Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: Felgi Superleggera do TTRS

  1. #16
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    autoModel=TTS+2.0T+Quattro+Coupe&autoYear=2010&aut oModClar=Prestige&filterFinish=All&filterSize=All& filterBrand=BBS&filterSpecial=false&filterNew=All& filterWeight=All&sort=Brand"]BBS RS-GT Diamond Black w/Mach Lip[/URL]
    Pozdrawiam
    Powiem tak, zawsze podobał mi się wystający rant z oponą, pytanie czy ET i rozstaw będzie pasował do TTRS i muszę zmierzyć jeszcze ile ważą seryjne felgi. bo gdyby seryjna ważyła 15kg to zyskuję 5,1kg na felgę co daje 20,4 na całe auto nie licząc opon, następnym krokiem będą lekkie opony sportowe o ile wogóle cośtakiego idzie na kompromis?

    (zastanawiałem się nad Michelin Pilot Sport F1) takie jak seryjne, lepszych opon jeszcze nie miałem, chociaż jestem fanem Conti Sport 3..

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no nie wydaje mi się żeby seryjne koła do TTRS były jakies marne bo w końcu to auto które ma już jeździć nieprzeciętnie a waga kół ma ogromne znaczenie ale tak czy siak zważ koła z oponami
    jak będzie mało ale zmienisz je na inne to ja od Ciebie odkupię te koła:P

  3. #18
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    19'nastki? Na osiągach bardzo stracisz, a znając Ciebie nie wchodzi to w rachubę!

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    toć ja też mam 19tki:P

  5. #20
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    aktualnie masz stalówki ;P
    ja już widzę Twoją minę jak założysz z powrotem 19-nastki... i powiesz "nie jedzie wracam do stalówek"

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh no właśnie nakupowałem papierów aby wziaźc się za zdzieranie lakieru a potem polerowanie rantów...osiągi to jedno ale na tych kołach zauważyłem ważną rzecz...na spotkaniach typu modlin (latanie bokiem w zakrętach)potem u nas w płońsku potem nieraz się ostrzej przejechałem ŚREDNIE SPALANIE NIE PRZEKROCZYŁO MI JESZCZE 13 litrów( a ostatnio się dziwiłem czemu auto tak mało wsuwa pomimo dosyc ostrej jazdy) co jest po prostu mega wynikiem na 19tkach było by jakieś 15-16 litrów przy takim stylu jazdy , spalanie z wawki jak wracałem z bratem tempem emeryckim to wyszło około 6.5 litra hehe wiec małe lekkie wąskie koła i nadmuchane do 3 barów robią ogromną robotę ale mają jedną ogromną wadę która je przekreśla , auto na nich wygląda jak szczur:P
    no i prowadzenie też niestety jest sporo gorsze niż na 19 aczkolwiek na nieco niższym profilu nie jest wcale tak źle:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 30-04-2011 o 10:50

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Sory za OT ale 20 kg na felgach 16 + opona to dużo?
    Felga


    Opona
    205/55R16 Pirelli SnowSport

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dużo...skoro stalówka waży 17;/ oczywiście z opona;/
    moja 19 z opona waży 22 więc tylko 2kg mniej :P

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Hm oks ale nadal nie wiem jakie ma znaczenie ciężka opona. Więcej energii trzeba by się rozkręciła?

  10. #25
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Powiem tak, organoleptycznie ja odczuwałem sporą różnicę pomiędzy stalówkami 16'stkami 205 a felgami 18'nastkami 225 w mk1. I to bardzo.
    Paweł a może kupisz sobie lakiery proszkowe, pomalujesz stalówki?
    Zawsze też możesz kupić chrom-lakier i np pomęczyć się nad takim wynalazkiem:




    albo na głęboki połysk czarna:





    Jest to zawsze jakaś alternatywa.

    Aha waga stalówek - łatwo o zniekształcenie przy dużym tąpnięciu.
    Swoją drogą Paweł, jak rzucisz już big turbo, to będziesz jeździł bez trakcji i będziesz musiał wrzucić większe koła, jeżeli będziesz chciał mieć możliwie jak najmocniejszy strzał z pierwszych biegów z maksymalną trakcją, nie obędzie się bez poszerzania profilu koła.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 30-04-2011 o 21:22

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie stalówek, hmm nie chcę ich malowac na chromy lub czarne połyski, ale przeszło mi przez myśl nad czymś takim
    Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img.photobucket.com/albums/v133/Wastegate13/newcar646.jpg
    dac jakiś śmieszny oczoje...y kolor tak dla beki, tak czy siak na 16tkach ten samochód nie będzie wyglądał normalnie więc z takim kolorem może chociaż śmiesznie:P

    odnośnie pytania ICEMANA hmm no to które auto będzie szybsze 100km i masa 1 tona czy 100km i masa 2 tony? no to z felgami jest tak samo to pierwsze primo a drugie primo to że felgi to masa wirująca więc działa na siła bezwładności powstająca od przyspieszenia w ruchu prostoliniowym a także siła bezwładności która wynika z przyspieszenia w ruchu obrotowym więc w wypadku redukcji masy kół to suma tych 2 sił a w przypadku redukcji w aucie np tylna kanapa to tylko jedna składowa
    ponadto koła to masa nieresorowana więc pogarsza prowadzenie na nierównościach bo na amorki działają większe siły bezwładności szybciej się wszystko zużywa itp .........generalnie długo można by pisac ...ale zasada jest prosta mają nic nie ważyc i byc mega mocne i ładne :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 30-04-2011 o 22:42

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Powiem tak, zawsze podobał mi się wystający rant z oponą, pytanie czy ET i rozstaw będzie pasował do TTRS i muszę zmierzyć jeszcze ile ważą seryjne felgi. bo gdyby seryjna ważyła 15kg to zyskuję 5,1kg na felgę co daje 20,4 na całe auto nie licząc opon, następnym krokiem będą lekkie opony sportowe o ile wogóle cośtakiego idzie na kompromis?

    (zastanawiałem się nad Michelin Pilot Sport F1) takie jak seryjne, lepszych opon jeszcze nie miałem, chociaż jestem fanem Conti Sport 3..
    Jeśli chodzi o ten link który podałem wcześniej to patrzyłem na felgi pasujące do Mk2 TTS i jeśli w RS-ce jest tak samo to klikając na opis produktu masz wymagany ET przy tej szerokości felgi .

    Opony też różnią się wagą nie mniej jednak bardzo trudno o szczegółowe zestawienie opon wg. wagi .


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mi się wydaje że opony które mają wyższe indeksy prędkości i przeznaczone do aut mocnych to raczej będą więcej ważyć bo oploty pewnie są gęściej mocniejsze i więcej gumy aby przy prędkości np 300 guma się nie deformowała nie nagrzewała zbytnio no i żeby nie wybuchła więc z tą niską wagą opon może być ciężko:P

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie zmienia to jednak faktu że są różnice w wadze poszczególnych opon ( rozmawiamy tylko o dobrych oponach ) a wytrzymałość może być osiągnięta przez lepszy materiał nie stosowany w ''zwykłych '' oponach ze względów ekonomicznych .
    Jeśli nie ma danych odnośnie wagi danych opon to możemy tak teoretyzować w nieskończoność i temat będzie schodził na manowce









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Tak czy inaczej lepiej w graty zainwestować pieniądze niż bawić się w ultra lekkie felgi.
    Felgi w takiej cenie to ostateczność jak już nie ma co zmeiniać.

    Aczkolwiek, dziękuję forumowiczom za wypowiedzi, temat chyba wyczerpaliśmy
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 01-05-2011 o 10:03

Podobne wątki

  1. Kupie lotke od TTRS
    Przez marcinjg w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2016, 21:08
  2. Luźna dyskusja nt TTRS i 3.2
    Przez ZUCZEK w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 14:15
  3. jeszcze szybsze TTRS
    Przez ziembol89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 15:41
  4. Nightfox - TTRS - 2.5 R5
    Przez nightfox w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 10:05
  5. TTS i TTRS ???
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2003, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •