Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: gaz w deche i muł..

  1. #1
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176

    gaz w deche i muł..

    Witam wszystkich szanownych kolegów
    Nie wiem skad mój entuzjazm skoro mam taki problem.. mianowicie:

    problem pojawił sie jakis czas temu kiedy siadła mi sie pompa paliwa, było ja słychac jak wyje na zwenątrz!
    Na takiej pompie kiedy rozpedzałem TT muliła sie na wysokości 4tys obrotów po prostu dawałem gaz do dechy i obserwowałem jak wskazówka obrotomierza rośnie i nagle spada jakby brakło paliwa.. tak było na kazym biegu.. Ale czasami było tak ze kiedy juz wiedziałem ze przy tych 4 tys zacznie "gasnać" popuszczałem gaz do połowy i tak przytrzymywałem przez 2 sekundy i czasami zdarzyło sie tak ze poleciały pod 6,5 tys!!

    Dzis wsadziłem nową pompe paliwa i nowy przepływomierz...

    Nakreciłem filmik na postoju na którym:
    1. wciskam gaz do połowy i kiedy jest przy 4 tys delikatnie go dodaje
    2. wciskam od razu gaz na maksa
    3. wciskam gaz do połowy i kiedy jest przy 4 tys delikatnie go dodaje
    4. wciskam od razu gaz na maksa

    Oto on: http://www.youtube.com/watch?v=elfCNoiGk_U

    Jakis czas temu wymieniałem wszystkie filtry i nie jestem pewien czy czegoś nieodpowiedniego mi załozyli jako filtr paliwa....

    Help!

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ja tam się nie znam, ale może jest przetarty wężyk (jakaś nieszczelność) pod maską od ciśnienia na listwie paliwowej? Lub jakaś inna nieszczelność w okolicach kolektora.

    Możesz zobaczyć jak wygląda blok 32 na zapłonie, no i standardowe logi.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    29
    Cytat Zamieszczone przez Darson
    Ja tam się nie znam, ale może jest przetarty wężyk (jakaś nieszczelność) pod maską od ciśnienia na listwie paliwowej? Lub jakaś inna nieszczelność w okolicach kolektora.
    Zgadzam sie, ostatnio jak szalalem z kolega z klubu to mial podobny problem. Spowodowany nieszczelnoscia.

  4. #4
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Dream, nie kojarzysz gdzie kolega dokładniej mial ta nieszczelność?

    Pozdrawiam!
    (___\==oooo==/___)

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    mLody, Ja myślę że można wróżyć jeszcze długo, zrób logi i wrzuć to popatrzymy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    nie mam Vaga ... a mam windowsa 7 macie moze jakis link?
    (___\==oooo==/___)

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Vag na alledrogo to koszt 40zl a Win7 o ile 32bitowy to tez nie problem, moge podeslac i pelna wersje vag-com 3.11 na maila

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja miałem nieszczelność...przekręcałem splittera i na spontanie dokręcałem nożem kuchennym bo pod akademikiem nic lepszego nie znaleźliśmy...w pewnym momencie ostro zasapało....no i niesczelność to rurka o średnicy mniej wiecej 20mm wiec doładowania całkiem brak...efekt był baaardzo słyszalny no i auto jechało jakoś gdy gaz wciskałem do połowy ale gdy "kazałem" silnikowi załączyć turbinę prychał strzelał itp...z wiadomych wzglęgów...ale wwszystko to bardzo było słyszalne ..wiec jeśli nie wkręca się na obroty to też masz grubą nieszczelność...na vagu od raz wyjdzie ale skoro nie masz to macha w góre ktoś niech gazuje a TY słuchaj...może uda Ci się wypatrzeć...ale jak spadł np cybant z wężyka na dole przy któryms ic to trudniejszy dostęp...ale popatrz po kolei od turba do kolektora ....a kiedyś miałem jeszcze bardzo nieprzyjemną sytuację że przewodzik od serwa się wypiął....ale auto całkiem mi zdechło...i nie chciało chodzić...no i mało przyjemne gdy się okazuje że w wawie wciskam na hebel a tu prawie nic...ale auto wcale nie chciało jechac...ale po podniesieniu maski widać iskry i małe płomienie...włożyłem metalowy kruciec i już było ok...a potem na super metal wkleiłem i daje radę...szkoda że nie masz vaga;/

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mi to wygląda albo na złe dostarczanie paliwa albo powietrza .

    Jeśli chodzi o paliwo paliwo to trzeba sprawdzić wężyk idący z kolektora do regulatora ciśnienia paliwa oraz sam regulator . Najlepiej jak by ktoś mol Ci pożyczyć swój do testu .

    Regulatora ciśnienia paliwa nie wyciąga się zaraz po wyłączeniu silnika trzeba odczekać koło 15-20 min aby spadło ciśnienie w układzie paliwowym .

    Zakładając że winowajcą jest powietrze to tak jak koledzy już napisali , trzeba sprawdzić szczelność wszystkich węży i wężyków .

    Szkoda że nie masz Vag-coma , bloki pomiarowe często mogą naprowadzić na właściwy trop







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    mLody, podjedź do mnie do pracy ja mam vaga cały czas przy sobie weżniesz porobisz logi i zobaczymy co sie dzieje sciągnij i zainstaluj vaga powinien hulać
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •