Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 56

Wątek: Interpretacja Logow + pytania

  1. #16
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    poki co nie mialem warunkow drogowych do zlogowania 001 wg wytycznych arttura,
    ale dzis w miescie poprosilem V by zlogowala mi 001 przy normalnej jezdzie,
    zapisywalo wszystko jak leci, w sumie sporo delikatnej jazdy na ok 2000-2500 rpm, kilka idle na czerwonych swiatlach i kilka depniec w jednym pliku:
    WRZUTA - Kopia log-01-001-xxx-xxx
    z obserwacji na szybko, max korekta nie objawia sie przy doladowaniu, wrecz przeciwnie korekta wariuje przy spokojnej jezdzie na pograniczu zalaczenia turbiny,
    jak daje w podloge albo stoje ma swiatlach jest w normie, jak zwalniam do ok 2300 lub utrzymuje takie tempo wariuje i do -20%

    "Love Them BOTH" - M.

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to już jakaś teoria się pomału wyłania
    Zrób jeszcze te logi pod obciążeniem jak będziesz miał czas .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    lowe logi nowe watpliwosci... jestesmy blizej rozwiazania, czy coraz dalej ?

    zalaczam logi wg wytycznych arttura:
    blok 001 - 'lekkie' dojscie do 5000rpm biegi 3-4: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM *te zera moga tak sie pojawiac? czy cos przerywa?
    bloki 001/031/115 - 2 proba, jak wyzej : VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    bloki 001/031/115 - proba 3 bieg ostro do odcinki: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM *same zera ? to zle, czy dobrze ?

    dla wnikliwych bonusowo:
    blok 031: dynamiczne depniecie z 3ki, ale nie wg zalecen: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM *to nie jest log wg "sztuki" tylko zalogowane depniecie, nie wiem, kiedy sie zaczyna, a kiedy konczy, czy bylo tam zalogowane zdejmowanie nogi z gazu, czy zmiana biegu itp. chodzi mi o te zera ? one maja prawo sie tam pojawic, czy nigdy ?

    001/115/031 zwykly powrot do domu, w tym stanie na czerwonym:
    VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM *spokojny powrot do domu i korekta na 001 znowu spora + dziwne wartosci w 031...

    wychodzi na to, ze korekta nie jest zwiazana z doladowaniem ? arttur jakies sugestie ?

    i teraz moje nowe watpliwosci:
    co to za dziwne zera i wartosci z choinki w bloku 031 ?
    to samo zera w 001, tak moze byc ?

    pytanie: mam pecha i sonda, ktora dostalem jest walnieta ? reklamowac ?
    nie podobaja mi sie te nagle kwiatki w napieciach sondy na 031, ale nie ida one w parze z korekta w 001... ehhh sam juz nie wiem, wkurzaja mnie wartosci z tych moich logow
    HELP :/
    ide usypiac V jak cos mi sie przypomni doedytuje... ;]
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 04-05-2011 o 02:08

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W sumie spodziewałem się jakiś bardziej drastycznych korekt , generalnie są one do przyjęcia poza kilkoma wybrykami takimi jak -18 i w mniejszym stopniu siódemki .
    Masz tytlko ten jeden log z próby pod obciążeniem ? Taki trochę krótki

    O ile w bloku 001 , zera nie są problemem o tyle w wartości napięcia sondy jest to dziwne tak jak wartości z zerem po przecinku . Generalnie widzi sie takie w wartości w trochę przechodzonych sondach .
    Kto wie czy rzeczywiście nie trafiła Ci się jakaś pechowa sztuka .
    Jaka to sonda i gdzie kupowana ?
    Teoria z wtryskami trochę traci w obliczy logów bo wartości są prawie dobre z drobnymi wyjątkami ....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mimo wszystko wymieniłbym chyba jednak sondę...bo wartości są dziwne według mnie;/ albo może sprawdzić czy na wtyczce i kablach dochodzących do niej nie ma jakiś wad przetarć itp bo to też może robić zakłócenia w napięciu jakie sonda daje;/

  6. #21
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    O ile dobrze pamietam M and V masz nowa sonde Bosch ale nie dedykowana tylko uniwersalna, do ktorej musiales sztukowac przewody czy cos zle pamietam???
    Jesli tak to mozliwe, ze problem tkwi wlasnie w laczeniu przewodow

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja słyszałem jak swoja kupowałem że do Audi TT uniwersalna jest do niczego i bym nawet jej nie brał. Powiedzieli że tylko dedykowana do TT sonda. Tak się składa że dedykowana była 200zł droższa.
    Mechanik powiedział że uniwersalna to lipa, gościu w ASO i w serwisie audi to samo.
    Pamiętam że uniwersalna 300 pare złotych a ori 500 pare zł. By nie kupować potem 2 razy kupiłem dedykowany oryginał.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 04-05-2011 o 09:30

  8. #23
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    dzieki za zainteresowanie panowie, walczymy dalej, na wtorek mam umowionego mecha na dalsze poszukiwania w tym na sprawdzenie szczelnosci manometrem (to wystarczajaca metoda?)

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W sumie spodziewałem się jakiś bardziej drastycznych korekt , generalnie są one do przyjęcia poza kilkoma wybrykami takimi jak -18 i w mniejszym stopniu siódemki
    mowisz o tych ostatnich ? czy tych wczesniejszych tez ? te ostatnie to tylko wyjazd z garazu do zlapania temperatury logi na obwodnicy i powrot do domu,
    po wczesniejszych logach widac na 001 spore koretky przy lagodnej jezdzie po miescie - gdzies tu jest jakas prawidlowosc, jak deptam jest ok, jak uspokoje samochod i jade dotykajac pedal gazu na tyle by utrzymac ok 2500rpm to korekty sa wysokie
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Masz tytlko ten jeden log z próby pod obciążeniem ? Taki trochę krótki
    heh jak loguje 3 bloku to zawsze takie krotkie sa :/ zloguje jutro sam 001 na 3ce do odcinki ze 2-3 razy i zobaczymy co z tego wyjdzie - ale jak mowie, pod obciazeniem jest raczej norma, jazda spokojna daje mi spore korekty, ktore przechodza na korekte w bloku 032
    widac to tez po tym, ze nie widze specjalnie roznicy w spalaniu, czy smigam spokojnie czy dynamicznie


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Generalnie widzi sie takie w wartości w trochę przechodzonych sondach .
    Kto wie czy rzeczywiście nie trafiła Ci się jakaś pechowa sztuka .
    Jaka to sonda i gdzie kupowana ?
    sonda nowka z hologramem i zaplombowana, dedykowana pod moj motor 180 ajq , firma Bosch model 0 258 006 978 , kupiona w sklepie z polecenia pawla-2005, wiec na pewno nie ma bubla, co najwyzej mialem pecha i trafilem walnieta

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Teoria z wtryskami trochę traci w obliczy logów bo wartości są prawie dobre z drobnymi wyjątkami ....
    jak przedstawialyby sie logi przy bad wtryskach ? duza korekta byla by zawsze ? tylko bez obciazenia, czy tylko pod obciazeniem ?

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    może sprawdzić czy na wtyczce i kablach dochodzących do niej nie ma jakiś wad przetarć itp bo to też może robić zakłócenia w napięciu jakie sonda daje;/
    tez o tym pomyslalem, sprawdze, az mi sie nie chce wierzyc w taki przypadek, ze trafilem nowa sonde z wada, sprawdze polaczenie z sonda, to moze byc trop...

    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    O ile dobrze pamietam M and V masz nowa sonde Bosch ale nie dedykowana tylko uniwersalna, do ktorej musiales sztukowac przewody czy cos zle pamietam???
    Jesli tak to mozliwe, ze problem tkwi wlasnie w laczeniu przewodow
    heh calkiem niezla pamiec pytalem o uniwersalna, gdy bylem przed zakupem, ale wlasnie odradziliscie mi takie rozwiazanie, kupilem dedykowana dla mnie (model jak wyzej),
    takze przewody byly gotowe z wtyczka "plug&play" ale problem moze byc faktycznie jak wspomnial pawel-2005 gdzies przy ori wtyczce lub za wtyczka na przewodach...
    poza wizualnym sprawdzeniem i przeczyszczeniem wtyczek jakies napiecia posprawdzac na przewodach?
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 04-05-2011 o 15:48

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wtyczka przy sondzie albo wtyczka po stronie auta i okablowanie które idzie do auta...

  10. #25
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Może zaworek PCV nie domyka się podczas niskiego doładowania a jak wdepniesz to wszystko jest ok. Zmierzone powietrze wraca przed przepływkę a nie do cylindrów a ECU paliwem podlewa... To samo tyczyć się może DV. Dokładnie sprawdź szczelność.

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Powietrze z systemu PCV idzie za przepływkę , może być nieszczelność i przez to puszczać w atmosferę i też jest to jakąś opcja ale wtedy spodziewałbym się większej korekty . Nie mniej nie wykluczam nieszczelności , być może wtedy korekta buła by jeszcze mniejsza .

    Podobnie z wtryskami , spodziewałem się większej korekty przy spokojnej jeździe i mniejszej ale też pod doładowaniem .
    Po prostu przy pełnym doładowaniu idzie więcej paliwa i to co by '' wyciekło '' procentowo stanowiło by mniejszą część ogólnej ilości paliwa .

    No ciekawy jestem co następny mechanik wymyśli , daj znać odrazy jak zdiagnozuje .

    Ja nie mam 100% diagnozy , trzeba by było po kolei sprawdzać podejrzenia .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Wlasnie wyczytalem, ze korakta w drugim okienku w 031 bloku nalezy do pracy silnika na otwartej przepustnicy i podwyzszonych obrotach i jesli korekta wynosi do -25% to wskazuje, ze silnik chodzi na bogatej mieszance a powodami moga byc:
    - za duze zuzyce oleju
    - rozcienczenie oleju
    - nieszczelnosc za turbo
    - wadliwy MAF
    - za wysokie cisnienie paliwa
    - wadliwe wtryskiwacze - wtryskiwacze nie zamykaja sie prawidlowo
    - zawor N80 z filtrem weglowym zostal zablokowany otwarty
    - wadliwa sonda lambda
    Moze pomoze w poszukiwaniu i eliminacji usterki

  13. #28
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ok Panowie wracamy do gry
    kto nie pamieta problemu niech cofnie sie w tym watku do poczatku,
    w skrocie szukam przyczyny maksymalnie ujemnej wartosci w 2gim okienku bloku 032 (-25%)
    mechy sprawdzimy mi glowne przyczyny sonde, przeplywke, wtryski i szczelnosc + byla hamownia:
    http://www.klubtt.pl/ogallne/8038-wy...rpretacje.html
    stosujac zasade ograniczonego zaufania, zaczalem wiec od poczatku,
    oddalem do reklamacji zarowno nowa sonde jak i nowa przeplywke (obie dedykowany bosch),
    dostalem nowa zaplombowana sztuke przeplywki i nowa zaplombowana sztuke sondy, ktore trafily do auta,
    po adaptacji przepustnicy, 2 okienko bloku 032 z zera szybko wrocilo do -25%
    moje logi po wymianie obu czesci, wg sztuki na 3ce od 1500 do czerwonego pola:

    001 + 020 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    115 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    002 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    031 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    020 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    dodatkowo 001 zlogowany wg zalecen arttura, czyli,
    a/normalnie na 3ce od 1500 do odcinki --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    b/ na 3ce od 1500 LAGODNIE do 5000 i w tym momencie zmia na 4ke i znowu LAGODNIE do 5000 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    dzieki koledze Grzesiek G idzie do mnie wlasnie listwa z wtryskami pod moj motor na chwilowa podmianke, by wyeliminowac na 100% wtryski,
    i jako dodatkowy objaw, to co pokazuje mi 001 na postoju i w ruchu miejskim:
    http://www.klubtt.pl/vag-com/8408-pr...oku-032-a.html

    poza oczekiwaniem na wtryski jakies dodatkowe sugestie? "marze" by podmiana wtryskow rozwiazala problem, ale jesli nie, to co dalej ?
    zostaje ponowne sprawdzenie szczelnosci gdzies poza moim miastem, pewnie rusze do kogos z was, bo sprawa mnie irytuje :/

    nowe logi cos sugeruja ?

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dalej nie można wykluczyć jakiejś nieszczelności , wiesz jakim sposobem było sprawdzane ?
    Można jeszcze sprawdzić działanie regulatora ciśnienia paliwa czyli generalnie pomiar ciśnienia paliwa , powinno być w okolicach 2,4- 2,5 bara a po odpięciu wężyka z regulatora powinno wzrosnąć na 3 bary .
    Można by też zrobić pod obciążeniem ale akurat na doładowaniu masz dobrą korektę .

    Osobiście też mnie ciekawi co da podmiana wtrysko bo była to jedna kilku pierwszych rzeczy do sprawdzenia jakie już kiedyś Ci sugerowałem .

    Na razie nie mam innych pomysłów , poczekamy i zobaczymy









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    listwa wtryskowa podmieniona - **** zbita - to niestety nie to
    przeczyscilem tez wg sztuki czyjnik temperatury przy przepustnicy,
    nic to niestety nie pomoglo,
    po zerowaniu bloku 032, wszystko wraca na innej listwie plynnie znowu do -25%
    nowe logi po wymianie wtryskow, zerowaniu ecu i adaptacji przepustnicy
    3ka od 1500 do odcinki:
    blok 115: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    blok 020: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    blok 031+002: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    blok 001: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    dodaje tez logi bloku 118, moze tu tez cos widac:
    blok 118: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    blok 118 + 001: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    tu dodatkowy log start z 3ki od 1500 mozliwie lekie dojscie do 5000, zmiana na 4ke i dalej lekko do 5000:
    blok 118 + 001: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    na koniec moje watpliwosci odnosnie loga na jalowym, luz bez gazu + kilka wcisniec gazu do podniesienia obrotow,
    czy ten cyrk z napieciem sondy na jalowym jest normalny? i czy obroty na jalowym sa ok ? u ICE'a sa wyzsze
    VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    odnosnie pytania o sprawdzenie szczelnosci, niby cisnieniowo sprawdzane wszystkie weze + zaworki - mowie niby, bo nie widzialem tego na zywo, to tylko info od mecha,
    pozostaje mi teraz sprawdzenie szczelnosci wg instrukcji z forum, ale juz stojac przy tym zabiegu przy samochodzie,
    z moich obserwacji,
    przy normalnej jezdzie miejskiej, jak mam odpalony blok 001 to -20/-25% wchodzi mi, gdy lekko wciskam pedal gazu, gdy wcisne ciut mocniej, az po mocne wcisniecie do podlogi wlacznie, korekta momentalnie sie poprawia w okolice zera % , wiec srednia w bloku 032 musi byc wypadkowa wlasne spokojnej jazdy z lekkim wciskaniem pedalu gazu na pograniczu zalaczenia turbiny,
    czy nieszczelnosc nadal wchodzi w gre ? teraz biore sie ponownie za nia, czy mam od razu zwracac uwage na jakies inne rzeczy ?
    jakies pozapychane przewody, elektryka/elektronika ??
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 15-08-2011 o 16:28

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Interpretacja Logów - proszę o pomoc ! ;>
    Przez ArnoldTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 18:45
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 18:05
  3. Interpretacja logów Dziwne kąty zapłonu.
    Przez dejivid1111 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 22:03
  4. Interpretacja wyników :)
    Przez Kaczuszka w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 12:21
  5. Interpretacja podstawowych blokow pomiarowych
    Przez Arttur w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 04:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •