Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: Cisnienie doladowania zadane - o czego zalezy??

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    marini masz racje ale w seryjnym aucie ten wyznacznik powinien sie zgadzać co innego jak masz cos pomodzone

  2. #17
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta


    Tak mam zegar bardzo chętnie wpadne ale niestety charakter mojej pracy utrudnia mi takie plany. Jak będę mieć trochę więcej czasu to na pewno się pojawie na 3-Stawach - dam znać wtedy


    A jakie pokazuje Ci doładowanie przy wdepnięciu do końca na trójce zaraz po rozgrzaniu silnika do 90 stopni? A jakie przeważnie widzisz doładowanie?
    Na 3-stawy zapraszamy Jak coś jeszcze się zgadamy
    Wiadomo, że nie zawsze można się wpatrywać w czujnik kiedy jedzie się ostro ale z reguły jest 0.8bar a w peak mam ok 1bar. Dokładne pomiary robie na kompie. Jestem też po wymianie DV i N75 Jak masz MBC to będziesz mieć większe doładowanie niż na N75 ale to można sobie poczytać na forum jakie są plusy i minusy tej zmiany.

  3. #18
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ja zawsze patrze nawet jak jadę ostro Jak miałem N75 to normalnie miałem 0,8 bara a jak były upały to 1bar. Teraz na MBC i diodzie niezależnie od temperatury na zewnątrz mam 1,2 bara do odcinki czasem spadnie na 1,1bara jak już w IC-kach jest gorąco. Na razie odczułem same plusy z tej modyfikacji i jak dla mnie na N75 to totalny muł w porównaniu do MBC na 1,2 bara. Żadnych błędów i poprawne korekcje z lambdy na poziomie -2,3% PTV czyli bardzo bezpiecznie
    Nie mam zamiaru podnosić doładowania na 1,3 bara bo na seryjnych SMIC-ach to bez sensu. To co jest wystarcza w zupełności

  4. #19
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    marini masz racje ale w seryjnym aucie ten wyznacznik powinien sie zgadzać co innego jak masz cos pomodzone
    Tak masz racje ale dla 225KM powinno być 180 więc 170+- kilka gram jest bardzo blisko mocy ze wzoru, więc bład jaki z tego wzoru wynika jest bardzo mały. Z drugiej strony silnik może już też nie być 100% kondycji i moc ucieka.

    ---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post z 12:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta
    Ja zawsze patrze nawet jak jadę ostro Jak miałem N75 to normalnie miałem 0,8 bara a jak były upały to 1bar. Teraz na MBC i diodzie niezależnie od temperatury na zewnątrz mam 1,2 bara do odcinki czasem spadnie na 1,1bara jak już w IC-kach jest gorąco. Na razie odczułem same plusy z tej modyfikacji i jak dla mnie na N75 to totalny muł w porównaniu do MBC na 1,2 bara. Żadnych błędów i poprawne korekcje z lambdy na poziomie -2,3% PTV czyli bardzo bezpiecznie
    Nie mam zamiaru podnosić doładowania na 1,3 bara bo na seryjnych SMIC-ach to bez sensu. To co jest wystarcza w zupełności
    Czasami też mnie korci żeby podnieś moc myślałem o programie w comsporcie ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Tak naprawdę to mało jeżdżę autem i na to co przejchałem 7tyś km to nie miałem za dużo okazji do pościgania się więc może nie wiem jak moje auto jest wolne

  5. #20
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    dołącze się do tematu ja mam APXa i mam to samo, a powiedzcie mi jak u was jest z wartościami z przepływki?? bo u mnie jeszcze nigdy nie udało sie uzykać wartości ok 180-190 raczej jest to w granicach 170 i to na nowej przepływce boscha i dodam że nie raz już wymianiałem:/
    Przeplywka zmierzy to co filtr powietrza przefiltruje a turbina zassa, u mnie na filtrze ITG i wyszyszczonej przeplywce wskazania na poziomie 190, ale to nie temat o przeplywkach
    Ja osobiscie nie wiem jakie doladowanie wymagane jest jak jest cieplo bo czekam jak wskaznik turbo, ale dziwna sprawa z tym.
    Arttur napisal, ze ECU wylicza sobie to na podstawie obciazenia ale z jakich czujnikow bierze te dane??

  6. #21
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Przeplywka zmierzy to co filtr powietrza przefiltruje a turbina zassa, u mnie na filtrze ITG i wyszyszczonej przeplywce wskazania na poziomie 190, ale to nie temat o przeplywkach
    Ja osobiscie nie wiem jakie doladowanie wymagane jest jak jest cieplo bo czekam jak wskaznik turbo, ale dziwna sprawa z tym.
    Arttur napisal, ze ECU wylicza sobie to na podstawie obciazenia ale z jakich czujnikow bierze te dane??
    Tak są pewne różnice i dlatego to wszystko jest ciekawe. Nie mam takiej wiedzy jak inne osoby na forum ale cieszę się, że możemy o tym porozmawiać bo wtedy się uczymy
    pozdrawiam

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja na seryjnym aucie miałęm około 0.9 bara...wymagane było mniej więcej takie właśnie jak patrze po logach, ale kiedyś miałem nieszczelności dlatego ciutkę uciekało ogólnie to na zimnym auto czuc ze było słabsze ale ja do momentu osiągnięcia 90 stopni jeździłem jak emeryt, a teraz nie czekam do 90 stopni płynu chłodzącego tylko do 75-80 stopni oleju a to jest jeszcze chwilę później
    więc to że Wam na zimnym turbo dmucha 0.85 to dobrze bo mogło by nawet byc 0.5 zeby nie męczyc silnika gdy nie jest rozgrzany

  8. #23
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ale Paweł pisaliśmy że 0,85 dmucha po dobrym rozgrzaniu silnika tyle że podczas zimniejszych dni

    Te 0,9 bara miałeś zawsze niezależnie od temperatury zewnętrznej? Masz może gdzieś stare logi?

    Pozdrawiam

  9. #24
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Panowie taka mala ciekawostka. Dzisiaj na trasie 6-ty bieg lekko pod gorke, pedal w podlodze i przy okolo 3tys na zegarze turbo pompowalo 1,2bara na seryjnym programie Zwylkle podczas jazdy widzialem, ze nie przekracza 0.85bara a na 6 biegu laduje ostro ponad norme, szkoda ze na 3 biegu tak nie chce i zmusza mnie tym do podjecia pewnych krokow

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czasem tak może się zdarzać. Ja bym się nie przejmował jak to rzadko się dzieje. Ja miałem raz 0.9 na ori programie bez MBC.

  11. #26
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Czasem tak może się zdarzać. Ja bym się nie przejmował jak to rzadko się dzieje. Ja miałem raz 0.9 na ori programie bez MBC.
    Nie no nie przejmuje sie tym wcale, przynajmiej wiem, ze moja dmuchaweczka duchnie powyzej bara

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No cóż , jazda pod górkę na wysokim biegu to duże obciążenie silnika jeśli jeszcze mocno dodasz gazu to ECU może wymagać takiego '' szalonego '' doładowania żeby sprostać wymaganiom











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja rozmawiając z pewnym tunerem że ecu steruje doładowaniem tylko po to aby uzyskać dany przepływ no i oczywiście jak nie przekracza jakiś bardzo dużych wartości...ale fakt jest taki że jak ecu widzi na przepływce za dużą wartośc to też potrafi uciąć boost....

  14. #29

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Nie che zakładać nowego posta a wiec dołącze się do tego. Założyłem u siebie wskaźnik doładowania i zauważyłem dziwne rzeczy tak jak pisaliście wyskakuje mi różne doładowanie raz jest 1 bara raz 1,2 wskoczy i zraz spada do 1,1, a innym razem pompuje ładnie 1,2. A co dziwniejsze udało mi się zlogować auto przy wartości 1 bar i przy 1,2 i wartości w blogu 115 były bardzo porównywalne prawie takie same jedynie przepływka pokazała troszke więcej ale wydaje mi się że w fotelu było czuć troche więcej KM jak pokazało 1,2
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 27-10-2011 o 21:54

  15. #30
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    A co dziwniejsze udało mi się zlogować auto przy wartości 1 bar i przy 1,2 i wartości w blogu 115 były bardzo porównywalne prawie takie same jedynie przepływka pokazała troszke więcej.
    Jak to?? jesli wartosci w bloku 115 sa takie same a na wskazniku rozne podczas logowania to wskaznik zle pokazuje

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia doladowania
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:06
  2. spadek cisnienia doladowania :(
    Przez dyzio217 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:15
  3. Cisinienie Doladowania Jake powinno byc ?
    Przez max_auto w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:32
  4. po czym poznac od czego to zależy...
    Przez robert19866 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 21:25
  5. elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75
    Przez solina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •