Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zawór DV

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Zawór DV

    Kupię szczelny zawór DV w dobrym stanie. Może ktoś z klubowiczów wstawił sobie blow off'a lub jeszcze jakoś inaczej to zmodyfikował i ma na zbyciu. Nie wiem czy jest różnica czy nie, ale chodzi mi o taki który będzie pasował do TT 8N 180KM FWD z 1999r Pozdrawiam!

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak ktoś mi napisze jak sprawdzić DV i będzie ok to CI sprzedam.

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    To opis kolegi z forum który dostałem kiedyś na prv (mam nadzieje że się nie obrazi): "Zdejmujesz pokrywe silnika i najlepiej wyciągasz zaworek. Przkładasz usta do króća strującego (na górze ten cieniutki od wezyka podcisnieniowego) i zasysasz powietrze.Ssiesz, ssiesz tłoczek sie podnosi. jak dojdzie do góry to poczujesz opór w ssaniu. trzymając go cały czas w ustach przytyksza króciec jezykiem. Tłoczek powinien zostać na górze - jasli tak jest, jest sprawny.
    Obstawiam, ze masz dziurawa membrane i bedziesz zasysał do usranej smierci a tłoczek ani drgnie
    przy odrobinie wprawy i wyczuciu sprawdzisz go nawet nie wyciągając z dolotu"

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Nie ma się co truć lepiej jest wcisnąć tłoczek w strone podciśnieniowego małego króćca (tak jakby podciśniego go zassało) i zatkać go palcem. Jak tłoczek powraca to oznacza to, że nie jest szczelny. Drugi test dla bardziej ambitnych jak tłoczek jest w spoczynku to nie powinien puszczać powietrza przez pozostałe dwa szersze króćce.
    pozdrawiam

  5. #5
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nowy w ASO coś około 115zł z tego co pamietam, więc chyba nie warto sie pchać w używke.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tym bardziej że wiekszość używek to padliny, ludzie jakiś kryzys was dopada?? nie długo zaczniecie kupować używane oleje do swoich TT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tym bardziej że wiekszość używek to padliny, ludzie jakiś kryzys was dopada?? nie długo zaczniecie kupować używane oleje do swoich TT
    Szczerze mówiąc sądziłem że jest dużo droższy, a na allegro nie znalazłem żadnego więc postanowiłem rozejrzeć się na forum. Nie chodzi o kryzys tylko sam do końca nie wiem czy niepokojące mnie dźwięki to wina nieszczelnego zaworu i liczyłem na to że ktoś może ma na zbyciu dobry bo na przykład wymienił go na blow offa, tak żebym nie ryzykując większej gotówki mógł wykluczyć jedną z możliwości. Nie spodziewałem się że oryginalny zawór jest dużo tańszy od chińskich blow off'ów które na allegro zaczynają się od jakichś 250-300zł.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wymiana DV to profilaktyka wskazana w naszych 1.8T. tak że nie zaszkodzi a jedynie pomoże, w aucie masz zdaje sie podniesione doładowanie, więc tym bardziej powinieneś dać nowy DV, szukaj w ASO a najlepiej ten od 225, powiedz że potrzebujesz do silnika BAM jest bardziej wytrzymały niż do 180hp a cena coś ok 120zł bez zniżek
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    To mam zepsuty ten ori. Ciągnę powietrze nim normalnie (jak przez słomkę) nic się nie dzieje z nim. Na tym nowym tłoczek się podnosi.

  10. #10
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Chlopaki a nie lepiej dolozyc te pare zlotych i kupic porzadny a nie plastikowy, ktory i tak zaraz trzeba bedzie wymienic? jak cos to ja mam hyperboost new hx prawie nowy, oddam za 250zl (fotki moge podeslac). nie trzeba chyba rekomendacji a jak ktos watpi w klase zaworu niech zada pytanie artturowi

  11. #11
    Awatar sebastian99
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    102
    Jak chcesz kupic dobry DV to wejdź na eBay - one of the UK's largest shopping destinations i kupisz tam na aukcji bez problemu używanego FORGE BLOW OFF za okolo 250 zloty, ja za swojego wydałem 40 funtow + koszt wysyłki (to wyszło jakieś 200zloty) mam go już pół roku, działa bez problemu i ładnie syczy a jesli nie lubisz tego dźwięku syczenia to w zestawie jest tez zaślepka.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja też bym wolał kupic od razu coś porządnego niz fabryczny kiepski dv ....ja swojego forga byc może bedę sprzedawał za jakiś czas...ale wyjdzie po strojeniu, nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu więc mogę polecic w 100%

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no ja też bym wolał kupic od razu coś porządnego niz fabryczny kiepski dv ....ja swojego forga byc może bedę sprzedawał za jakiś czas...ale wyjdzie po strojeniu, nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu więc mogę polecic w 100%
    Może faktycznie jak tuner wystroi ci auto na tym HKS, to będzie lepiej niż u mnie, ale idealnie to pewnie nie bedzie, ja wróciłem jednak do Forge, bardziej niż na dzwieku, zależy mi na poprawnym działaniu wszystkiego, i tak teraz jest ustawione i zaadoptowane, żadnych problemów ani surge, na HKS było coś nie tak, jak bym z dziurą w układzie jezdził, auto muliło, odczuwalny lag i chyba zalewał, też bo walił w wydech miedzy zmianami biegów przy srednim gazie, fakt nie ma już fajnego sapania, chodz szczerze szybko się to nudzi, ale mam wrazenie że wszystko chodzi jak powinno
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dlatego ja mam 3 opcje do wyboru...hks forge i dv wbudowany w turbinę...priorytet to auto ma jeździc poprawnie więc jeśli na hks nie będzie skutków ubocznych to czemu nie jeśli będzie się mulił to nie wiem czy nie zaślepie całkiem i nie bedę latał na DV który jest w turbinie, tak czy siak myślę że niebawem się okaże i coś będzie na sprzedanie, albo forge albo hks albo może oba...wyjdzie w praniu

Podobne wątki

  1. zawor n75
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 17:36
  2. zawór N80
    Przez Tomi-Quattro w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 07:44
  3. zawor ERG
    Przez Gawel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •