Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: TT rzuciła palenie

  1. #1
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217

    TT rzuciła palenie

    Witam wszystkich.
    TT'ka postanowiła nagle nie odpalać. Sytuacja miała miejsce po wyjeździe z ręcznej myjni. Autko odpaliło i po kilkunastu sekundach zgasło. Od tej pory nie chce odpalić, rozrusznik kręci ale silnik nie zaskakuje. Pojechało do ASO a tam panowie po 2 dniach rozkładają ręce, jedynie dotarli do wniosku, że jest brak komunikacji między ECU a silnikiem. Nie jestem na miejscu i trochę ciężko mi samemu sprawdzić co jest grane. Może jakieś sugestie ? Autko z 1999roku silnik APX.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Grzes
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2001
    Kolor
    c
    Posty
    22
    przydał by sie nr błędu jaki pokazuje ECU

    tak to tylko domniemywanie czy nie ma sygnału z hala czy bark iskry na świecach moze gdzies piny powyskakiwały lub wiązka była przetarta zrobiło sie zwarcie po wizycie w myjni
    Ostatnio edytowane przez Grzes ; 19-05-2011 o 18:53

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Brak połączenia z ECU sugeruje uszkodzenie instalacji jeżeli auto było w ASO to wykwalifikowani mechanicy powinni sprawdzić całą instalacje magistrale i zapewne wykluczyli już to albo i nie bo czasem beziecznik może narobić problemu a może być uszkodzony sterownik my zapewne nic już tu nie poradzimy na odległość, jedynie dobry elektryk
    Kiedyś ktoś miał taki pzypadek na forum i pamiętam że chyba był problem z ECU
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    Sprawdz czujnik wału korbowego
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale to tylko potwierdza jakimi specami są w aso...nr błędu powinien powiedzieć gdzie szukać:P

  6. #6
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Wielkie dzięki panowie za sugestie O specach z aso najchętniej bym nic nie mówił, oprócz wspomnianej diagnozy panowie zaproponowali wymianę aparatu zapłonowego za ok 3000 pln bez gwarancji, że to zadziała. Postaram się jak najszybciej zobaczyć numery błędów i wtedy będziemy dalej działać.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Grzes
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2001
    Kolor
    c
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez maciekk Zobacz posta
    zaproponowali wymianę aparatu zapłonowego za ok 3000 pln bez gwarancji, że to zadziała.
    a to jakaś nowość nie wiedziałem ze takowe sa montowane w 1.8T jak najszybciej zmień ASO i pogratuluj im

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Skoro nie można się połczyć z ECU to skąd odczyt zrobić
    Może by trzeba wyjąć kompa i sprawdzić kość, zimny lut, lub upalony pin załatwia sprawę.
    Ale na pewno nie w tym ASO
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Ja miałem przypadek że nie było komunikacji z ecu poszło zwarcie i w ecu popaliły się zabezpieczenia .
    Sprawdź bezpieczniki najlepiej wszystkie i czy na tych od ecu jest zasilanie jeżeli nie ma na jednym bezpieczniku zasilania, a brak komunikacji z ecu to
    -wyjmij ecu z auta i daj kompa na diagnostykę jeżeli będzie ok to znaczy że wina leży w instalacji
    -co do instalacji to na forum są schematy elektrycznych podłączeń z ecu, pokazane jest gdzie ma być zasilanie
    -ecu zdiagnozuje ci dobry elektronik sam lub tam gdzie maja diagnostykę komp, trzeba podłączyć ecu na stole nie w aucie !
    jak byś miał problemy pisz na priv
    -niektóre napięcia w kostkach ecu nie występują jak ecu nie jest podpięte lub jak ma spalone bezpieczniki
    Więc dobry elektronik i po sprawie ja po otwarciu ecu na gołe oko zobaczyłem popalone bezpieczniki
    Ecu jes skręcane na śruby i klejone bodajże na gorąco( uszczelnienie) ale zejdzie normalnie pokrywa .
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •