Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Chlapacze do TT

  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    Chlapacze do TT

    Witam!
    Czy ktoś może wymyślił jakiś patent na chlapacze na przód do TT,oczywiście nie mówię tu o wielkich płetwach tylko o jakąś nakładkę(nasadkę) na metalowy tylny rant nadkola aby kamienie nie obijały nadkola,sądzę że każdy rozumie o co mniej więcej chodzi

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Audi TT quattro Roadster, Mud Flap Installation

    Ale to raczej tylko na zimę dobre. Ja bym obkleił taśma miejsca narażone na obicia. Można takie specjalne kupić.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ICE z tą taśmą już się tak nie rozpędzaj:P ja już mam patent na ten defekt który występuje w każdej TT;/ ale zamontuję go dopiero podczas budowy auta bo bedę miał wtedy dużo czasu na takie rozkminy a oczywiście cyknę fotkę jak wyszło , a ten cudny chlapacz według mnie pasował by do malucha poloneza itp ale nie do TT!!!!

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ty to już ku.... masz. To może napiszesz o tym patencie? Chlapacze są oryginalne do TT ale widocznie wolisz narzekać że masz obite nadkola niż na zimę coś takiego założyć!! Kiedyś napisałeś że wszystkie TT są tam obite, a jak nie jest to na pewno malowana. Ja mam tylko 1 mały odprysk i tyle widocznie cała malowana była?!
    Takie coś też jest złe?
    Quick Peel Spray Clear Coating Install

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Niby gdzie te kamyki obijaja karoserie? Ja nigdy nie mialem obic od zadnych kamykow....

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja nie narzekam że mam obite zawinięcia progów...po prostu dotnę taki mini chlapaczyk z gumy o gubości 3mm przykręcę na 3 sróbki z kwasówki i będzie to praktycznie nie widoczne bo od spodu będzie wystawało z 5mm maks a będzie zasłaniało najbardziej narażoną cześc na kamienie z kół
    a te oryginalne chlapacze to i tak bym zostawił przedzierając się przez zaspę albo nadkole oblepiło by mi się lodem i ten lód by potem uderzył o coś odpadając i łamiąc chlapacz więc dla mnie to wygląd kaszaniasty i podejrzewam że zabieg na jedną zimę...a co z latem? hmm a mój patent będzie całoroczny


    a ta guma z wyglądem kondonika to całkiem dobry patent ale na żywo nie wiem czy dobrze to wygląda bo na fotce już jest jakieś takie rozmazane;/ a jeśli tak jest to już całkiem można auto obłożyc poduszkami jak w reklamie hihi

  7. #7
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    ICE spokojnie,akurat Paweł mnie dobrze zrozumiał,nie chodziło o takie chlapacze ,ale dzieki za każdą propozycję.Paweł wymyślaj patent,może znajdzie się firma co zrobi nam pod zamówienie taką pierdołę grupowo.P.S Mari chyba nie zrozumiałeś o co chodzi,rant metalowy zachodzący na nadkole.Delikatna 0,5cm gumowa nasadka by wystarczyła.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no patent założę niebawem, ale będę ściągał progi i pewnie błotniki w celu ich zakonserwowania bo kiedy jak nie teraz jak się sprawdzi to może się wymyśli coś grupowego ale raczej nie będzie to skomplikowana sprawa więc nie wiem czy warto bo zapewne każdy sam sobie coś takiego ogarnie

  9. #9
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    147
    Odświeżam temat czy ktoś instalował oryginalne chlapacze jak tutaj: https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+tt...8/0/075-75030/
    https://wak-tt.com/tt/mudflaps.htm

    Od kamieni z progów odpryskuje lakier i nie chcę aby zaczęło rdzewieć. A malowanie i tak pewnie mnie czeka.

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    190
    Rocznik
    2016
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    Dołączam się do pytania. Tez interesuje mnie temat

  11. #11
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    64
    Mam nieoryginalne, ale bardzo podobne, pasujące chlapacze na tył. Nie zakładam, bo jak przymierzyłem to faktycznie bardziej to pasuje do Malucha lub Poloneza.
    Zabawa z malowaniem rantów na których "odskakuje" od kamieni lakier, okazała się zabiegiem na kilka miesięcy, po czym znowu trzeba było czyścić i i lakierować.
    Trzy miesiące temu pomalowałem całe progi - do wysokości fabrycznego zabezpieczenia - specjalną angielską czarną dwuskładnikową farbą poliuretanową.
    Od tego czasu jest spokój, ale tak naprawdę jak to działa okaże się po zimie.
    Dodatkowo między ranty a plastikowe nakola wcisnąłem delikatnie niewielką ilość czarnego silikonu.

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2019
    Płeć
    Skąd
    Wolsztyn
    Pojemność
    2.5T
    KM
    165
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez olddriver Zobacz posta
    Mam nieoryginalne, ale bardzo podobne, pasujące chlapacze na tył. Nie zakładam, bo jak przymierzyłem to faktycznie bardziej to pasuje do Malucha lub Poloneza.
    Zabawa z malowaniem rantów na których "odskakuje" od kamieni lakier, okazała się zabiegiem na kilka miesięcy, po czym znowu trzeba było czyścić i i lakierować.
    Trzy miesiące temu pomalowałem całe progi - do wysokości fabrycznego zabezpieczenia - specjalną angielską czarną dwuskładnikową farbą poliuretanową.
    Od tego czasu jest spokój, ale tak naprawdę jak to działa okaże się po zimie.
    Dodatkowo między ranty a plastikowe nakola wcisnąłem delikatnie niewielką ilość czarnego silikonu.
    Bardzo dobry pomysł.

  13. #13
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez olddriver Zobacz posta
    Dodatkowo między ranty a plastikowe nakola wcisnąłem delikatnie niewielką ilość czarnego silikonu.
    Troche przedobrzyles, bo silikon sprzyja korozji.
    Jak masz możliwość to go usuń i zastosuj k+d.

    Pozdr
    Miki

  14. #14
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    64
    Nie wiem co to jest k + d.
    Może przedobrzyłem, a może nie. Każdy ma swoje "patenty". Silikon wcisnąłem po pomalowaniu rantów farbą o której pisałem.
    W Toyocie miałem tak zrobione przez wiele lat i nic się nie działo.
    W TT po raz pierwszy zrobiłem to w lutym 2016 r. i też nic się nie dzieje. Teraz zrobiłem powtórkę bo zdejmowałem nakola.

  15. #15
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •