Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Wątek: Cisnienie doladowania zadane - o czego zalezy??

  1. #1
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047

    Cisnienie doladowania zadane - o czego zalezy??

    Czy wie ktos od czego zalezy doladowanie zadane??
    Zastanawia mnie to juz od jakiegos czasu bo jak wiemy w TT 225 turbo powinno ladowac okolo 1,1bara a u mnie robiac logi z bloku 115 doladowanie zadane siega raptem 0.85bara. Turbo osiaga wartosci zadane ale dlaczego wymagane jest o okolo 0,25bara nizsze niz powinno byc.
    Ktora czesc odpowiada za ustalanie tej wartosci??? bo jak wiadomo 0.25bara moze zrobic znaczna roznice w osiagach

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A skąd te info o tym doładowaniu, na forum wielokrotnie pisaliśmy jakie dla jakiego turbo jest poprawne, zadane to jest to wymagane programowo, może być różne w zależności od modyfikacji, serjnie w k-04 jest ok 0.9bar, po programie na ogół ok 1.2bara
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Główną składową ciśnienia zadanego jest obciążenie silnika , inne ciśnienie ECU wyliczy jak będziesz przyśpieszał na 3-jce z górki a inne jak będziesz przyśpieszał na 3-jce pod górkę

    Seryjne doładowanie w 225 to okolice jednego bara , wszystko pow. bara to już po programie.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    ja w 225 APX w niektóre dni mam 0,85 bara a jak dłużej pojeżdżę to ładuje 1 bar

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Wreszcie ktoś ruszył temat nurtujący mnie od dawna

    Dokładnie w APX mam tak samo: na zimnym zadane 0,85 a jak jest gorąco i pojeżdżę to 1bar. Najgorsze jest to że przy mniejszym doładowaniu jest mniejsza moc i według mnie zadane pod pełnym obciążeniem (tak jak robimy logi) powinno zawsze wynosić 1 bar niezależnie od temperatury. Chłopaki próbuje to rozgryźć już od 2 lat i dochodzę do wniosku że to brak SAI w naszych silnikach powoduje takie zachowanie ECU.

    Ja sobie poradziłem w ten sposób że zamontowałem MBC i MAP sensor oszukałem diodą. Teraz nawet jak jest zimno ECU chce dostać 0,85 bara i tyle widzi bo dioda oszukuje o jakieś 0,3 bara, a faktyczne doładowanie to 1,2 bara a do tego mieszankę dobiera już sonda i wszystko jest ok

    Matikte 0,25 bara robi ogromną różnicę w naszych seryjnych autach przekonałem się o tym dopiero po założeniu MBC...

    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    U mnie też zauważyłem różne doładowanie jak jest chłodniej i cieplej. Jednak wydaje mi się, że wszystko jest ok bo jak jest cieplej to powietrze ma mniejszą gęstość i potrzeba go więcej żeby uzyskać taki sam stosunek AFR. Więc ECU stara się utrzymać moc ale oczywiście nie robi tego w nieskończoność i jak jest zdecydowanie cieplej to te delikatne większe doładowanie jest niewystarczające i dlatego może czuć, że auto jest słabsze. U mnie jest seria z SAI - poza tym SAI służy do szybszego rozgrzania katalizatora i nie ma nic wspólnego z doładowaniem. Tak ja to sobie tłumaczę
    pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    U mnie też zauważyłem różne doładowanie jak jest chłodniej i cieplej. Jednak wydaje mi się, że wszystko jest ok bo jak jest cieplej to powietrze ma mniejszą gęstość i potrzeba go więcej żeby uzyskać taki sam stosunek AFR. Więc ECU stara się utrzymać moc ale oczywiście nie robi tego w nieskończoność i jak jest zdecydowanie cieplej to te delikatne większe doładowanie jest niewystarczające i dlatego może czuć, że auto jest słabsze. U mnie jest seria z SAI - poza tym SAI służy do szybszego rozgrzania katalizatora i nie ma nic wspólnego z doładowaniem. Tak ja to sobie tłumaczę
    pozdrawiam
    No a czy przy tym różnym doładowaniu nie odczułeś czasami zmian w mocy i w charakterystyce narastania doładowania? Jest SAI ale pytanie czy na 100% sprawny?
    Na N75 było u mnie dokładnie na odwrót jak było cieplej doładowanie rosło i oczywiście moc. Znowu w Polsce nie ma takich ekstremalnych różnic temperatur a samochód zaprojektowany jest tak żeby jeździć nie tylko w Californi. Gdyby patrzeć na to pod takim kątem że jak jest ciepło to jest większe doładowanie a jak jest dajmy na to 10-20 stopni tak jak jest teraz i pokazuje 0,85 bara to jakie ciśnienie miałby pokazać przy -25 stopniach (gdzie tlenu w jednostce objętości powietrza jest dużo więcej)? 0,5 bara? Chyba nie pokaże tyle więc ta teoria mnie nie przekonuje...

    Doładowanie powinno być stałą wartością +/- 0,1 bara (a nie 0,25bara) a do zmian warunków zewnętrznej temperatury są jeszcze czujniki sprzężone ze sobą takie jak LMM i IAT i na podstawie wskazań z tych czujników powinny być sterowane czasy wtrysków i kąty wyprzedzenia zapłonów.

  8. #8
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta
    No a czy przy tym różnym doładowaniu nie odczułeś czasami zmian w mocy i w charakterystyce narastania doładowania? Jest SAI ale pytanie czy na 100% sprawny?
    Na N75 było u mnie dokładnie na odwrót jak było cieplej doładowanie rosło i oczywiście moc. Znowu w Polsce nie ma takich ekstremalnych różnic temperatur a samochód zaprojektowany jest tak żeby jeździć nie tylko w Californi. Gdyby patrzeć na to pod takim kątem że jak jest ciepło to jest większe doładowanie a jak jest dajmy na to 10-20 stopni tak jak jest teraz i pokazuje 0,85 bara to jakie ciśnienie miałby pokazać przy -25 stopniach (gdzie tlenu w jednostce objętości powietrza jest dużo więcej)? 0,5 bara? Chyba nie pokaże tyle więc ta teoria mnie nie przekonuje...

    Doładowanie powinno być stałą wartością +/- 0,1 bara (a nie 0,25bara) a do zmian warunków zewnętrznej temperatury są jeszcze czujniki sprzężone ze sobą takie jak LMM i IAT i na podstawie wskazań z tych czujników powinny być sterowane czasy wtrysków i kąty wyprzedzenia zapłonów.
    Jest trochę więcej zmiennych które wpływają na gęstość powietrza. Wilgotność powietrza to jeden z tych czynników, które również ma duże znaczenie a w normalnych warunkach zmienia się on o kilka procent. Ciśnienie atmosferyczne wpływa również na gęstość powietrza. Jak każdego dnia doświadczamy czy jest zima czy lato to ciśnienie atmosferyczne powietrza względnie utrzymuje się takie same więc nie jest tak, że trubo będzie ładować 0bar i 1bar bo zmieniła się temperatura. W zimie odczujesz przyrost mocy przy niższym doładowaniu. W lato doładowanie musi być większe żeby dostarczyć tyle samo powietrza. Więc dlatego widzimy większe doładowanie. Swoją TT mam od około roku więc nie odczułem jeszcze takich różnic ale zobaczymy jak będzie teraz w upalne dni. SAI mam sprawne bo sprawdzałem to u siebie i słychać również jego prace na zimnym silniku.
    pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    hmm ciekaw jestem czy Paweł-2005 miał tak samo kiedyś. On też ma APX'a o ile pamiętam.

  10. #10
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ale dlaczego takich różnic doładowania nie odczuwają właściciele seryjnych zdrowych silników BAM? A jak to jest u posiadaczy TT 180KM? Przecież tam powinno być tak samo doładowanie zmienne i podczas zimnych dni idąc tą drogą powinni mieć doładowanie 0,65bara a w przypadku TT 180KM roadster to byłoby totalne zamulanie a nie 180KM.

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    dołącze się do tematu ja mam APXa i mam to samo, a powiedzcie mi jak u was jest z wartościami z przepływki?? bo u mnie jeszcze nigdy nie udało sie uzykać wartości ok 180-190 raczej jest to w granicach 170 i to na nowej przepływce boscha i dodam że nie raz już wymianiałem:/

  12. #12
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta
    Ale dlaczego takich różnic doładowania nie odczuwają właściciele seryjnych zdrowych silników BAM? A jak to jest u posiadaczy TT 180KM? Przecież tam powinno być tak samo doładowanie zmienne i podczas zimnych dni idąc tą drogą powinni mieć doładowanie 0,65bara a w przypadku TT 180KM roadster to byłoby totalne zamulanie a nie 180KM.
    W zimne dni ta moc powinna być taka sama jak w cieplejsze dni w przy większym doładowaniu. Więc nic złego się nie dzieje. Gorzej jest w drugim przypadku gdy jest za ciepło. Wtedy kończy się korekta doładowania max doładowanie zadane przez ECU a nadal jest mniejsza moc bo mniejsza gęstość.

  13. #13
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    W zimne dni ta moc powinna być taka sama jak w cieplejsze dni w przy większym doładowaniu. Więc nic złego się nie dzieje. Gorzej jest w drugim przypadku gdy jest za ciepło. Wtedy kończy się korekta doładowania max doładowanie zadane przez ECU a nadal jest mniejsza moc bo mniejsza gęstość.
    Masz może zegar doładowania? Musimy się kiedyś spotkać żeby obgadać temat. Wpadnij w któryś czwartek na 3-Stawy będziemy z Maliną to pogadamy

  14. #14
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    dołącze się do tematu ja mam APXa i mam to samo, a powiedzcie mi jak u was jest z wartościami z przepływki?? bo u mnie jeszcze nigdy nie udało sie uzykać wartości ok 180-190 raczej jest to w granicach 170 i to na nowej przepływce boscha i dodam że nie raz już wymianiałem:/
    U mnie jest tak samo 170 plus minus kilka gram w zależności od warunków. Wydaje mi się, że jest ok pamiętaj, że te obliczenia przepłwyw/0.80 = się moc nie są wyznacznikiem bezwzględnym. Każde auto może mieć delikatnie inną moc przy tych samych przepływach zweryfikować to możesz na hamowni.
    pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 11:50 ---------- Poprzedni post z 11:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bart227 Zobacz posta
    Masz może zegar doładowania? Musimy się kiedyś spotkać żeby obgadać temat. Wpadnij w któryś czwartek na 3-Stawy będziemy z Maliną to pogadamy
    Tak mam zegar bardzo chętnie wpadne ale niestety charakter mojej pracy utrudnia mi takie plany. Jak będę mieć trochę więcej czasu to na pewno się pojawie na 3-Stawach - dam znać wtedy

  15. #15
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400


    [/COLOR]

    Tak mam zegar bardzo chętnie wpadne ale niestety charakter mojej pracy utrudnia mi takie plany. Jak będę mieć trochę więcej czasu to na pewno się pojawie na 3-Stawach - dam znać wtedy[/QUOTE]

    A jakie pokazuje Ci doładowanie przy wdepnięciu do końca na trójce zaraz po rozgrzaniu silnika do 90 stopni? A jakie przeważnie widzisz doładowanie?
    Na 3-stawy zapraszamy Jak coś jeszcze się zgadamy

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia doladowania
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:06
  2. spadek cisnienia doladowania :(
    Przez dyzio217 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:15
  3. Cisinienie Doladowania Jake powinno byc ?
    Przez max_auto w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:32
  4. po czym poznac od czego to zależy...
    Przez robert19866 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 21:25
  5. elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75
    Przez solina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •