Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pytania odosnie wydechu

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66

    pytania odosnie wydechu

    Witam mam kilka pytan odosnie wydechu a mianowicie:
    Bede robil dp 3'' i nie wiem czy mam wywalic katalizator(czy go zostawic?) i puscic dalej te 3''az do puszki rezonansowej czy za nia tez wspawac 3'' rure az do glowenj puszki czy jest sens to robic z ori koncowka wydechu i seryjnym programie??. A moze na wzor starego tlumika koncowego wyspawac taka sama pusze pusta w srodku ale to bedzie niesamowicie glosne a na tym mi nie bardzo zalezy bo chce zeby mozna bylo tym jezdzic dalej niz 15 km dziennie

    Wszystko jestem wstanie zrobic sam bo narzedzia i umiejetnosci spawalinicze dadza rade ale brakuje mi kilku drobiazgow teoretycznych.

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    DP3", reszta wg uznania 2,75 lub 3". Jesli wsadzisz 2 dobre puchy, nie bedzie zbyt głośnie i da sie normalnie podróżowac.
    Często przy takim wydechu, korekta programu moze okazac się niezbędna z powodu sporych overboostów
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli sam zrobisz 3 calowe DP do 225 no będziesz miał wielki szacun u mnie Generalnie jest to swego rodzaju wyzwanie nawet dla ludzi profesjonalnie się tym zajmujących .
    Jeśli chodzi o techniczny aspekt to oczywiście będzie to z jednej rury 3 calowej więc seryjne katalizatory muszą odejść , możesz dać jeden sportowy lub nie dawać żadnego .
    Coś w tym stylu


    Jeśli chodzi o resztę wydechu to za katalizatorem może już iść 2,5 cala 2,75 cala a najlepiej 3 cale bo nigdy nie wiadomo czy kiedyś nie zachce Ci się znacznie powiększyć stado pod maską .

    Używanie pustych puszek mija się z celem , jest tak samo głośno jak przy samych rurach z znacznie większe restrykcje przepływu .

    Proponuje dowiedziec się kto sprzedaje produkty Magnaflow i kupić od nich rezonator i puchę końcową jak chcesz iść tą drogą to poszukam Ci numery części które są sprawdzone i używane w TT225







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Właśnie, jesli chodzi o puszki, to szukaj firmy RM Motors, Olsztyn - Kieźliny. Robią szybko, tanio i bardzo dobre produkty. Gwarancja na 5 lat. Wykonaja co tylko sobie zazyczysz wg. własnego projektu
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak dp3 cale i dalej 2.5 to dobra końcowa pucha sobie z tym poradzi...ja nie mam nic poza końcową puchą i jestem bardzo zadowolony, stukneło już 2 lata i nie mam dość tego wydechu a nawet czasem mam myśli że mogło by być nieco głośniej ale pewnie turbo już o to zadba:P
    jak dla mnie moja pucha jest idealna tylko ma wadę że jest na 2.5 cala więc jak ktoś da mi za nią dobrą kaskę to sprzedam robiąc identyczną na 3 cale w tej samej firmie bo jestem mega zadowolony:P

    a odnośnie dp 3 cale...hmm wszyscy mówią że to mega wyzwanie itp...a mi się wydaje ze damy radę z kolegą spokojnie:P może się mylę bo jeszcze się za to nie zabrałem ale jakoś z technicznego punktu widzenia nie wydaje mi się to mega trudnym wyzwaniem ale zobaczymy jak przyjdzie co do czego

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    Ja niestety narazie musze odlozc wczasie robienie dp i wydechu bo dzisiaj haldex sie wysral nie wiadmo dlaczego i po co poprostu sie nie wlacza a bledu na vagu ziroo wiec to musze obadac w pierwszej kolejnosci

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta

    a odnośnie dp 3 cale...hmm wszyscy mówią że to mega wyzwanie itp...a mi się wydaje ze damy radę z kolegą spokojnie:P może się mylę bo jeszcze się za to nie zabrałem ale jakoś z technicznego punktu widzenia nie wydaje mi się to mega trudnym wyzwaniem ale zobaczymy jak przyjdzie co do czego

    Och przecież pamiętam że jak robili Twoją to też '' płakali '' że ciasno i coś się tam nie da
    A wy pewnie sobie poradzicie , dla chcącego i upartego nic trudnego






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    no dzisiaj mialem okazje troche popatrzec i widzialem ze najwiekszy problem bedzie odpieciem od turbiny i podlaczeniem bo niestety nie jestem az tak dobrym mechanikiem musze to komus niestety zlecic ( ale z reszta nie ma problemu pierwsze przymiarki poszly ale wiadomo ze najlepiej to se heftnac i puzniej mierzyc no ale tak jak pisalem dopiero jak ogarne dokonca haldexa arttur jak mozesz to podaj mi numery tych czesci zobacze co i jak

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] TTS pytania
    Przez streetrace w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 15:09
  2. Pytania do posiadaczy 8n 180km FWD.
    Przez ravagehd w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 13:30
  3. vac-com pierwsze logi pytania??
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:58
  4. MK1 - TT 8N - pytania laika :)
    Przez rebel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:41
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •