Wiem że temat był poruszany w kilku wątkach, ale nie dowiedziałem się z niego tego czego chciałem. Chodzi mi o to że mam problem ze wskaźnikiem który jest wszystkim powszechnie znany czyli złe wskazanie paliwa na samym wskaźniku (co prawda przechylenie wynosi ze 2 mm ale zawsze) Tak czy siak poziom paliwa na fisie i w vagu się zgadza więc czujnik OK. Co do testu zegarów, podczas pierwszego testu także wychodzą te 2mm w prawo jak ma być prosto. Doczytałem że najlepiej zatankować na full i przeprowadzić kalibrację i to właśnie jest dla mnie nie jasne. Mianowicie czy chodzi o kalibracje 17 instruments/ 10 Adaptation / Kanał 30 Z tego co wiem to wartość 4 równa się 1l paliwa a co stanowi max? wartość 136? Jaką wartość ustawić po zatankowaniu na Full?
Oraz dodatkowe pytanie, czy ma to wpływ na odczyt ilości paliwa na kanale 02 jeśli wprowadzę zmiany na kanale 30, bo nie chciał bym nic spieprzyć

No i na sam koniec jeśli to nie pomoże wszyscy doradzają wymianę silniczka bo przesuwając wskazówkę mogę uszkodzić zegar, choć skoro u mnie 2mm występują od kiedy pamiętam (czyli od kupna auto) to czy warto samemu w tym grzebać czy raczej od razu uderzyć do Jerrego?