Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #211
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Z tym "przegrzewaniem to bym nie panikowal, zwykly termostat w aucie cywilnym otwiera sie przy ok 90stopni ze wzgledow bezpieczenistwa aby dalo rade w pore zbic temperature. Jest to ustrojstwo, ktore nie ma zadnych sygnalow elektronicznych od komputera wiec trzeba zastosowac pewien margines bezpieczenstwa.
    Problem ten rozwiazuje termostat fazowy, jest on w stanie dzieki sygnalom z komputera utrzymywac temperature blizej optymalnej.
    Optymalna temperatura pracy silnika miesci sie w przedziale 100-110 wiec jesli macie wachania dochodzace do 100kilklu stopni to nie ma co panikowac tym bardziej, ze przychodza upaly.
    Trzeba tez pamietac o tym, ze wydajnosc chlodnicy po kilkunastu latach z pewnoscia spadnie.

  2. #212
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    dlatego chłodnicę mam nową no dwuletnią dwa lata temu wymieniałem

  3. #213

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    w moim przypadku oba przewody chłodnicy są ciepłe czyli obieg jest, wskaźnik w liczniku wchodzi na czerwone pole wiatraki stoją, po zmostkowaniu kostki od czujnika termicznego na chłodnicy wiatraki działają na 1 i 2 biegu, na klimatroniku kod 51 pokazuje 40 stopni, a kod 49 pokazuje -60stopni, oco chodzi, ma ktoś jakąś sugestję, wskazówkę

  4. #214
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Czujnik cieczy chlodzącej jest czujnikiem podwójnym w jednej obudowie
    Jeden daje info na ECU a drugi do zegarów a więc może dojść do sytuacji, że jeden z czujników będzie dawał błędne informacje.
    MOże dojść do sytuacji kiedy czujnik na ECU przekłąmuje podczsa gdy ten dający info na zegary będzie działał prawidłowo, sytuacja może występować również w odwrotny sposób.
    Należy za pomocą Vaga sprawdzić temp. cieczy chłodzącej na silniku oraz na liczniku w odpowiednich blokach, należy też zweryfikować oba odczyty z VAGa z tym co widzimy na naszych zegarac w samochodzie.
    Kiedy dojdzie do sytuacji, że odczyty temp z Vaga na silniku oraz na liczniku są identyczne a mimo tego nasza wskazówka na zegarach w samochodzie pokazuje zupełnie co innego nalezy przeprowadzić procedure testu zegarów za pomocą programu Vagcom, będziemy mogli zweryfikować stan poprawnego działania wskazówek gdyż może wsytępować problem z samymi wskazówkami zegarów co jest częstym zjawiskiem w leciwych licznikach

    Prawidłowe odczyty powinny być identyczne na silniku, liczniku i zegarach.
    Gdy odczyty temp. po weryfikacji za pomocą Vagcom na silniku, liczniku oraz wizualnie na zegarach nie wykazują żadnych konfliktów a mamy problem z uruchamianiem się wentylatorów wtedy należy zainteresować się poprawnym ich podłączeniem, zweryfikowaniem stanu przewodów czy nie są przetarte, naderwane, nadgryzione a na koncu zostaje sprawa sterownika wentylatorów.

    Aby wyeliminować problemy do minimum zalecam wymianę czujników na orginalny, zamienniki potrafią przekłamywać już od momentu zamontowania. A co do błednych wskazań samych wskazówek może pomóc wymiana samego silniczka krokowego.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 28-03-2017 o 21:07

  5. #215
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez 1endzi Zobacz posta
    w moim przypadku oba przewody chłodnicy są ciepłe czyli obieg jest, wskaźnik w liczniku wchodzi na czerwone pole wiatraki stoją, po zmostkowaniu kostki od czujnika termicznego na chłodnicy wiatraki działają na 1 i 2 biegu, na klimatroniku kod 51 pokazuje 40 stopni, a kod 49 pokazuje -60stopni, oco chodzi, ma ktoś jakąś sugestję, wskazówkę
    Opcja dla leniwych - czytaj ja

    na moje czujnik temp wywalony(zielony bo z zielonego czyta klimatronik? Niech mnie ktoś poprawi jak pisze farmazony skoro na 49 wywala -60 (skrajna wartość każe w pierwszej kolejności sprawdzić okablowanie)

    termiwlacznik w chłodnicy tez wafel, niezależnie od wskazań czujników przy 96 musi włączyć 1 bieg.

    wazne - jak nasz to czerwone pole to pomacales węże jak pannę w tańcu? Były gorące i twarde ?

    Może Ty masz 80c na kotle i dlatego termowlacznik milczy.
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 28-03-2017 o 21:27

  6. #216

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    dziś wskazówka prawie w czerwonym polu, kod 51 90stopni, kod 49 -60stopni, przewody są gorące ale da się je przez chwilę utrzymać, twarde nie są można je trochę ścisnąć, czujnik temperatury ma kolor niebieski,
    dodatkowa uwaga/wskazówka/objaw zapłon wyłączony wskaźnik na 0, na zapłonie wskaźnik temperatury startuje z ok 70 stopni a nie od zera,
    Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 29-03-2017 o 19:57

  7. #217
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    To raczej silniczek wskaźnika temp. lub cosik z procesorem. Kolega Jerry, ogarnia takie tematy wręcz jak wirtuoz .Jest z Wawy, więc zapodaj mu temat, pomoże Ci to ogarnąć, wielu z nas już korzystało z pomocy Jerrego. Pozdrawiam.

  8. #218
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Hmmm odwiedź Jerrego węża który ma 100 C nawet przez chwile nie potrzymasz

  9. #219
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    U mnie błedne wskazania temperatury cieczy chłodzącej na zegarach spowodowane były uszkodzeniem silniczka krokowego.
    Jeden "specjalista", który miał okazje zajrzeć do wskaźników powiedział, że trzeba wymienić cały licznik.
    Kolega Jerry wysłał mi silniczek krokowy, którego wymiana jest banalnie prosta kiedy już mamy cały licznik na stole cała operacja sprowadza się do wyjęcia starego silniczka, który jest montowany na zatrzaski jeśli mnie pamięć nie myli oraz wpięciu nowego.
    kalibracja na vagu podczas procedury testu wskaźników i od ok roku spokój ze wskazaniami temp.

    Warto spróbować wymiany silniczka gdyż koszt to coś ok 50zł a porównując to do kompletnej naprawy zegarów w wyspecjalizowanym warsztacie elektronicznym to cena za sam silniczek do śmieszne pieniądze.


    Co do weryfiakcji temp cieczy chłodzącej zawsze możesz też spróbować starej metody z termometrem, który wkładamy do zbiorniczka wyrównawczego podczs pracy silnika aby obieg płynu był aktywny.
    Nawet jeśli będą jakieś minimalne straty temp podczas przepływu przez węzyk to czerwone pole na zegarach zaczyna sie bodajże przy 120 stopniach a więc skoro temp w zbiorniczku będzie ok 90 bądź mniejsza to znaczy, że silnik nam się nie zagotuje.
    Ale przedewszystkim Vagcom i wszystko się wyjaśni.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 30-03-2017 o 04:50

  10. #220

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    Jerry zasugerował wymianę czujnika temperatury (zamiennik), ale dalej na kanale 49 -60stopni, silniczki od wskaźnika temperatury i paliwa napewno do wymiany, wskaźnik temperatury na zimnym silniku zaczyna startować z 80stopni, vag com pokazał 84 stopnie,
    Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 30-03-2017 o 21:08

  11. #221
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez 1endzi Zobacz posta
    Jerry zasugerował wymianę czujnika temperatury (zamiennik),
    Nie sadze aby Jerry sugerowal zmianę czujnika temp. Na zamiennik
    Wymień na ori,będziesz miał 100% pewności.

  12. #222
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Hahaha! Jerry NA BANK nie zasugerowal zamiennika, kazdy kto sam cos grzebie i kuma wie ze zamienniki nadaja sie do smieci bez rozpakowywania

  13. #223

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    19
    Jerry oczywiście wskazał na oryginał, (zamiennik) w sensie że ja włożyłem

  14. #224
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    w sumie czy jest sens męczyć się z tym 1 biegiem skoro to roznica tylko paru stopni i zalaczy sie drugi i załatwi sprawe? czy te kilka stopni robi taka duza roznice dla silnika?

  15. #225

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Moim zdaniem jest, ale specjalistą nie jestem. Tak na logikę, po co czekać aż będzie wyższa temperatura i mocno ją zbijać, skoro wcześniej już może włączyć się wiatrak i ją kontrolować? A czy nie jest tak, że jak będzie na granicy drugiego biegu i zaczniesz cisnąć silnik, to drugi bieg włączy się później niż fabryka zakłada, przez co będzie mu trudniej utrzymać temperaturę i łatwiej Ci się płyn zagotuje? To nie wiedza, to logika wyssanna podczas stania obok auta, więc prawdopodobnie się mylę
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •