Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czy to Czujnik klimy? - problem z klimatyzacją [ZDJĘCIE]

  1. #1
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57

    Czy to Czujnik klimy? - problem z klimatyzacją [ZDJĘCIE]

    cześć wszystkim...

    "czy to jest czujnik klimy? Pytam bo wczoraj świeżo po odgrzybieniu i nabiciu klimy, kiedy wróciłem od mechanika i samochód stał sobie wyłączony po jakimś czasie (1,5 godziny?) dokładnie z tego miejsca (zdjęcie) wystrzeliła mi chmura gazu i ulotnił się cały czynnik :/ tak po prostu - samochód był wyłączony. Macie jakies sugestie? czy należałoby wymienić ten czujnik(jeśli rzeczywiście nim jest) czy to kwestia jakichś nie wiem.. zapchanych przewodów? pilnie proszę o waszą pomoc.. bo te jełopy zwane mechanikami nie mają nawet pojęcia jak sie do tego zabrać i pewnie zaśpiewają mi zaraz magiczną sumkę za wymianę każdej możliwej części związanej z klimą (tak na wszelki wypadek - bo nie mają pojęcia co tak na prawde jest zepsute)pozdrawiam..

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Tak to jest czujnik ciśnienia klimatyzacji. Po naprawie i napełnieniu musisz sprawdzić układ chłodzenia klimatyzacji, czyli wentylatory. Możliwe, że nie działają i ciśnienie było zbyt wysokie... Ciężko cokolwiek powiedzieć na odległość, więcej nie jestem w stanie pomóc.

  3. #3
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    dzięki za szybką reakcję ale czy to, że strzeliła mi z niego chmura oznacza, że jest on do wymiany? jeśli tak to czy ma jakąś fachową nazwę żebym mógł go łatwo znaleźć np na allegro? a jeśli nie jest do wymiany to całą operację powinienem powtórzyć i sprawdzić wentylatory? tylko konkretnie które wentylatory, gdzie? laik ze mnie

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Jeżeli jestes pewny, że ta chmura była dokładnie z niego, a nie z gwintu pod nim, to raczej czujnik do wymiany.Numer czujnika ciśnienia to 1H0 959 139 B lub 1K0 959 126 A zależnie od numeru nadwozia.

  5. #5
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    witam po krótkiej przerwie otóż panowie.. klima zrobiona ona nie chłodzi... ona mrozi czujnik ciśnienia był walnięty tak samo jak osuszacz autko po wymianie plus odgrzybieniu i kompletnym nabiciu. Do tego wyeliminowałem całkowicie wyciek który szedł mi z michy i z nieszczelności jednego z oringów (wymiana) zmieniony olej (mobil1 5w50), filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, do tego autko podpięte pod komputer wykasowane błędy, sprawdzone po przejechaniu ponownie - błędów brak. Autko śmiga aż miło a koszt całej opisanej przeze mnie operacji (części + robocizna + komp.) to 600zł + 200 za olej (drogi ten mobil1 :P) a przygotowany byłem na dużo większe koszty.. miłe zaskoczenie pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w następnym wątku dzięki za pomoc!

Podobne wątki

  1. czujnik G419 - problem z ESP
    Przez Majkel23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 17:35
  2. Problem z klimatyzacją działa kiedy chce ???
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:10
  3. problem z klimatyzacją
    Przez Rafal_1986_ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 14:24
  4. Problem z klimatyzacją
    Przez RaFaello w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 03:17
  5. problem z ABS - kontrolka , czujnik ?
    Przez martinflash w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 07:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •