Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #16
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    U mnie okazało się ze walnięty był moduł sterujący. Co ciekawe w złości uderzyłem nim kilka razy lekko o ziemie założyłem i zaczął działać Zobaczymy na jak długo...

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł z tego szczęścia swojego, zapomniał napisać że problem leżał po stronie kostki tego przełącznika termicznego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no czujnik dzisiaj odebrałem...60zł...na dniach wymieniam ale wiem już że to on bo po łączeniu pinów na wtyczce sterownik załączał ładnie oba biegi wentów więc to ten czujnik, tylko trzeba uważać jaki się ma bo są 2 rodzaje..z trójkątną kostką i kwadratową a zmiana była w 2000 roku podobno :P u mnie jest z trójkątną:P

  4. #19
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    ja też tak miałem że na krótko działały oba i zadowolony że znalazłem usterkę, wymieniłem ten czujnik ale efekt mizerny - nadal to samo Pozostało mi jedynie moduł sterujący wymienić ale jakoś nie mogę się za to zabrać ciągle. Może go wymontuję i rzucę o podłogę to zacznie działać ja u Barta:d

  5. #20
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Tunio Zobacz posta
    ja też tak miałem że na krótko działały oba i zadowolony że znalazłem usterkę, wymieniłem ten czujnik ale efekt mizerny - nadal to samo Może go wymontuję i rzucę o podłogę to zacznie działać ja u Barta:d
    U mnie było to samo. Po zwieraniu pinów na kostce wentylatory działały. Po wymianie włącznika termicznego nadal nie działało. Co do rzucania to wiesz u mnie po uderzeniu zaczął działać ale uważaj bo może się rozpaść i nawet przy załączonej klimie wentylatory się nie załączą a to już będzie niebezpieczne dla silnika.

  6. #21
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dla silnika nie, ale dla układu klimatyzacji owszem. Jak nie zalączą się wentylatory a auto będzie na postoju z włączoną klimą to ciśnienie momentalnie wzrośnie i najprawdopodobniej rozsadzi układ

  7. #22
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    A silnik się nie przegrzeje? Powiedzmy że teraz jest zimno ale będzie jechał w korku a wentylatory się nie załączą....

  8. #23
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No nie wiem, ale moim zdaniem często się jeździ bez klimy w trybie ECON i silnik sobie jakoś radzi, bo przecież wentylatory też się załączają.

  9. #24
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ale mi chodzi o sytuację kiedy wentylatory w ogóle się nie załączą

  10. #25
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No to tutaj masz oczywiście rację, źle zrozumiałem

  11. #26
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Mi na klimie chodzę wentylatory dlatego jeżdżę na cały czas włączonej jak narazie :d A ten moduł to gdzie się znajduje? to jest ten pod akumulatorem? Bo patrzę w necie po zdjęciach to on wygląda jakoś inaczej niż ten co jest pod akumulatorem

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to jest przy podłużnicy...od spodu jest dobry dostęp...przynajmniej u mnie, aby definitywnie określić wlaśnie czy to ten czujnik który u mnie padł to najpierw wenty podpinamy na krótko jak działają to ściagamy kostkę z czujnika w chłodnicy i zwieramy masę z jednym i drugim pinem...jeśli sterownik załącza wenty na obu biegach to znaczy że to właśnie czujnik w chłodnicy, jak pomimo zwarcia nie załącza to znaczy że to nieszczęsny sterownik, dzięki temu jasno sobie określimy która z 3 rzeczy padła i nie będziemy musieli wymieniać niepotrzebnych rzeczy tylko to co nie działa:P

  13. #28
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ale Paweł właśnie w przypadku Tunio i moim zwarcie pinów na kostce włącznika powodowało załączenie wentylatorów i byłem przekonany że to włącznik w chłodnicy wymieniłem i nadal się nie załączały. U Tunio to samo.

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm kurcze to jakaś kupa troszkę...bo ja to rozumiem że sterownik bada czy obwód się zamyka...jeśli faktycznie ciecz ma określoną temp i czujnik zewrze obwód ( ja sam oszukałem sterownik i zwarłem) to jeśli wenty się załączą w pierwszym i w drugim biegu to niema opcji no bo jeśli teraz wkręcę dobry czujnik i czujnik tak samo będzie zwierał 1 lub drugi obwód tak samo jak ja to wenty według mnie muszą chodzić bo co to za różnica czy ja je zewrę obwód czy czujnik...no ale może pozornie się ucieszyem że to ten czujnik;/ zdam relacje na dniach po wymianie czujnika:P

  15. #30
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No właśnie też się zastanawiam dlaczego tak jest. Przecież włącznik zwiera tak samo jak ja w kostce no więc założyłem nowy oryginał z ASO za 90zł i dalej nie działało. Dopóki nie postukałem tym sterownikiem A może to nie jest czujnik zwarciowy tylko może działa jak termistor i pod wpływem temperatury wysyła sygnał o oporze do sterownika a sterownik załącza. Idąc tym tokiem myślenia może zepsuty sterownik nie widzi właściwego oporu a zwierając wysyłamy sygnał o minimalnym oporze więc załącza... Nic innego do głowy mi nie przychodzi.

    Poza tym nie wiem czy zauważyliście jak włącza się klimę to słychać nawet w samochodzie jak włącza się przekaźnik, natomiast jak wentylatory włączają się od temperatury to nie słychać tego tyknięcia (przynajmniej tak jest u mnie).
    Swoją drogą strasznie przekombinowali ten system (tak samo jak PCV) :/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •