Z tego co widzę to nikt jeszcze tego nie opisywał i sam musiałem pomyśleć jak się do tego zabrać a chodziło mi w szczególności jak wykręcić osłonę termiczną w wersji 225KM ale do rzeczy:

Najpierw odkręcamy rurę od turbo a następnie odkręcamy dwie śruby imbusowe w miejscach zaznaczonych na czerwono. Teraz mamy dostęp do osłony temicznej. Odkręcamy śrubki torx zaznaczone na niebiesko



Uploaded with ImageShack.us

Po ściągnięciu osłony termicznej odkręcamy cewki, ściągamy z nich wtyczki i odkręcamy przewód masowy a następnie wyciągamy całą wiązkę i układamy gdzieś z boku żeby nie przeszkadzała.

To co zbierało się przez wszystkie lata



Uploaded with ImageShack.us


Przed ściągnięciem pokrywy trzeba to wszystko wysprzątać żeby nie dostało się do komory. Odkręcamy 9 zaznaczonych na czerwono nakrętek kluczem 10mm.



Uploaded with ImageShack.us


Odkręcamy trójnik odmy, odpinamy zapinki osłony rozrządu i ściągamy pokrywę



Uploaded with ImageShack.us


Tak wygląda wewnętrzna strona pokrywy po ściągnięciu



Uploaded with ImageShack.us


A tak po umyciu "Ludwikiem" a następnie acetonem



Uploaded with ImageShack.us


Po umyciu należy pokrywę dokładnie osuszyć. Ja użyłem suszarki do włosów mojej kobiety Przy tej okazji pokrywę można wypolerować jednak mi się nie chciało i tylko przetarłem ją z wierzchu.
Podmieniamy uszczelki na nowe i składamy wszystko do kupy



Uploaded with ImageShack.us


Teraz potrzebny będzie klucz dynamometryczny. Ustawiamy na nim 10Nm i dokręcamy wszystkie nakrętki zaczynając od środkowych a potem na krzyż.

Takim sposobem nie dajemy zarobić mechanikowi i mamy zaoszczędzone pieniążki na jakieś kolejne wymiany lub modyfikacje


Pozdrawiam