ok 600zł za sztukę , zamienniki już pewnie za 150 kupi ..

    Wracając do tematu wcześniej omawianego to ten czujnik w chłodnicy na pewno działa jak włącznik stykowy .
    Przy 95*C zamyka się jeden obwód przy 102*C drugi jednak wtedy nie otwiera się ten pierwszy i oba są zamknięte .
    Wychodzi na to że testując trzeba w drugiej fazie testu połączyć wszystkie 3 przewody żeby było tak jak dzieje sie w rzeczywistości .
    Sterownik jest miedzy innymi po to że załącza wentylatory za pomocą przekaźników elektromagnetycznych bo jak wiemy urządzenie o takim poborze prądu nie może być po prostu włączane przełącznikiem w czujniku temperatury .
    Dodatkowo pewnie steruje załączaniem wiatraków podczas pracy klimy i po wyłączeniu zapłonu .












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a u mnie dalej 1 bieg wentów się nie załącza dziwne bo zwierałem kabelki w kostce która idzie do czujnika w chłodnicy i wszystko hulało wiec zostało wymienic sterownik?
    STEROWNIK WENTYLATORA AUDI A3 TT SEAT AROSA LEON (192593729 - Aukcje internetowe Allegro
    kupował ktos takie cos?

  8. #38
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Nie wymieniaj sterownika bo nic to nie da. Pierwszy bieg idzie bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik i włącznik termiczny do wentylatora. Dopiero drugi bieg jest załączany przez przekaźniki w module Siedziałem nad tym dwie godziny zanim wszystko rozkminiłem Jak mi nie wierzysz to odepnij całkowicie sterownik i zewrzyj w kostce piny pierwszego biegu
    Paweł lepiej sprawdź temperatury vagiem. Mi przy licznikowo-klimatronikowym wskazaniu 105 stopni dopiero się załączał a na vagu było 98 stopni czyli tak jak w rzeczywistości. Okazało się że w liczniku uszkodzone mam najprawdopodobniej dzielniki oporowe odpowiedzialne za przeliczanie oporu na temperaturę.
    Ewentualnie może być chłodnica zapowietrzona albo termostat zawieszony i czujnik nie dostaje wystarczającej temperatury do zwarcia obwodu...


    Pozdrawiam

  9. #39
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Nie chciałbym zakładać nowego tematu więc spytam tu:
    1. o sprawdzaniu temp. na climatronicu mówimy cały czas o kanale 49?Kanał 49 temp płynu(tylko w którym miejscu jest czujnik?)kanał 51 temp silnika
    2.drugi bieg powinien załączyć się przy temp 98 na kanale 49?

  10. #40
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Bart227 a który to bezpiecznik jest odpowiedzialny za te wentylatory? Chodzi o ten co są 3 nad akumulatorem?

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra ale na klimatroniku też mi podaje wyższą temperaturę;/ a to jest chyba to samo co na vagu?

  12. #42
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Tunio:
    Tak pierwszy z lewej

    Paweł:
    Właśnie nie Przestudiowałem schematy elektryczne dość dokładnie. Czujnik temperatury jest zespolony z dwóch czujników G2 i G62. Czujnik G2 odpowiedzialny jest za wskazania temperatury na wskaźniku G3 oraz na klimatroniku. Natomiast czujnik G62 jest podpięty bezpośrednio do ECU. Jeżeli (tak jak w moim przypadku) nawalą dzielniki oporowe w liczniku to wskazania na klimatroniku również będą fałszowane. Np. Vag pokazuje mi 92 stopnie, a licznik i climatronik 105 stopni

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    więc skoro tak to jedynie muszę sprawdzić vagiem jaka jest faktyczna temperatura i jeśli ok to olać temat?

  14. #44
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No ja na razie olałem chociaż zanim się skapnąłem że to wskazania temperatury to zdążyłem wymienić moduł sterujący, czujnik temperatury, włącznik termiczny i termostat No nic będzie na zaś

  15. #45
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    No dobra to ja też to sprawdzę bo już do wymiany został mi jedynie moduł... Tylko powiedzcie mi na którym kanale jest na vagu temperatura cieczy chłodzącej?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •