Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: tajemniczy skrzyp podczas hamowania

  1. #1
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57

    tajemniczy skrzyp podczas hamowania

    Witam to ja znowu ja ano tak jest taka sprawa... kiedy jade sobie moim TT to czasami jak wciskam sprzeglo to jest taki głuchy pogłos jakby ktoś wyrwał w banie butelką znowu jak hamuje to prawie za każdym razem słychać taki dziwny skrzyp, nie jest on specjalnie głośny po prostu skrzypi tak jakby ktoś macał np popielniczke albo pokrywke nad panelem od baku i bagaznika i jest za każdym razem jak sie hamuje (no prawie:P) zastanawiam sie czy te rzeczy to znak, że jakieś elementy zawieszenia są już na wykończeniu czy to tylko jakiś plastik mi tak skrzypi od ocierania np foteli o coś? może ten hałas generuje ta klapka przy bagażniku(bo nie znalazłem jeszcze czasu żeby ją usztywnić) czy po prostu te auto tak ma bo jest twarde i z przyzwyczajenia do jazdy bardzo wygodnymi i miękkimi wozami będę teraz słyszał każdy mikroszelest i trzask jeśli te objawy są typowe dla jakiegoś elementu zawieszenia to proszę o waszą opinię bo w weekend auto zostawiam u mechanika Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jedno jest pewne, że ten typ tak nie ma :P to nie jest Fiat Punto aby tak miał z tyłu jedyny newralgiczny punkt to tylna półka która lubi sobie skrzypieć / piszczeć. U mnie poza półka i czasami fotel skrzypnie to jest totalna cisza.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    półka to fakt ale te plastiki od klapy też lubią dawać odgłosy, u mnie półki niema a plastik raz na jakiś czas się odezwie ale w wolnym czasie ja już go uciszę:P

  4. #4
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    czyli mówicie, że te puste pogłosy i sporadyczne trzaski i skrzypy przy hamowaniu to po prostu któryś z plastików albo fotel? nie ukrywam, że byłoby to pocieszające.. z drugiej strony jak się tego pozbyć ? najmniej to słychać późnym wieczorem jak wracam z pracy na przykład samochód stosunkowo zimny jest ale z rana czy po południu te odgłosy się już pojawiają i to nie tyle przy samej jeździe tylko przy ruszaniu/hamowaniu ewentualnie jak jade po kocich łbach.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Półkę trzeba zdjąć rozebrać i skleić na sylikonie. Powinno pomóc. Co do siedzeń obczaiłem że najwięcej u mnie trzeszczą w miejscu przykręcenia do nadwozia. Planuje zakupić maty wygłuszające i wyłożyć bagażnik oraz dać pod siedzeniami to chyba pomoże.
    WYGŁUSZAJĄCA MATA BITUMICZNA standard BOLL (1603292183) - Aukcje internetowe Allegro

  6. #6
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    niezła myśl! zdaj raport jak przeprowadzisz taką operację właściwie kocham wszystko w tym aucie poza tymi "wytrzeszczami" w trakcie jazdy za półke wezme się w najbliższym czasie - dzięki!

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Panowie co ma wspolnego skrzypiaca połka (znana przypadlosc) do gluchego dzwieku w momencie wciskanego sprzegla??? Wiadomo połka moze skrzypiec ale nie jak ruszasz i puszczasz sprzeglo.
    Problem moze tkwic w elementach zawieszenia silnika, sprzegle, elementach przeniesienia napedu i w samym zawieszeniu (wyrobione tuleje wachaczy)
    Tym bym razej sie sugerowal i chyba latwo rozpoznac czy dzwiek dobiega z tyłu od polki czy moze z przodu pojazdu
    Pozdrawiam

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Półkę trzeba zdjąć rozebrać i skleić na sylikonie. Powinno pomóc. Co do siedzeń obczaiłem że najwięcej u mnie trzeszczą w miejscu przykręcenia do nadwozia. Planuje zakupić maty wygłuszające i wyłożyć bagażnik oraz dać pod siedzeniami to chyba pomoże.
    WYGŁUSZAJĄCA MATA BITUMICZNA standard BOLL (1603292183) - Aukcje internetowe Allegro
    Półkę to chyba inna trzeba sobie zrobić bo jak ją rozkleisz i uszczelnisz to na zawiasach będzie piszczeć. ;/
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    sprawdź czy skrzypi na postoju. Otwórz drzwi i naciskaj pedał hamulca.

  10. #10
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    Na postoju nic nie skrzypi przy wciskaniu hamulca. Głuchy pogłos przy wciskaniu sprzęgła nie udziela się przy jego wciskaniu tylko w trakcie jazdy kiedy np przechodzimy z biegu 1 na 2, pojawia się tylko czasami (może jeszcze nie umiem dobrze zmieniać biegów?) i dochodzi bardziej z tyłu niż z przodu. To jak to w końcu jest z tą półką? nadaje sie do poklejenia czy będzie piszczeć po demontażu/montażu?

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Być może tylne gumy stabilizatora. Mi przednie skrzypiały tak.

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez longinpastusiak Zobacz posta
    Na postoju nic nie skrzypi przy wciskaniu hamulca. Głuchy pogłos przy wciskaniu sprzęgła nie udziela się przy jego wciskaniu tylko w trakcie jazdy kiedy np przechodzimy z biegu 1 na 2, pojawia się tylko czasami (może jeszcze nie umiem dobrze zmieniać biegów?) i dochodzi bardziej z tyłu niż z przodu. To jak to w końcu jest z tą półką? nadaje sie do poklejenia czy będzie piszczeć po demontażu/montażu?
    Ja miałem coś takiego, że przy zmienianiu z 1 na 2 coś mi pukało w okolicach klimatronika. Ze 2 dni się zastanawiałem co to po czym okazało się, że wyjąłem zapalniczkę samochodową i wrzuciłem w popielniczkę bo z obu nie korzystam a podłaczałem nawigację. Po prostu zapalniczka przy zmianie biegów pukała stąd ten głos a już sądziłem, że coś ze skrzynią nie tak Co do półki to wypełnienie jej akrylem pomoże ale całkowicie nie wyeliminuje problemu.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar longinpastusiak
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Pisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    57
    haha dobre a najlepsze jest w tym to, że ja też swojej zapalniczki nie moge znalezc tez podłączałem nawigacje jak wracałem z trasy hehe może to ona mi tak lata gdzies poszukam jej bo moze faktycznie problem jest tak błahy jak mówisz a z pułeczką powalcze na swój sposób - dzięki za odpowiedzi!

    EDIT

    przeszukałem cały samochód i ani śladu po zapalniczce najwidoczniej samochód ją zjadł znalazłem za to w bagażniku pare elementów luzem wyciągnąłem je w cholere i dla testu się przejechałem.. hm.. chyba nie ma różnicy ;d jest lepiej bo nie ma zbędnego brzęczenia ale nadal pojawia się czasem ten głuchy cep jak sie wciska sprzęgło przy zmianie biegu (może to jednak ta zapalniczka sobie zyje gdzies w samochodzie) ale to moge przebolec najbardziej mnie drażni to skrzypienie przy hamowaniu i to nie jest ważne czy hamuje ze 100/h czy z 5/h samochód jest w jakimkolwiek ruchu ja wciskam hamulec i słychać ten skrzyp (dochodzi z przodu dak jakby z obszaru między skrzynią a panelem) na postoju przy wciskaniu zarówno sprzęgła jak i hamulca jest cisza. Ciekawa rzecz...
    Ostatnio edytowane przez longinpastusiak ; 19-05-2011 o 10:43

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    powodem skrzypienia moga byc gumy stabilizatora jak sugerowal juz Iceman
    http://www.klubtt.pl/ogallne/4129-gu...ilizatora.html

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ludzie co wy tu piszecie, jeszcze ktoś to przezyta i porówna TT do Ruskiej Niwy. Wdg tego co pisze kolega odgłos pojawia się przy zmianie obciążenia więc do sprawdzenia zawieszenie auta i poduszki skrzyni, nie ma tak lekko i plasterkiem auta nie naprawisz.
    Widzę że auto po zakupie więc trochę trzeba będzie dołożyć
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Serwo i syczenie podczas hamowania | Problem
    Przez minibigii w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2020, 14:18
  2. Rosnace obroty podczas hamowania
    Przez Bueno191 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2017, 23:34
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 21:39
  4. Wibracje podczas hamowania!
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 17:35
  5. Wibracje podczas hamowania silnikiem...
    Przez Bart227 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •