Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wyjec TT 3,2 V6

  1. #1
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82

    Wyjec TT 3,2 V6

    WYJEC TT 3,2 V6
    Marka i model: Audi TT 8N
    Pojemność silnika: 3200cm3
    Rok produkcji: 2003
    Kolor: Srebrny - w salonie samochodowym na otomoto czarny nie był dostępny

    Silnik/skrzynia:
    -Benzynowy 3,2 V6 – inny nie wchodził w grę
    -Moc: 250 KM
    -Moment obrotowy 320 Nm
    -sportowy filtr powietrza
    -Skrzynia DSG 6 biegów, łopatki przy kierownicy, tryb sport
    -Napęd 4x4
    -Przebieg przy zakupie 68500 km
    -Żadnych modyfikacji nie przewiduje
    -tu jest miejsce na wykres z hamowni (gdzie mogę zrobić 4x4 blisko Poznania?)
    hamownia zaliczona. wprawdzie z małymi problemami, bo na rolkach się tył nie kręcił. Przy okazji musiałem sprawdzić haldex - jest sprawny
    Haldex został rozpięty i wynik to 235 KM i 317 NM. 15 kucyków gdzieś uciekło, ale niuton został prawie w serii. Przyczyna: może DSG i pomiar z rozpiętym haldexem, może niewymienione świece, filtr sportowy (był czyszczony) i kable od nowości, a może katalizator nie oryginalny?


    Zawieszenie/koła:
    -Seria bez zmian i tak zostanie, bo na polskie drogi to i tak twardo
    -koła przód: 18/40/225
    -koła tył: 18/40/225
    -na zimę będzie to samo; niestety 17’’ mają za mało miejsca jednak wchodzą i na zimę już kupione oryginalne ładne czarne 17"
    -amorki przód ok. 80%, tył ok. 40% więc te przed zimą będą wymienione

    Hamulce:
    -Przód: nowe tarcze EBC nacinane nawiercane, klocki ATE – brudzą jak ch…a
    -Tył: tarcze seria, klocki ATE – tu bez brudu

    Wnętrze:
    -Właściwie ma wszystko co mógłby mieć oprócz podgrzewanych foteli.
    -Muszę kupić podłokietnik i założyć to podgrzewanie foteli – więcej zmian nie będzie podłokietnik od golfa - sprawdza się rewelacyjnie, nie wiem jak można jeździć bez...

    Z zewnątrz:
    -Seria – będą tylko lekko przyciemnione szyby tył, i małe poprawki lakiernicze

    Audio:
    - Seria – zresztą kogo by to obchodziło przy takim dźwięku silnika…
    -Będzie dołożony odtwarzacz mp3 z zestawem głośnomówiącym zamiast zmieniarki, która jest wymontowana

    Historia samochodu:
    Niestety po przejściach, sprowadzone pod koniec 2007r. Przebieg 53000km. Francuz na kompletnie łysych oponach wykręcił kilka razy altonena blisko barierek i krawężników . Poduszki całe, ale blacharz i lakiernik miał co robić dookoła samochodu. W Polsce jeden właściciel przez 4 lata. Dlaczego więc kupiłem to auto? Bo właściciel wyspowiadał się z wszystkiego co było przy nim robione. Bo jeździł nim jego syn przez 4 lata, a trupa raczej by mu nie dał. Bo sprawdziłem ten samochód dokładnie przed kupnem, zawieszenie, silnik, diagnosta, nawet jazda testowa trwała jakieś 40 min. Bo stan samochodu potwierdza jego realny przebieg 68500 km. Bo naprawiony był BDB- i to cztery lata wstecz, a nie wczoraj. Bo cena – jakość była realna i do zaakceptowania. Bo wybór z tym silnikiem w Polsce jest więcej niż marny, a bezwypadkowy na sprzedaż to prawie mit.

    Realia po zakupie:
    -TT sprawuje się świetnie. Stan techniczny BDB.
    -Co mnie zaskoczyło? No cóż. Kupując 3,2 V6, ekologię miałem gdzieś i nie sprawdziłem spalin. Więc ekologia dała znać o sobie i wywaliła błąd 200km po kupieniu. Lewy katalizator podziękował za współpracę. Prawdopodobna przyczyna - francuz brykający po krawężnikach musiał delikatnie nim potrząsnąć i powoli 2/3 kata opuściło wydech TTki (endoskop to fajna rzecz ). I tym sposobem TT dostało nowy katalizator.

    Wrażenia z jazdy:
    -Bezcenne, choć na razie się obwą****emy. Ja sprawdzam jej możliwości, ona sprawdza moje umiejętności.
    -V max z normalnej jazdy mniejsza niż w CIVICU iCDTI - zawieszenie na polskich drogach nie lubi audi TT
    -Czas dojazdu praktycznie taki sam – wyprzedzanie to poezja. Wyprzedzam tam gdzie wcześniej mogłem tylko o tym pomarzyć

    Wady:
    -Zaczynają mnie złościć uwagi typu: męskich nie było, torebka dla kobiety

    Spalanie: oczywiście wszystkie pomiary na niemieckich autostradach w polskich warunkach
    - trasa Katowice Warszawa 9,2l Do Piotrkowa jazda do 150 płynnie, potem na naszych wachadełkach w porywach do 90 ale też płynnie
    - trasa Kielce Poznań 10,7l z średnia prędkością 98
    - tylko autostrada Stryków Poznań 15,1l średnia prędkość 156
    - mieszana więcej miasto od 11l do 12l w zależności ile stoi się w korku
    Styl jazdy nazwałbym inteligentny tzn. ostro ale z głową. Hamulec i gaz nie są wykorzystywane w systemie "0-1" doceniam pozycje pośrednie


    A tu link do zdjęć: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...97c4162cd.html
    Ostatnio edytowane przez wyjec ; 06-09-2011 o 10:53 Powód: dodane zdjęcia

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wady? Ja nie widzę wad zlej tych gamoni i ciesz się pięknym samochodem z potężnym brzemieniem

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    fajne auttko , ciekawy opis i z tego co idzie wywnioskowac zakup z glowa, a to najwazniejsze
    fotki sa? bo nie wiem czy przeoczylem w innym watku, czy jeszcze nie dodales - jak nie to umyc ladnie nowy nabytek - i cyk cyk cyk zdjecia na forum

    Cytat Zamieszczone przez wyjec Zobacz posta
    wyprzedzanie to poezja. Wyprzedzam tam gdzie wcześniej mogłem tylko o tym pomarzyć
    z tym trzeba uwazac, ja po pierwszej euforii TT lapalem sie na tym, ze najpierw zaczale wyprzedzac tam, gdzie wczesniej marzylem, a z czasem zaczalem robic to tam, gdzie rozsadek nakazywalby marzyc nadal, jesli wiesz o co mi chodzi... z czasem mi przeszlo

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4
    Awatar neok
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań / Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    no czekam na zdjęcia i czekamy aż dołączysz do naszych poznańskich TT, których powoli robi się coraz więcej

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    fajny opis, gratulluje zakupu Lepiej swiadomie kupic auto po wypadku gdzie sie wie, jak bylo uderzone i naprawione, niz zlepionego syfa, w ktorym nic nie dziala, skory sa popekane, a przebieg 60 tys i oczywiscie... bezwypadkowy

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm z tym katalizatorem szkoda że kupiłeś...sprzedałbyś drugi i cały wydech i zrobił nowy bardziej rasowy z kwasu...r32 z wydechem ma taki dźwięk że nawet jak ja będę miał nawet trylion koni w moim r4 to i tak nigdy tak nie będzie gadać jak r32 z fajnym luźnym wydechem

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Kozacki motor i skrzynia, tylko uturbiać
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluje zakupu no i oczywiście + za fajny opis .
    Nie mniej jednak post w tym dziale ale bez fotek jest nie do końca kompletny







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    zdjęcia będą już niedługo, tylko szczerze mówiąc to nie za bardzo wiem jak je wkleić help... hilfe...
    co do poezji wyprzedzania... ostatnio dostałem służbowe auto. Jedni powiedzą, że to najlepsza marka. G...o prawda. Emocje i złość już mi opadła więc dorobiłem sobie do tego własną interpretacje. Skoda fabia 2008 1,2 trzy cylindry 60KM - po mojemu to wygląda tak: jeżdżę 1/2 V6 idealne na miasto, które uczy mnie śpiewu, religii i pokory. Śpiewu bo nie było nawet radia, religii bo przy każdym wyprzedzaniu mówię Zdrowaś Mario... lub Ojcze Nasz..., pokory bo KURNA modlitwa nie zawsze dział przy wyprzedzaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •