Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #196
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Temperatura wrzenia plynu G12 jest wyżej niż 105st,ale układ chłodzenia jest narażony częściej na podwyższone ciśnienie przez wlasnie niedzialajacy pierwszy bieg.

  2. #197
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    U mnie pierwszy bieg startuje jak temp na climatroniku pokazuje 98-99. Mam nowy czujnik w chłodnicy oraz nowy termostat. Termostat testowałem przed włożeniem do auta i zaczynał otwierać przy 90. Mój stary termostat otwierał się bardzo podobnie ale myślałem, że to on jest powodem załączania pierwszego biegu tak wysoko ale wygląda na to że to chyba prawidłowe działanie. Temp na wskaźnikach stoi równo na 90. Jak mam załączone clime to temp na climatronicu utrzymuje się między 90-93. Tak jest u mnie, może te informacje coś Wam pomogą w diagnostyce a ja macie podobnie to chyba jest dobrze. pozdro

  3. #198
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez VanWave Zobacz posta
    Kupiłem dzisiaj czujnik załączania wentylatorów, który pierwszy bieg włącza przy 85st a drugi przy 93st. I teraz się zastanawiam czy go montować ? Czy temp 85 st nie jest za niska na pierwszy bieg ? W sklepie powiedzieli, że takie właśnie są dedykowane do AJQ i tego rocznika. Mi się wydaje, że powinien być ten który załącza pierwszy bieg przy 95 a drugi przy 102.
    Wytłumaczcie mi jeżeli w specyfikacji jest napisane "Punkt zmienny" 95/84 i 102/91 tzn że na pierwszym biegu powinien się włączać przy 95st i chłodzić aż do 84 ? A na drugim od 102 do 91st ? Jaki czujnik przewiduje ETKA do silnika AJQ ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdo
    No i jak kolego montowałeś ten czujnik i faktycznie jest tak że wiatraki startują wcześniej, bo jeżeli tak to i ja się pokuszę o ten czujnik.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #199
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Panowie jest sprawa mam odwrotny problem i muszę się za to zabrać bo za niegługo wyjeżdżam.
    Na załączonej klimie:
    Wentylatory chodzą i losowo załącza się drugi bieg
    -podczas jazdy temperatura rośnie do 110 i się utrzymuje
    -podczas postoju spada do 90 stopni

    na wyłączonej klimie:
    -wentylatory stoją temperatura rośnie prawie na max niezależnie czy stoję czy jadę.

    Dodam że przy tak wysokich temperaturach zewnętrznych po zgaszeniu auta wentylator nie pozostaje na jakiś czas włączony a wcześniej się to zdażało...

    Zacznę od czujnika w chłodnicy, i sprawdzenia na krótko biegów.

    Ale czy jest opcja że padł termostat i się zwiesza? Ew popękany wirnik pompy wody?

    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Rano sprawdziłem jeszcze to:
    Przy wyłączonej klimie i 100 stopniach na klimie (kanał 49) wentylatory stoją. Wąż idący od termostatu do chłodnicy zimny, wąż idący od strony czujnika temperatury gorący...
    Ostatnio edytowane przez PAHO ; 07-07-2015 o 21:34

  5. #200
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Faktycznie możesz mieć problem z termostatem lub pompą wody, bo jeśli węże od chłodnicy masz zimne to czujnik nie załączy wentów bo nie"widzi" temperatury.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  6. #201
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Plastikowy wiatrak pompy wodnej rozjebany w pył, wymacałem go przy wymianie termostatu który jednak okazał się dobry. zalałem od nowa płynem ale teraz to już się grzeje niezależnie od działającej czy niedziałejącej klimy także auto unieruchomione. Sam pewnie pompy wody nie wymienię...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak się właśnie wymienia rozrząd u paprochów, poprzedni właściciele nie dopilnowali. Pompa nie była zmieniana od nowości, miała 15 lat Więc miała prawo się posypać

  7. #202
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a się posypała? widziałeś wirnik?

  8. #203
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Tak pękła na pół i się nie kręciła

  9. #204
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Odgrzewam kotleta . Zaobserwowałem dziwną sytuację ,trochę podobną do wcześniejszych problemów. Temperatura skacze do 97,98 stopni i później włączają się wiatraki. Jeżeli zgaszę samochód to czasami dochodzi nawet do 104 ,105 i zostanie zbita, ale ostatnio słyszałem że samochód się chłodzi po zgaszeniu. Kiedy występuje problem ? Tylko i wyłącznie jak samochód ma wyłączoną klime , gdy klima jest włączona działają wiatraki dużo wcześniej i temp się utrzymuje na poziomie 92,93. Czy to wygląda na typowy problem 1 biegu w wiatrakach ? I dlaczego tak się dzieje tylko przy wyłączonej klimie ? Samochód się bardzo nie grzeje no ale jak wcześniej było mówione układ cierpi. Termostat wymieniałem w jesieni na ASO.

  10. #205

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Normalne, są upały silnik zgrzany. Chłodnica dodatkowo chłodzona by nie zagotowało płynu i nie rozszczelniło chłodnicy

  11. #206
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Wydaje mi się, że coś tu jest nie w porządku z układem chłodzenia, minute temu dalej miałem taką samą sytuację, 98 stopni włączył się wiatrak doszło do 100 i zaczęło lecieć w dół aż do 92. Może jestem przewrażliwiony, ale w innych samochodach których jeździłem temp zawsze trzymała na 90 i nigdy nie rosło.

  12. #207
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez Mela Zobacz posta
    Wydaje mi się, że coś tu jest nie w porządku z układem chłodzenia, minute temu dalej miałem taką samą sytuację, 98 stopni włączył się wiatrak doszło do 100 i zaczęło lecieć w dół aż do 92. Może jestem przewrażliwiony, ale w innych samochodach których jeździłem temp zawsze trzymała na 90 i nigdy nie rosło.
    W taki upał 100 (na postoju jeśli dobrze zrozumiałem) zdaje się być normalna temp, przecież działa wszystko prawidłowo zbiło Ci temp tak jak trzeba, przykładowo u mnie dzisiaj 98 na postoju, zbija do granicy 90 i jest git, zresztą jeżdząc innymi samochodzami zdaje się, że dokładnie nie monitorowałeś temp Sam miałem wcześniej taki problem tylko u mnie rzeczywiście temperatura była deczko za wysoka ale przy okazji wymiany rozrządu, nowa pompa i płyny i po kłopocie :>

  13. #208
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Zapewne macie rację , że tak ma być W takim razie pozostało mi tylko monitorować temperature w najbliższe upalne dni ,dzięki .

  14. #209
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    W teori termowlacznik powinien włączyć 1 bieg przy 95 C i go wyłączyć przy 90. U mnie włącza przy 96-7 i wyłącza przy 93-4, co mnie bardzo irytuje. Co ciekawe jest to 3 termowlacznik i jest cały czas tak samo. Myśle ze ten typ tak poprostu ma ogólnie zakupiłem termowlacznik od innej furmanki który ma pracować w przedziale 80-85 (termostat reguluje temp silnika, w chłodnicy można wozić "zimniejsza" wodę. Wtyczka jest inna i na razie nie chce mi sie pruć kabli...
    Jest jeszcze pomysł aby zmostkowac bieg 1i2 tak aby chodziło auto calu czas na 2 biegu (będzie szybciej zbijalo temp)
    jak cos przetestuje to dam znac w tym temacie

  15. #210
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Mela Zobacz posta
    Wydaje mi się, że coś tu jest nie w porządku z układem chłodzenia, minute temu dalej miałem taką samą sytuację, 98 stopni włączył się wiatrak doszło do 100 i zaczęło lecieć w dół aż do 92. Może jestem przewrażliwiony, ale w innych samochodach których jeździłem temp zawsze trzymała na 90 i nigdy nie rosło.
    Normalna sprawa i nie ma się co przejmować u mnie przy jeździe bez włączonej klimy w letnie dni jest dokładnie to samo. Tak jak wspomniał kolega Czerniel, taki urok naszych termowłączników

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •