Blok 001 pokazuje min korektę w czasie rzeczywistym i loguje sie go tak jak inne bloki .
Jednak w Twoim przypadku proponuje logować to na 2 sposoby .
Pierwszy raz loguj powiedzmy podczas jazdy na 3 i 4 biegu ( mozesz smienic bieg podczas logowania ) ale najdelikatniej jak potrafisz dojdź do 5 tyś obrotów . hodzi mi o to aby te logi były z jak najmniejszym możliwym doładowaniem .

Drugi raz zrób tradycyjne logi czyli na gwałtownie przyśpieszając na 3 biegu .

Pokaże nam to czy max korekta jest przy jeździe z doładowaniem czy bez .

Generalnie poza tą korektą w bloku 032 logi wyglądają dobrze , może być delikatna nieszczelność ale to nie powód takiej korekty . Umawiając się z mechanikiem , pytaj po prostu czy ma możliwości sprzętowe aby sprawdzić układ ciśnieniowo .
Nie sprawdzisz tego ze 100% pewnością jeśli nie wytworzysz w układzie ( na wyłączonym silniku ) ciśnienia w okolicach 0,7 bara .

Jeśli chodzi o moje podejrzenia to tak jak Ci pisałem wcześniej , być może jeden z wtrysków się nie domyka do końca i podaje paliwo kiedy powinien być zamknięty .
Dobrze by było to sprawdzić lub ewentualnie poszukać chętnego na wypożyczenie wtrysków i wtedy sprawdzić czy na innym komplecie dzieje się tak samo . Przy okazji można też sprawdzić o-ringi wtryskiwaczy .

Jeśli to sprawdzisz ze 100% pewnością i dalej tak będzie to będziemy dalej szukać






Pozdrawiam