Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 125

Wątek: Audi TT, 2.0TFSI, S-tronic, Bodykit TTS

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm dyfer jak dyfer ale czy skrzynia nie będzie musiała ulec wymianie? no i licz się że dojdzie masę kosztów żeby to ogarnąc

  2. #17
    Awatar GODofWAR
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    KŁODZKO
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Po poprzednich autkach rozmiarowo "rodzinnych" przyszedł czas na małego zapierdalacza.


    - Niestety nie udało mi się znaleźć auta z Quattro. Mam jednak kilku znajomych w klubie A4, którym udalo się zrobić retrofit Quattro dokupując odpowiednie części i kodując auto. Zdaje sobie sprawę, że znalezienie elementów potrzebnych do dołożenia Quattro pochodzących z TT będzie trudne (tak trudne jak rzadkie są te auta) ale czy ze względu na podobieństwo z A3/S3 8P nie podeszły by części właśnie od tych aut?
    Tak naprawde majac duze pieniadze wolny czas i części można zrobic wszytko , natomiast zrobic Quattro to czyste szaleństwo zwłaszcza w takim aucie lepiej wystaw je i kup z quttro szkoda auta i twoich pieniedzy ten projekt może pochłonać dużo czasu i finansu a efekt moze byc nie zadowalajacy .

    Jesli juz chcesz cos zmieniać podkreć swoj silnik do 300 hp i gwarantuje ci że bedziesz bał sie wciskać pedał gazu to auto bedzie nieobliczalne , a twoj system esp bedzie rozgrzewał tarcze do czerwonosci chcac utrzymać cie w prawidłowym torze jazdy.

    Pozdrawiam

    P.s ładne autko ja bym w nim nic nie grzebał
    Ostatnio edytowane przez GODofWAR ; 07-05-2011 o 08:51

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Od skrzyni to należało by zacząć na 100% jest inna musi być z reduktorem mocniejszym sprzęgłem i krótsze ma biegi, wiem coś o tym bo u mnie dynda właśnie taka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Panowie, dzięki za cenne rady. Ja nie zastanawiam się jednak "czy to zrobić" ale "jak to zrobić" Dzięki za zasygnalizowanie tematu skrzyni. Będę musiał to sprawdzić.

    Głównie chodzi mi o kompatybilność części z platform A3 8P i TT MK2. Rozumiem, że w MK1 wiąże się to z dużymi przeszkodami technicznymi. W MK2 domyślam się, że sytuacja jest zupełnie inna. Producenci Europejscy tną koszty musząc konkurować z Japonią i Koreą (a już za chwilę z Indiami i Chinami) i Audi nie może pozwolić sobie na diametralne różnice pomiędzy autami. A już na pewno nie w ramach tego samego modelu.

    Z racji tego, że wcześniej miałem już kilka audiczek od kilku lat mocno siedzę na forum a4-klub.pl. Jest tam kilka osób które do A4 b6 i b7 zamontowały Q. Więc dla tej platformy temat jest już przetarty w miarę dobrze. Koszty nie są straszne bo przy tych autach można zmieścić się spokojnie w 4-5k PLN a odsprzedając stare graty zejśc pewnie można jeszcze niżej.

    Co do podnoszenia mocy to jak najbardziej będę chciał coś dłubnąć w najbliższym czasie. Jednak bez szaleństw bo przy FWD to jest trochę puszczanie pary w gwizdek i zdecydownaie mocniejsze zużycie przednich opon.
    Ostatnio edytowane przez malik ; 07-05-2011 o 10:45

  5. #20
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    Co do podnoszenia mocy to jak najbardziej będę chciał coś dłubnąć w najbliższym czasie. Jednak bez szaleństw bo przy FWD to jest trochę puszczanie pary w gwizdek i zdecydownaie mocniejsze zużycie przednich opon.
    Dokladnie. Ja w mk2 w poltora sezonu starlem przednie opony przy ogolnym poszanowaniu dla nich Podobno te 2.0 TFSI samym programem da sie bezpiecznie podciagnac do 245-250 KM w zaleznosci od tego, co chcemy uzyskac. Jesli koledze z quattro wypali to byc moze pojde Twoimi sladami i doloze quattro Co to masz za wydech? Zmieniles tylko tlumik z koncowkami? Czemu nie ten od TTS?

    ZUCZEK, cos mi wspominales o unitronicu, ze sie gdzies przenosza. Kiedy bedzie mozna do nich podjechac? Moze VTG?
    Ostatnio edytowane przez Mari ; 07-05-2011 o 11:56

  6. #21
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Podobno te 2.0 TFSI samym programem da sie bezpiecznie podciagnac do 245-250 KM
    Dokładnie. Na razie będzie tylko program na 250PS. W przyszłości może dłubnę mocniej - większe turbo i dwa intercoolery bo teraz za tymi wielkimi kratkami TTS jest jakoś pusto

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Co to masz za wydech? Zmieniles tylko tlumik z koncowkami? Czemu nie ten od TTS?
    Rodzima konstrukcja - Ulter. Ostatni tłumik zastąpiony sportowym (wyjście na dwie strony) + ścięte końcówki 100mm.

    Tak to brzmi:


    Słuchać tylko na słuchawkach. Głośniczek laptopa nie odda w pełni tego dźwięku

    Dokładka z 3.2v6 oraz pojedyncze rury na dwie strony nie wyglądają źle. Jak mi się znudzi to większość pracy i tak mam już zrobioną. Reszta zderzaka jest dokładnie taka jak w TTS/TTRS. Wydech wyprowadzony już jest na dwie strony. Wystarczy kupić dokładkę i zdublowane końcówki. Może kiedyś.

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie skrzyni...bardzo wątpliwe aby ona miała opcje zmiany tylko reduktora i wyprowadzenia na wał...więc skrzynia dyfer sanki ośki zapewne zawieszenie gumki elektronika itp..5 koła...od razu mówię że zapomnij, jak się w dyszce zmieścisz to będzie dobrze, no chyba że dorwiesz gdzieś rozbitka i kupisz wszystkie graty u jednego sprzedawcy a stare odsprzedasz po dobrej cenie . Może w mk2 nie jest to skomplikowane lecz logika podpowiada mi zupełnie co innego , no i dziwnie piszesz bo że troszkę bo to fwd;/ no skoro decyzja juz podjęta to auto będzie 4 but więc moce 400km nie będą problemem
    oczywiście kibicuję projektowi lecz nie wiem czy wiem na co się porywasz...

  8. #23
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    oczywiście kibicuję projektowi lecz nie wiem czy wiem na co się porywasz...
    Też jeszcze nie wiem. Zobaczymy

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no oczywiście że fajnie że się porywasz na taki zabieg ale kolega Żuczek wymieniał tylko samą skrzynię z 5 na 6 bieg a więc operacja o połowę prostrza a do wymiany była skrzynia, półośki rozrusznik , koło zamachowe, tarcza sprzegła docisk, wysprzęglik no i gałeczka z 5 gang na 6 hehe wymieniłem to co pamiętam a dokładniej Zuczek opisze jak coś bo pewnie coś pominałem:P koszt wyszedł chyba nawet ciut większy niż ten o którym piszesz za całośc ...

  10. #25
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Caly czas zastanawiam sie nad sensem tego pomyslu i jedyne co przychodzi mi do glowy to , czy nie prosciej kupic quattro ?

  11. #26
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    podloga ma naklejone maty wygluszajace, konserwacji duzo tez jest,, , przeciez to trzeba dłubać skrobać pod spaw,. mozna to zrobic ale musi byc ktos kto przyłoży sie do tego, chyba ze bedziesz stał i patrzył blacharzowi na rece,, jezeli trafi sie laik spawacz to zepsuje nasmarka połata i zalepi czym sie da ... a jeszcze zmiana charakterystyki zawieszenia z tylu???? tez trzeba to zrobic,,, kąty trzeba inne ustawić moim zdaniem,,, no i jeszcze zmiana koła zamachowego i sprzęgło inne trzeba dac,, bo przeciez dwa dyry musialo by uciągnac,,,

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Co tu dużo pisać, piękny samochód - mało spotykany, wyjątkowy. Tylko ta moc... ;/

  13. #28
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    nie znam sie na skrzyniach ale w naszych 2.0 TFSI FWD tez sa 6 bieg, wiec moze nie bylo by tak zle.

    DRYKIER w mk2 podloga jest taka sama jak w quattro

    kurczak, quattro bylo w 2.0 dopiero od 2009 roku

  14. #29
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    no a jak z dyfrem? z przodu, zmiesco sie skrzynia nowa bez przerobek?

    i jak z poprowadzeniem walu wzdlóż auta? i
    beda otwory pod mocowania?


    malik ty na ostatnim foto tez Jestes,,, mogles choc koszule zalozyccc
    Ostatnio edytowane przez DRYKIER ; 07-05-2011 o 16:55

  15. #30
    Awatar malik
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    326
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Moro blue
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez DRYKIER Zobacz posta
    no a jak z dyfrem? z przodu, zmiesco sie skrzynia nowa bez przerobek?

    i jak z poprowadzeniem walu wzdlóż auta? i
    beda otwory pod mocowania?


    malik ty na ostatnim foto tez Jestes,,, mogles choc koszule zalozyccc
    W A4 B6/B7 podłoga jest identyczna. Wszsytko jest gotowe do zamontowania Q. Również otwory pod mocowania. Nic nie trzeba ciąć ani spawać. Pełne Plug & Play. Elsa pokazuje, że TT MK2 w wersji Q i FWD również mają tą samą podłogę. Sprawdzę dokładnie osobiście i dam znać jak jest w rzeczywistości.

Podobne wątki

  1. PORSCHE KILLER Audi TT Compsport(TT-RS bodykit mod)
    Przez MichalTT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 415
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 09:16
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 17:04
  3. Audi TT RS Caractere Bodykit
    Przez MichalTT w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 10:23
  4. Interesujący Bodykit do Audi TT Mk1
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •