Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak rozpocząć użytkowanie TTS? :)

  1. #1

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Milicz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6

    Jak rozpocząć użytkowanie TTS? :)

    Witam jestem nowym forumowiczem i mam nadzieje ze mój pierwszy temat trafił do odpowiedniego działu

    Mam kilka pytań związanych z użytkowaniem nowo kupionego samochodu.
    Jest to samochód sprowadzony z USA z przebiegiem ok 14000 tys km. Moglibyscie poradzić od czego zacząć, jak uzytkowac taki samochód?
    tzn: Kiedy Wymiany oleju, klocków itp
    Benzynę pewnie 98 czy coś lepszego?
    Jeśli mielibyscie jakieś podpowiedzi związane z początkowym użytkowaniem byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    jest taka zasada, ze po kupnie autka robi sie "na wszelki" wymiany eksploatacyjne typu filtry plyny itp,
    moja wiedza o mk2 jest bliska zeru, podpowiem tylko na bazie mk1, ze wymienilbym na dzien dobry komplet filtrow, bo to groszowa sprawa i olej,
    dodatkowo olej w haldexie (w mk2 rozumiem nadal sie go wymienia, bo sa juz o ile wiem i takie, gdzie jest on na wieki - koledzy podpowiedzcie ?)
    i mozesz zrobic porzadny serwis klimy - zostawisz 200 zl a masz pewnosc, ze nie jest zaniedbana
    hamulce wg stanu, nie wg lat, czy kilometrow - jak nie jestes oblatany sprawdza ci to na kazdej stacji diagnostycznej za kilka dyszek

    co do terminow wymian, rozrzad itd na forum arttur wrzucal serwisowke do mk1, moze ma i do mk2 ? poczekajmy az przeczyta watek
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 11-05-2011 o 22:49

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli jestes pewny przebiegu auta to tylko filtry i oleje...nic więcej nie będzie potrzeby

  4. #4
    Awatar DRYKIER
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    krakow okolice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Stalciemny
    Posty
    290
    a w stanach maja mniejsze oktany?
    w benzynie?
    jak to jest koledzy?
    trzeba na nowo stroic silnik pod europe
    ?

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W USA paliwo nie ma mniej oktanów tylko podawane oktany są wyliczane innym sposobem .
    Amerykańskie 93 to odpowiednik Europejskiego 98 ( prawie ) , nic nie trzeba przestrajać .

    Tak jak już koledzy napisali oraz dodatkowo proponuje zabezpieczenie lakieru oraz skóry , dłużej będzie wyglądać jak nowa .
    Proponuję też zrobić całościowy przegląd techniczny tak dla świętego spokoju , auta z aukcji nie zawsze są traktowane odpowiednio choć oczywiście nie jest to zasadą .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Milicz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6
    Dzieki za podpowiedzi na pewno sie do nich ustosunkuje Jadę zarejestrować autko a pózniej dobrze sie nim zajme Olej w silniku wymieniać co ile? 10 tys km? A ten w haldexie? pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Tak dokładnie to według wzoru DON (roaD Octane Number), który jest równy (RON+MON)/2 to amerykańskie 93 jest równe polskim 97,5. Natomiast paliwo w stanach o liczbie oktanowej 87 ma wartość 91,5 oktanów polskich. Podobnie jest z paliwem 89 które równe jest 93,5. Pytanie brzmi jakie paliwo lał poprzedni właściciel.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •