Zobacz wyniki ankiety: Jaki kolor pasuje najlepiej do TT / TTS / TTRS

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • biały

    23 35.38%
  • czarny

    16 24.62%
  • pomarańczowy

    10 15.38%
  • niebieski

    6 9.23%
  • inny...

    10 15.38%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 66

Wątek: kolor dla TT / TTS 8J

  1. #31
    Awatar Gepetto
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    (mazowieckie)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    16
    Dołączam się do tematu.Dzisiaj byłem w firmie,która zajmuje się oklejaniem samochodów.Jak może ktoś oglądał,to był u nich Tede w Operacji Tuning.Okazało się,że prowadzi ją mój stary znajomy.Oklejali Volvo XC 90 na czarny mat,więc miałem okazję na żywo zobaczyć efekt.Jeśli chodzi o koszt,to wszystkie kolory oprócz carbonu są w jednej cenie.Mi doradzał pomarańcz z czarnym dachemKoszt oklejenia jak dla mnie 2200-2400.Normalnie bierze ok.2800.Jedyny minus,to że oklejają tylko samochód na zewnątrz , a jak otworzysz np.drzwi,to widać lakier ori.Można to zakleić,ale trzeba za taką usługę dopłacićFirma mieści się w okolicach ul.Puławskiej przed Piasecznem(ok.3 km).Jak ktoś byłby zainteresowany mogę dać namiary(może będzie zniżka

  2. #32
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W sumie dużo taniej niż malowanie całego auta, pytanie jak długo to fajnie wygląda? Dają na to gwarancję?
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #33
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ja na 99% bede oklejal auto na przelomie marca i kwietnia. Wstepnie jestem umowiony z liderem w tej dziedzinie - firma z wroclawia.

    Gepetto jak dlugo oklejaja auto w tej firmie? To jest bardzo delikatna sprawa i przy wyborze firmy ABSOLUTNIE nie mozna kierowac sie cena. Zle zaaplikuja folie lub zaoszczedza na marce i zamiast cieszyc bedzie szpecic.

  4. #34
    Awatar Gepetto
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    (mazowieckie)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    16
    Właściciel firmy osobiście okleja auta.Jak wspomniałem to mój stary znajomy,więc jakieś zaufanie do niego mam.Z tego co mi mówił,to okleja mnóstwo aut wysokiej klasy.Oklejał też BMW 7 Tedego na biało.Wczoraj jak byłem oklejał kolejne Volvo XC90 z jakiejś firmy,więc chyba lipy nie robi.Oklejał też furki na pokazy.Nie chcę mu robić jednak reklamy,bo tak naprawdę nie widziałem się z nim od 10 lat.Jednak galeria aut jakie zrobił daje nadzieję,że lipy nie ma.Co do samego czasu na jaki trzeba odstawić auto,to mówił mi,że nawet 3-4 dni.Gwarancję daje na 8 lat z tego co pamiętam.Mówił,że ciężki w utrzymaniu jest czarny mat(widać bardzo ewentualne rysy nabyte podczas eksploatacji).Jeśli chodzi o paletę barw,to generalnie wszystkie możliwe odcienie kolorów,oczywiście carbon za dość dużą dopłatą.W grę wchodzi również grafika.

  5. #35
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Przy aplikacji folii waznych jest kilka parametrow:
    - folia musi byc aplikowana w odpowieniej temperaturze, potem auto musi odstac okolo 2 dni w takiej temperaturze, aby folia sie ulozyla. Folie nalezy aplikowac tak, by uniknac tzw. efektu pamieci, czyli ze po jakims czasie folia w danym miejscu zacznie odchodzic.


    - to, co czesto wplywa na cene to stopien demontazu auta. Czesto bowiem nie demontuje sie elementow nadwozia i okleja sie auto idac "po najmniejszej linii oporu". Do oklejania powinno zdjac sie zderzaki, progi, lampy, klamki, lusterka itd. Dzieki temu aplikator bedzie mial mozliwosc wyczyszczenia kazdego zakamarka, dzieki czemu aplikacja bedzie trwalsza. Poza tym folia dotrze do miejsc niedostepnych bez demontazu tych elementow. Tu sie nasuwa pytanie, na ile aplikator jest kumaty w tych sprawach. Moze sie okazac, ze przy demontazu polamie polowe zatrzaskow a zderzak i lampy spasuje tak, jakby auto robilo 4 slady.


    Temat jest naprawde rozlegly, a firmy aplikujace taka folie pojawiaja sie jak grzyby po deszczu, zanizajac tym samym cene i psujac rynek. Temat samych folii jest rowniez szeroki, wiec nie bede sie juz rozpisywal. Mowiac krotko, okleic mozna auto za 2 tys, jak i za 7 tys. Wszystko zalezy od naszych oczekiwan co do stosunku jakosc/cena. Czasem mnie smieszy gdy ktos mowi, ze widzial oklejone auto i folia sie gdzies marszczyla i widac bylo w szczelinch oryginalny lakier. Jesli firma nie jest w stanie pokazac mi kilkunastu / kilkudziesieciu realizacji (w tym kilka na zywo), to nawet nie marnuje czasu na dalsza dyskusje


    Gepetto, podeslij mi na PW namiary na Twojego kolege, ew. strone www. Moze do niego podjade. Dzieki

  6. #36
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dla mnie 3 najładniejsze kolory to:

    Suzuka Gray(szara suzuka) bo biały ibis jest dla mnie za mocny, Sepang Blue i pomarańcz który mam aktualnie na składzie :P

  7. #37
    Awatar Gepetto
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    (mazowieckie)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    16
    Pomarańcz jest naprawdę fajny(odważny). Nie ma mowy aby ktoś się nie obejrzał za TT-ką w tym kolorzeMyślę,że jeszcze czarny dach i malina

  8. #38
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Pomarańczowy + zderzak R32

    I don't have dreams, I have goals.

  9. #39
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    We wrocku 3tys tak?

  10. #40
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Jesli mowimy o firmie 'zmiana koloru auta' to trzeba liczyc okolo 4 tys zl. Wszystko zalezy od zastosowanych materialow.

    Pomarancz + kapka carbonu daje najfajniejszy efekt

  11. #41
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Witam
    Również zagłosowałem na pomarańcz , niesamowity kolor !! Czarne dodatki dają świetny efekt

    W takiej sytuacji raz na pół roku można zmieniać swój image .
    A może ktoś się orientował jaki jest koszt usunięcia tej folii z auta ??

  12. #42
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Wiem że to temat o MK2 ale ja na wiosnę zamierzam zrobić coś takiego z mojego cabrio



    Myślę że będzie spoko wyglądać.
    Dowiadywałem się o koszt w firmie we Wrocławiu to koszt mi podali 2500zł jak oklejają do rantów. A 3000zł jak wyciągną lampy , zderzaki i zrobią zakładki folii pod spód. Więc cena nie jest chyba duża?

  13. #43
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no widac, ze za cabrio wychodzi troche mniej. Wg. mnie lepiej brac pod uwage opcje z tzw. zaawansowanym demontazem.

  14. #44
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Do tego takie felgi


    A orientowaliście się jak to będzie gdy zostaniemy zatrzymani przez funkcjonariuszy i gość się doczepi do koloru ?? Czy może kazać nam zedrzeć powłokę folii ??

  15. #45
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Dokładnie i jak tak uważam, że jak coś robić to raz i porządnie. Po rozebraniu auta na pewno lepiej jest okleić niż tylko "po łebkach".

    ---------- Post dodany o 15:49 ---------- Poprzedni post z 15:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez DarioZ Zobacz posta

    A orientowaliście się jak to będzie gdy zostaniemy zatrzymani przez funkcjonariuszy i gość się doczepi do koloru ?? Czy może kazać nam zedrzeć powłokę folii ??
    A co ma policja do koloru auta?

Podobne wątki

  1. jaki masz kolor TT?
    Przez Wobbler w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 07:47
  2. kolor farby do skóry
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 09:36
  3. Kolor tapicerki i środka mk2 8j
    Przez sebam w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 20:12
  4. Kolor skór - kod - nazwa
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 21:16
  5. Podsufitka kolor
    Przez Kuxik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •