Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 72

Wątek: Zajeździłem swój silnik ajq na jaki wymienić bez zbędnych przeróbek

  1. #16

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wpadł mi do głowy jeden pomysł co mogło się stać z silnikiem.
    Gdy dostałem MBC parę razy podmuchałem w jeden otwór po czym zassałem powietrze i nagle padł i do gardła ostry kawałek aluminium.....
    Może w chinolu coś takiego się znajdowało co przy pałowaniu zostało zassane do silnika?

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niema opcji...chyba że są wyraźne ślady zatarcia ale to raczej wątpliwe skoro było wszystko ok i nagle bum to raczej silnik tak się nie zaciera:P
    odnośnie korb to za 1600zł kupisz komplet spokojnie.,.tłoki to 1900brutto tak samo komplet, ale jak się postarasz to kupisz taniej i będziesz miał silnik przygotowany pod duże moce

  3. #18

    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowa Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    56
    Zastanow sie moze nad tuleja jak tylko jeden cylinder ucierpiał.tuleja 200zł i ponoc nie odbiega wogole od oryginału.jak potrzebujesz tłoków od 225 to mam trzy(jeden musiał bym sprawdzic) na zbyciu i do tego wałki z napinaczami do APX i troche zaworów.w sumie to znalazła by sie cała głowica i blok ale trzeba było by ja reanimowac od APX.na allegro znalazłem kolezke ktory ma kilka gratów i spore pojecie o tych silnikach.napewno znalazł bys cos u niego
    http://moto.allegro.pl/audi-tt-s3-1-...585016615.html
    ps.nie zdziwił bym sie zreszta jak był by to ktos z forum
    Ostatnio edytowane przez Tomi-Quattro ; 03-05-2011 o 20:49
    LATAJ NISKO I POWOLI

  4. #19
    Awatar GODofWAR
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    KŁODZKO
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    37
    5w40 syntetyk taki własnie powinien byc !! poprawcie jesli napisze jakas nieprade : sa rożnice takie ze 225 konna wersja od 150 i 180 rózniła sie zakutymi tłokami i korbowodem inne spreżanie bardziej odpreżony silnik pozatym blok wzmocniony , natomiast chcac miec pare koni wiecej niz standardowe 180 wcale nie musisz walczyc oto zeby wszytko było wzmocnione jesli nie chcesz wiecej niz 250 hp spokojnie ten słabszy sprzet powinien dac rade . Moim skromnym zdaniem rozgladnał bym sie za jak najbardziej klasycznym silnikiem 1.8t z jak najmniejszym przebiegiem i jak najwyzszy rocznik z auta powiedzmy z za zachodniej granicy np angli (bez prawa rejestracji patrz zeby byla ksiazka serwisowa) ,aaa i jeszcze jedno jak chcesz szukac czesci to patrz na ogłoszenia rozbitych aut niekoniecznie audi tt i dzwon do ludzi napewno cos fajnego trafisz np: dzwoń do ludzi sprzedajacych czesci A3, seat leon cupra, skoda octavia , VW golf !! . Czesto jest tak że przed wymontowaniem silnika bedziesz mogł jeszcze pojezdzic tym autem z tym silnikiem ktory chcesz.

  5. #20
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Tomi-Quattro Zobacz posta
    Zastanow sie moze nad tuleja jak tylko jeden cylinder ucierpiał.tuleja 200zł i ponoc nie odbiega wogole od oryginału.jak potrzebujesz tłoków od 225 to mam trzy(jeden musiał bym sprawdzic) na zbyciu i do tego wałki z napinaczami do APX i troche zaworów.w sumie to znalazła by sie cała głowica i blok ale trzeba było by ja reanimowac od APX.na allegro znalazłem kolezke ktory ma kilka gratów i spore pojecie o tych silnikach.napewno znalazł bys cos u niego
    Audi TT S3 1.8T 209-225KM k04 APX APY BAM AMK Tłok (1585016615) - motoAllegro
    ps.nie zdziwił bym sie zreszta jak był by to ktos z forum
    To jest kolega z forum, mogę go z czystym sumieniem polecić. Bardzo uczciwy gość, a poza tym posiada dużą wiedzę na temat silników TT.
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 03-05-2011 o 20:57

  6. #21
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Wpadł mi do głowy jeden pomysł co mogło się stać z silnikiem.
    Gdy dostałem MBC parę razy podmuchałem w jeden otwór po czym zassałem powietrze i nagle padł i do gardła ostry kawałek aluminium.....
    Może w chinolu coś takiego się znajdowało co przy pałowaniu zostało zassane do silnika?
    Dlatego zawsze się rozbiera takie rzeczy, nawet nowe i wszystko po swojemu sprawdza, czyści, smaruje itd.

  7. #22
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    ktoś głupoty napisał. Jaki wzmocniony blok, jakie kute korby i tłoki, Panowie bez jaj. Konstrukcyjnie to sa te same silniki i 225PS najbliżej do 150PS. 180 ma tylko deczko cieńsze korby i inne tłoki.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no i 225 ma większą średnicę sworzni bo 20mm zamiast 19 ale wały korbowe są wszystkie takie same, ciekawe czy panewki główne się czymś różnią i panewki od stopy korbowodu bo to istotne elementy pod względem przeciążenia

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ale właśnie nasze seryjne korby i tłoki są kute ( 180-225) co nie zmienia faktu że korby mimo wszystko są za słabe do większych mocy .

    Wracając do tematu to tez zastanawiający jest fakt że koledze stało się to kilka dni po montażu FMIC-a a przecież TT ma już parę lat ...

    No nić nie ,zaśmiecajmy kolejnego tematu OT i poczekajmy na wieści od kolegi






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    No właśnie widziałem tłoki z 180 cienkie a w 150 225 ps grube więc raczej poszukam bloku BAM lub APX http://images42.fotosik.pl/213/3508829db096ec80.jpg
    ewentualnie zobaczę czy w AGU pompa wody siedzi na bloku jak tak to podpasuje do mojej głowicy.
    Mam dziurę w bloku więc stary blok na złom.
    Jak ktoś ma blok kompletny z tłokami to chętnie kupie
    Ostatnio edytowane przez DORKNEST ; 04-05-2011 o 08:32
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mam taką małą prośbę:
    mianowicie powiedz mi ile miałeś przebiegu? i możesz powiedziec jak wyglądają pozostałe te dobre gładzie które się zużywały prawidłowo czy widac na nich jeszcze ryski po honowaniu czy już tylko samo wytarcie? bo mojemu stukneło 160 tys i jestem ciekaw co ja tam zastanę jak rozbiorę motor, kompresja i wsio jest ok ale ciekawe czy nie są beczkowate ;/ sprawdziłbyś pierścieniem jak się zmienia średnica w krańcowych punktach i na środku czy są jakieś różnice?
    sorry za mały OT ale to cenna informacja dla mnie i myślę że dla innych też jak nasze silniki się zużywają przy danym przebiegu
    odnośnie korb to ja myślę że za miesiąc będę mógł sprzedawac swoje 4sztuki...na 100% dobre bo jeszcze w aucie
    i mam komplet nóweczek pierścieni na wszystkie 4 tłoki...kupiłem na zapas, pewnie je założę no chyba że cylindry bedą beczkowate więc wtedy pójdzie szlif kute tłoki i te pierścienie bedą na sprzedanie,
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 04-05-2011 o 10:04

  12. #27
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    remont czy wymiana korb to kosztowna sprawa bo juz pasuje wszystko zrobic, glowice uszczelniacze pompe itp simeringi lozyska na walku zdawczym i duzu duzo,, zeby potem nie rozbierac , czy skrzyni nie wyciagac za kilkanascie tysiacy . lepiej kupic z rozbitka silnik przezbroic i zamienic, wymiana wlozenia silnika z wyjeciem starego i przezbrojeniem to 1000 zl, ale trzeba madrze wybrac zaklad, ja bym tak zrobil.

  13. #28

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Paweł na razie nie rozbierałem jeszcze silnika tylko zrzuciłem go na glebę i czeka na przeszczep, jak rozbiorę go całego to dam znać przebieg 135 tyś.
    Ogólnie to robiłem fmica wymiana oleju itp więc przyczyn może być dużo, jak rozbiorę będzie wiadomo.
    Całą przekładkę bedę robił sam więc dopilnuję żeby było zrobione na cacy.
    Będę potrzebował trochę informacji co do momentów dokręcania głowicy korb itp
    Tomi-Quattro Masz blok w miarę kompletny ? od 225 ?
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to jak byś robił przekładkę to możesz cykac fotki jak CI się zechce i dac znac na co zwrócic uwagę itp bo niebawem czeka mnie podobna operacja a i dla potomnych też będzie

  15. #30

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Wybór padł na Silnik o oznaczeniach AGU
    - większe kanały ssące i wydechowe
    - korby takie jak w bam i apx
    - słabsza moc więc mniej upalany
    Wszystko wejdzie bez przeróbek, tylko wymiana osprzętu
    W weekend jadę po silnik ;d
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 20:32
  2. Jaki silnik TT.
    Przez AdamHN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 19:02
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 17:50
  4. Mam pytanie! jaki silnik w cabrio a4 b6 ? 2.4 czy 1.8T ?
    Przez Kazek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •