Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 231

Wątek: Nie działa 1. bieg wentylatora chłodnicy

  1. #151
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Kurdę... masz bardzo podobnie jak u mnie. Wręcz nawet temp podobne. Tyle, że u mnie wtedy wskazówka przy 100st na klimatroniku idzie powoli na ok 110 na desce i dlatego to mogłem zauważyć. Ja jeszcze koniecznie muszę podłączyć się do Vaga odkąd mam Win 7 to nie miałem kiedy :/ No jak deska pokazuje non stop 90st a w rzeczywistości jest więcej (lub dużo mniej) to możesz kiedyś nie włączyć klimatronika i autko może się przygotować. Wyskakuje jeszcze na Fisie alert, ale lepiej żeby deska działała dobrze Kto wie czy u mnie znowu zegary nie zaczynają świrować :/


    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    raz mi się włączają na climie prze 97 i spada do 92 nieraz ma tak ze pokazuje 105 i się włącza pierwszy bieg i spada do 98 na desce non stop 90 jak włącze klime na postoju na dłuższy czas to klimatronik pokazuje 89 najmniej ,jak podłączam vaga to clima oszukuje o równe 5 stopni czyli pierwsze wskazania sa ok a to co piszesz ze licznik poszedł by w góre jak by był za gorący motor czy moze być jakaś wada ze pokazywać bedzie 90 non stop

  2. #152
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    ale raz cyba pamietam ze patrzyłem na vagu to było 95 stopni a na climie o 10 więcej czyli 105 nie wiem już co dobrze pokazuje

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:07 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    jutro jak mi pokaże 105 znów to wtedy szybko podłącze i ci napisze ile mi vag pokazał komunikatu jeszcze nigdy niemiałem i na desce niewiem co to znaczy powyżej 90 jutro ci dam znać ok 23 jak jest u mnie chyba ze zwariuje i na klimie będzie 97 i spadało do 92 po 1 biegu

  3. #153
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Ja osobiście najbardziej wierzę VAGowi. Kupiłeś oryginalne czujniki czy jakieś podróbki ? Przy zimnym uruchomieniu auta podłącz vaga i włącz klimatronika, dodatkowo obserwuj wskazówkę i popatrz jak to wygląda. Zawsze to taka mini kalibracja. Ja już raz oddawałem zegary do naprawy. Padły całkowicie i włączając auto miałem 130st alert na fisie, a na klimatroniku zawsze 121stopni. Przyszły z naprawy to wskazania były idealne, ale teraz znowu się zastanawiam. Jutroodbiorę auto z naprawy klimy to obadam co i jak i może jeszcze pomyślę nad tym.

  4. #154
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    oryginały dwa na początku pokazuje elegancko tak samo dopiero po 90 wariuje

  5. #155
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Jesteś pewny,że załączają się u Ciebie dwa biegi ? Poczytaj ten wątek i sprawdź odłączając kostkę i mostkując czy działają dwa biegi. Spoko daj jutro znać ja też może jutro coś ogarnę. Mi na początku wydawało się że nie działa bieg wentylatora, a teraz muszę sprawdzić czy wskazania według, których pojawiły się objawy są prawdziwe. Sądzę jednak, że z pierwszym biegiem wentylatora jest coś nie tak. Z drugiej strony chyba w takich samych temp załącza mi się wentylator co Tobie i to już jest zastanawiające, bo nie wydają mi się prawidłowe. Praktycznie każde auto, które miałem, w upalne dni po wyłączeniu silnika po jeździe w korku chłodziło się jeszcze, bo pewnie miało temp powyżej 90st a w TT w ogóle. Dlatego jak przy ok 105st wyłączę silnik i chwilę odczekam to temp potrafi dość nawet do 112 chyba z racji tego,że nie ma obiegu wody, bo po odpaleniu zaraz szybko jest obieg i pokazuje o wiele mniej. Kiedyś po wyłączeniu silnika wentyle działały, a teraz tego nie ma :/ A upały i korki były spore i nic :/


    chyba ze zwariuje i na klimie będzie 97 i spadało do 92 po 1 biegu

  6. #156
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    witam właśnie jestem po testach więc zacznę od początku swoją przygodę z układem chłodzenia było tak na początku że wywaliło mi błąd czujnika g62 kupiłem nowy czujnik wymieniłem i ok od razu do tego poszedł termostat(części oryginalne) na climatroniku załączał się pierwszy bieg(byłem pewny ze to 2) przy ponad 100 C rozebrałem wentylatory okazało się że w jednym tym małym nie działa pierwszy bieg usunąłem tą usterkę sprawdziłem obydwa na krótko i chodzą i po przekręceniu zapłonu złączyłem kabelki i słychać cyknięcie działają obydwa biegi więc sterownik wykluczam,byłem cały czas pewny że na klimatroniku przy 105 stopniach włącza się drugi bieg ale jednak myliłem się jest to pierwszy dodam że na blacie 90 non stop,potem było że przy 95 schodziło do 92 na vagu po zrobieniu i pewności że działa wszystko ok aż do wczoraj kiedy znów się załączał przy 100-105 na climie znów zgłupiałem dziś podłączyłem zimne auto i sprawa wygląda następująco;na początku idzie wszystko podobnie różnica 2-3 stopnie vag,klima,deska potem na blacie wskakuje 90,clima pokazuje 80 a vag 75,teraz włącza sie wentylator przy 90st i spada do 87 wczesniej było że przy 94 na vagu i spadało do 90, a wczoraj przy 105 i spadało do 97-98 dodam że nie działa wtedy drugi bieg tylko cały czas ten pierwszy podejrzewam że coś oszukuje mam kilka pytań w związku z tym dlaczego na kanale 51 mam cały czas 75 stopni? nigdy nie pokazało choć o jeden więcej ,dlaczego raz jak patrzę na clime to się włącza przy 95 a kiedy indziej przy 105 ten pierwszy bieg i dlaczego na vagu teraz się włącza przy 90 a kiedyś było przy 92 w kanale 49,termostat na pewno sprawny puszcza przy 84stopniach przy 87 na vagu gorący tak samo jak górny powie mi ktoś skąd clima bierze do kanału 51 sygnał,wymieniałem dwa razy zielony czujnik może ten w chłodnicy wariuje?myślę że dużo osób tak ma i myli pierwszy bieg z drugim

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:36 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    koledzy mógł by mi ktoś powiedzieć który czujnik odpowiada za kod klimatronika 51 u mnie jest cały czas 75 stopni a chciał bym jutro zamówić a niewiem który to jest i gdzie się znajduje czy tylko jest ten zielony czy jeszcze jakiś w głowicy lub bloku dziękuję pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:58 04-09-2012 ---------- EDYCJA

    jestem właśnie po próbie podłączenia jak klimatronik pokazuje 100stopni i na vagu jest 92-93stopnie i schładza do 90 ześ na klimatroniku 100 i spada do 97 dodam że auto po jeździe ,wcześniej w południe badałem to na aucie które stało tylko na wolnych obrotach więc chyba jest wszystko ok,czyli by wynikało że trafiłem na dwa wadliwe zielone czujniki?tak jak kolega co wypowiada się w temacie,jeszcze coś mnie zaniepokoiło ponieważ w czasie próby włączyłem klime akurat dosłownie kilka sekund przed włączeniem się wentylatora wciskam guzik ruszyły dwa wentylatory na pierwszym biegu i dosłownie po 2dwóch sekundach włączył się drugi bieg może na 3-5 sekund i odpuścił został na pierwszym bieg zawsze mi działają dwa czy to pierwszy normalnie czy na klimie mógł by mi ktoś odpowiedzieć czy jest wszystko ok i czy ma tak być???

  7. #157
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Wymieniłem czujnik temperatury 4- pinowy na mój stary, który wymieniałem jak myślałem, że to jego wina, a nie licznika. Wskazania na VAGu i na klimie różnią się o dwa stopnie. Przy 95stopniach na Vag i 97st na klimie załącza się pierwszy bieg czyli jest ok. Przy wyłączeniu auta wiatraki jeszcze chwilę chodzą. Jednak kupiłem dzisiaj czujnik załączania wentylatorów, który pierwszy bieg włącza przy 85st a drugi przy 93st. I teraz się zastanawiam czy go montować ? Czy temp 85 st nie jest za niska na pierwszy bieg ? W sklepie powiedzieli, że takie właśnie są dedykowane do AJQ i tego rocznika. Mi się wydaje, że powinien być ten który załącza pierwszy bieg przy 95 a drugi przy 102.
    Wytłumaczcie mi jeżeli w specyfikacji jest napisane "Punkt zmienny" 95/84 i 102/91 tzn że na pierwszym biegu powinien się włączać przy 95st i chłodzić aż do 84 ? A na drugim od 102 do 91st ? Podczas spokojnej jazdy tak do 100km/h mam 84st na klimie i 82 na Vagu co wydaje mi się za niską temp. Wymienię jeszcze termostat i przy okazji czujnik, który załącza wentylatory, tylko nie wiem czy na ten z niższą temp załączania czy ten z wyższą czyli 95st.
    Albo w ogóle się tym nie przejmować i zostawić tak jak jest ? Może przesadzam

  8. #158

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Sanok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    9
    witam.mam takie pytanie,nie włancza mi sie wentylator chlodnicy.dopiero działa jak włącze klime.Do tego zauważyłem ze wskazówki na zegarach od temp silnika i paliwa troche wariują bo jak przekrecam zaplon na zimnym silniku to odrazu wskaznik pokazyje 60 stopni a od paliwa tez podnosi sie wyżej niż jest paliwa.Z tego co wiem to w TT liczniki sa niestety awaryjne,i teraz czy jest możliwe ze przez to nie załancza sie wentylator??czy licznik nie ma nic do tego.Boje sie żęby nie przegrzać silnika,ale w sumie mimo tego ze wiem ze wskaznik od temperatury nie jest do konca dobry to i tak wedlug niego silnik nie przekracza 90 stopni.moze dlatego ze juz jest chlodno na zewnątrz.Prosze o pomoc i pozdrawiam

  9. #159

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    23
    to co pokazuje licznik nie ma wpływu na działanie wentylatora temperature możesz też śledzić na klimatroniku jak już tak bardzo boisz się przegrzania...
    http://www.klubtt.pl/warsztat-zralb-...imatronik.html

  10. #160

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Sanok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    9
    dzięki za cenne informacje.tylko jak mam ustawic klimatronik bo nie bardzo kumam??sorki ale jestem świeżak w tym temacie mam to auto miesiąc.pozdrawiam

  11. #161

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Ustaw na kanał 49 i tam będziesz miał temperaturę płynu chłodniczego,a tu masz instrukcję jak to ustawić... Audi TT Climatronic Climate Control Panel codes: Unlocking t - YouTube Pozdrawiam

  12. #162

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Sanok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    9
    Dzięki wielkie

  13. #163
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    witam,

    a czy moglbys ktos wyjasnic mi , ktory wentylator za co jest odpowiedzialny i kiedy powinien sie wlaczac???- tzn przy jakiej temperaturze...oraz przy odpaleniu klimy...


    z gory dziekuje!!!

    u mnie jest tak ze tylko maly sie wlacza jak temperatura jest okolo 100 stopni plynu chlodzacego...natomiast , jak zalacze klime to maly wlacza sie juz przy temperaturze np 88 stopni...

    ktory z wiatrakow powinien pierwszy sie zalaczyc???

  14. #164
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Obydwa załączają się równocześnie, pierwszym potem drugim biegiem, czyli prędkością, do klimy jak i do chłodzenia silnika.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #165
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    U mnie jak padł duży wiatrak to go rozebrałem i okazało się że szczotkotrzymacz się stopił dopasowałem z drugiego silnika bo gdzieś leżał w garażu podobny złożyłem i śmigo po dziś dzień załaczają się obydwa i pierwszy i drugi bieg też jest, działa jak należy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 00:09
  2. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  3. Faujące obroty bieg jałowy
    Przez SilverTM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 16:11
  4. Wyswietlanie jaki bieg?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 22:44
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •