Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Regulacja zderzaka/lamp?Jak skompletować osłony podwozia?Jak dobrze Wygłuszyć drzwi?

  1. #1
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57

    Regulacja zderzaka/lamp?Jak skompletować osłony podwozia?Jak dobrze Wygłuszyć drzwi?

    Ostatnio chyba troszke zaryłem o krawężnik i zdaje się że opadł mi z lewej strony zderzak co widać w miejscu łączenia z nadkolem. Pytanie brzmi czy można dokonać regulacji tego zderzaka np wjezdzajac na kanał od spodu bez rozkrecania i zdejmowania go? czy trzeba zdemontować zderzak i na nowo go odpowiednio zaczepić? druga sprawa... klosze od świateł czy można je dajmy na to.. delikatnie przesunąć do jednej strony kiedy zderzak jest zamontowany czy trzeba zdejmować znowóż ten zderzak? i na czym sie trzymają te lampy? da rade dostać się tam od spodu/środka(?) ? kolejna rzecz - gdybym chciał skompletować na allegro osłony podwozia to z czego by się cały zestaw składał? bo teraz właściwie jedyne co w moim aucie słychać w trakcie jazdy to pozostałości po osłonach. I jeszcze jedna rzecz.... hehe widze żę dostęp do boczku drzwi jest stosunkowo prosty (ostatnio wyregulowałem jedną z szyb i w końcu nie mam świstu przy szybkiej jeździe i ciekaw jestem jakim sposobem najlepiej wygłuszyć/wytłumić drzwi? Chciałbym zostać przy seryjnym audio bo prawde mówiąc pasuje mi ale te wytłumienie jak najbardziej by się przydało bo jak jest w kawałku więcej basu (like a g6) to brzdęk się niesie niesamowicie przy głośnym słuchaniu. Przepraszam że tyle pytań w jednym wątku ale przynajmniej nie posądzicie mnie o nabijanie postów

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Lampy można przesuwać bez zdejmowania zderzaka. Sam jedną krzywo zamontowałem gdy robiłem moda. Teraz jest prosto. Jak popatrzysz przez grill dobrze to widać śrubę od lampy. Kolejne 2 są od góry. Luzujesz je i ustawiasz lampę.

    Co do zderzaka to zobacz jak są zaczepy i pomyśl jak ustawić go
    Waks Wide Web

    Osłony dolne to 2 boczne i jedna duża dolna. Na allegro tego pełno jest. W ETCE sprawdź numery.

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez longinpastusiak Zobacz posta
    I jeszcze jedna rzecz.... hehe widze żę dostęp do boczku drzwi jest stosunkowo prosty (ostatnio wyregulowałem jedną z szyb i w końcu nie mam świstu przy szybkiej jeździe
    Mógłbyś powiedzieć jak to zrobiłeś, bo tak się składa że po tym jak ostatnio demontowali mi drzwi powyżej 120km/h zaczyna hałasować powietrze gdzieś na wysokości lewej szyby (po przeciwnej stronie niż lusterko). Sorry za OT i z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

  4. #4
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    Po pierwsze to po zdjęciu boczku okazało się, że o ile od strony przodu moja szyba trzyma się w pionie o tyle od strony tyłu jest opadnięta i da się ją podnieść nawet o centymetr, powód? ta prowadnica ten mechanizm śmieszny który podnosi szybe od strony ryja był sztywny i faktycznie szybe nieruchomo trzymał a ten od strony tyłu był źle założony bo zaczep był odwrotnie (nie wiem co za mózg przy tym kombinował). Po założeniu tak jak należy (sugerując się tym jak założony jest zaczep z drugiej strony) szyba trzymała się w końcu sztywno w pierwotnej pozycji. Jeżeli chodzi o regulacje to ja po prostu cały ten mechanizm zarówno z jednej jak i drugiej strony dokręciłem od spodu drzwi na ile mi luzy pozwalały no i całość siłą rzeczy szła do góry nie trzeba mi było wiele bo jakichś 3mm ale metodą prób i błędów udało mi się wyprofilować szybę tak że wreszcie styka się/zachodzi na uszczelke a tym samym pozbyłem się nieprzyjemnego świstu w trakcie jazdy to może brzmieć skomplikowanie ale jak już zdejmiesz boczek drzwi (a masz tu na forum opis jak to zrobić) to będziesz wiedział o jakie elementy chodzi. W zasadzie to dużo łatwiej było wyregulować tą szybę niż założyć potem z powrotem boczek drzwi pozdrawiam i nadal czekam na odpowiedź odnośnie wygłuszenia.

    EDIT

    http://moto.allegro.pl/oslona-pod-si...626322740.html

    czy taka osłona jest ok? gościu pisze że dwuczęściowa a kolega wcześniej napisał że ma być jedna główna i dwie boczne?
    Po za tym. Czy można oddzielnie dokupić plastiki w nadkola? bo z jednej strony mam też strasznie popękane i zwyczajnie w świecie skrzypią w trakcie jazdy. Nie wiedziałem na allegro albo szukać nie umiem
    Ostatnio edytowane przez longinpastusiak ; 26-05-2011 o 22:10

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ta osłona nie jest do Audi TT a nadkola oczywiście można dokupić .

    Seryjne wytłumienie jest ok , u siebie nie widzę takiego efektu a mam basy trochę zwiększone w stosunku do serii
    Jak chcesz jeszcze wytłumić to kup po prostu specjalną mate , powycinaj oklej i tyle .
    Polecam eDead a konkretnie eDead 80 . Jakośc ta sama co Dynamat a cena znacznie mniejsza .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    Arrtur napisane jest że do tt to tak wygląda może dziwnie bo jedna część osłony (jakaś tylna,boczna?) jest oparta o tą właściwą a też odniosłem takie wrażenie że to w ogóle inna osłona chyba że się myle to prosze mnie popraw i pokaż przykład takiej co będzie pasowała

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    druga osłona jest pod bak paliwa a ta pierwsza jest do tt
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh no faktycznie nie zauważyłem , ta schowana za tą pierwszą faktycznie może być na przód do TT .
    Poproś gościa o fotki tej osłony trzeba widzieć czy nie połamana








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 21:57
  2. Konserwacja podwozia (warunki domowe)
    Przez Tusjan w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 07:34
  3. Przekładka zderzaka na spryski lamp.
    Przez przemo17po w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 16:52
  4. pytania 2w1: hardtop czy warto? dobra regulacja drzwi/szyb
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 14:27
  5. regulacja zderzaka duża przerwa.
    Przez adrian120991 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •