Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: Brembo zaciski kit

  1. #16
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nikt nie powiedział ze jazda modzonym autem należy do tanich :P...
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 16-04-2011 o 16:19
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #17
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Moim zdaniem dobrze ze zaczynasz od hamulcowi nie jest wazne czy auto ma 200 czy 300 koni dobry hamulec warto miec, a ze przy okazji dobrze wyglada to kolejna zaleta.Wiekszosc sportowych aut ma w serii brembo a do TT audi wstawilo te mizerne jednotloczki.
    Ostatnio edytowane przez kurczak ; 16-04-2011 o 19:39

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez kurczak Zobacz posta
    Moim zdaniem dobrze ze zaczynasz od hamulcow,i nie jest wazne czy auto ma 200 czy 300 koni dobry hamulec warto miec, a ze przy okazji dobrze wyglada to kolejna zaleta.Wiekszosc sportowych aut ma w serji brembo a do TT audi wstawilo te mizerne jednotloczki.
    Konkretne hamulce i przy okazji coś co zawsze chciałem mieć muszę przyznać, że wielokrotnie przyglądałem się fotkom twojej TT i pomimo, że jestem wielkim fanem ori s-line 18 felg to BBS-y wyglądają najlepiej w kompozycji z zaciskami Brembo. Rewelacyjnie u ciebie to wygląda.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #19
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Konkretne hamulce i przy okazji coś co zawsze chciałem mieć muszę przyznać, że wielokrotnie przyglądałem się fotkom twojej TT i pomimo, że jestem wielkim fanem ori s-line 18 felg to BBS-y wyglądają najlepiej w kompozycji z zaciskami Brembo. Rewelacyjnie u ciebie to wygląda.
    Dzieki, ja mam u siebie nieco inny zestaw, BBS maja ciensze ramiona i wiecej przez nie widac. Poza tym Brembo powinny byc lzejsze ( przynajmniej moje seryjne byly w porownaniu z Brembo cholernie ciezkie )

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    16
    Byłem wczoraj poszaleć moją TT-ką na torze i zweryfikowało to moje podejście do modyfikacji jakie chciałem najpierw wprowadzić. Już nie jest to moc bo jak zaobserwowałem dawałem radę z mocniejszymi maszynami. Co traciłem na prostej odzyskiwałem w zakręcie. Zaobserwowałem jednak, że hamulce mam do bani. Nie piszę w nowym temacie żeby nie śmiecić więc bądźcie mili i mi doradźcie co zmienić żeby było lepiej.

    Przewody w stalowych oplotach to na pewno - tylko gdzie je tanio kupić ??
    Tarcze?? Uważam, że wentylowane będą lepsze ale czy zmieniać też tył.
    Zaciski - czy te z linka do aukcji na ibeju będą dobre i czy dam rade sam to zamontować??
    Co sądzicie o wymienianej w tym temacie firmie Wilwood

    dziekuje za konstruktywne odpowiedzi.

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Te zaciski z eBay.uk wyglądają całkiem inaczej niż te co są sprzedawane w kicie brembo i te co mam ja i wowo .
    Myślę że warto co to dokładnie jest .
    Może ( choć nie koniecznie ) są przeznaczone na tył do większego auta a firma je sprzedająca zaadoptowała je na przód .
    Zaciski Brembo na przód maja taką konstrukcje że jedna para tłoczków jest większej średnicy i to one właśnie pracują przy delikatnym hamowaniu .
    Przy mocnym hamowaniu pracują wszystkie 4
    Tylne zaciski nie mają takiej charakterystyki pracy i jeśli były by teoretycznie użyte z przodu to będą szybciej '' zjadać '' i będą pozbawione tej precyzji z jaką działają zaciski przeznaczone do przodu .

    Tak jak już napisałem jest to strzał a ciemno i jedynie sugestia aby to sprawdzić .

    Poza tym nie jestem zwolennikiem dorabiania adapterów u rzemieślników lub metodą chałupniczą
    Kupując oryginalny kit jest gwarancja że wszystkie materiały i części zostały wcześniej przetestowane odnośnie wytrzymałości zmęczenia materiału itd itp .
    Oczywiście to tylko moja opinia , ludzie tak robią i chyba nic się nie dzieje







    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 19:56 ---------- Poprzedni post z 08:59 ----------

    Temat już otwarty , musiałem zamknąć przez pomyłkę bo łatwo to zrobić na nowym forum ..


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Byłem wczoraj poszaleć moją TT-ką na torze i zweryfikowało to moje podejście do modyfikacji jakie chciałem najpierw wprowadzić. Już nie jest to moc bo jak zaobserwowałem dawałem radę z mocniejszymi maszynami. Co traciłem na prostej odzyskiwałem w zakręcie. Zaobserwowałem jednak, że hamulce mam do bani. Nie piszę w nowym temacie żeby nie śmiecić więc bądźcie mili i mi doradźcie co zmienić żeby było lepiej.

    Przewody w stalowych oplotach to na pewno - tylko gdzie je tanio kupić ??
    Tarcze?? Uważam, że wentylowane będą lepsze ale czy zmieniać też tył.

    Zaciski - czy te z linka do aukcji na ibeju będą dobre i czy dam rade sam to zamontować??
    Co sądzicie o wymienianej w tym temacie firmie Wilwood

    dziekuje za konstruktywne odpowiedzi.
    No wlasnie, na forum ogolnie pisze sie tylko o dodawaniu koni, jak najszybciej,jak najwiecej i jak najtaniej.Na wyscigi od swiatel do swiatel wystarcza , ale jak auta uzywa sie, tak jak kolega napisal ,do wyzszych celow takich jak wypad na tor moc to nie wszystko .Przewody, plyn hamulcowy,tarcze jak masz pelne to na wentylowane jakies dobre klocki nieco poprawia hamowanie , ale dla lepszych efektow bez wymiany zaciskow sie nie obejdzie.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No oczywiście że moc to nie wszystko , osobiście sporo kasy zainwestowałem w modyfikacje nie zwiększające mocy

    Nachzehrer Seryjnie są przecież wentylowane , chyba że miałeś na myśli nacinane
    Serie można poprawić tylko przez wymianę klocków na bardziej agresywne i wymianę przewodów hamulcowych na takie w oplocie stalowym . Nacinane tarcze również pomogą w skuteczniejszym hamowaniu poprzez szybsze usuwanie pyłu z klocków i innych zanieczyszczeń z pomiędzy tarczy a klocka .
    Jeśli chcesz wycisnąć max z seryjnych hamulcow to oczywiście tyłem też trzeba się zająć .
    Jeśli chodzi o przewody hamulcowe to polecam Goodrige .

    Wilwood jest tańszą alternatywą do Brembo czy StopTech-a jednak z tego co wiem do naszych aut oferuja tylko zestaw z tarczą 312 mm . Jednak jest to tarcza 2 częściowa i zaciski 4 tłoczkowe .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Te zaciski z eBay.uk wyglądają całkiem inaczej niż te co są sprzedawane w kicie brembo i te co mam ja i wowo .
    Myślę że warto co to dokładnie jest .
    Może ( choć nie koniecznie ) są przeznaczone na tył do większego auta a firma je sprzedająca zaadoptowała je na przód .
    Zaciski Brembo na przód maja taką konstrukcje że jedna para tłoczków jest większej średnicy i to one właśnie pracują przy delikatnym hamowaniu .
    Przy mocnym hamowaniu pracują wszystkie 4
    Tylne zaciski nie mają takiej charakterystyki pracy i jeśli były by teoretycznie użyte z przodu to będą szybciej '' zjadać '' i będą pozbawione tej precyzji z jaką działają zaciski przeznaczone do przodu .

    Tak jak już napisałem jest to strzał a ciemno i jedynie sugestia aby to sprawdzić .

    Poza tym nie jestem zwolennikiem dorabiania adapterów u rzemieślników lub metodą chałupniczą
    Kupując oryginalny kit jest gwarancja że wszystkie materiały i części zostały wcześniej przetestowane odnośnie wytrzymałości zmęczenia materiału itd itp .
    Oczywiście to tylko moja opinia , ludzie tak robią i chyba nic się nie dzieje







    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 19:56 ---------- Poprzedni post z 08:59 ----------

    Temat już otwarty , musiałem zamknąć przez pomyłkę bo łatwo to zrobić na nowym forum ..

    Arttur o co dokładnie ich zapytać? Zdjęcie być może jest czysto poglądowe a z tego co napisał BombeiusZ wynika, że forumowicze z UK kupują u nich te zaciski. 500 funtów a 1000 to duża różnica i albo jest gdzieś haczyk o którym ty mówisz albo jest to kwestia innych tarcz innych zacisków. Kontaktuje się też z firmą Brembo w PL zobaczymy co oni powiedzą.

    ---------- Post dodany o 06:07 ---------- Poprzedni post z 06:05 ----------

    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Zgadza sie, mam podobny zestaw z pierwszego linku.
    Kupiłeś zestaw w TTSHOP czy gdzieś indziej?
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Najlepiej było by się dowiedzieć o nr części tych zacisków a następnie sprawdzić w katalogu Brembo co to za zaciski .
    Być może to tylko fotka poglądowa i robię zamieszanie niepotrzebnie ale wszystkie zaciski z kitu Brembo a przód mają otwory mocujące zacisk równolegle do powierzchni tarczy i ogólnie mają inną budowę zewnętrzną .

    Moje dla przykładu wyglądają tak :


    I u wowo tak samo ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Najlepiej było by się dowiedzieć o nr części tych zacisków a następnie sprawdzić w katalogu Brembo co to za zaciski .
    Być może to tylko fotka poglądowa i robię zamieszanie niepotrzebnie ale wszystkie zaciski z kitu Brembo a przód mają otwory mocujące zacisk równolegle do powierzchni tarczy i ogólnie mają inną budowę zewnętrzną .

    Moje dla przykładu wyglądają tak :


    I u wowo tak samo ..





    Pozdrawiam
    Niestety ale miałeś rację tam jest oferowany tył. Oki nie ma co zatem kombinować trzeba odżałować i kupić oryginalny KIT. Czekam jeszcze tylko na odpowiedź Brembo Polska zobaczymy co oni mogą zaproponować.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #27
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    hmm, przeciez w opisie aukcji jest na pisane, ze są na przód
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #28
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    hmm, przeciez w opisie aukcji jest na pisane, ze są na przód
    Masakra .... ehh i tak to jest jak zamiast na mechanikę człowiek się informatyka i programowaniem zajął Czyli te za aukcji będą dobre czy nie? 2k taniej to bardzo dużo i miałbym na FMIC kasę To te z aukcji będą dobre czy nie?
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oj , no oczywiście że jest napisane na aukcji że na przód
    Chodzi o to czy jakaś firma X nie wymyśliła sobie zrobienia tańszego kitu wykorzystując zaciski przeznaczone na tył .
    Tak jak pisałem wcześniej jest to tylko strzał a w ciemno i jeśli ktoś ma ochotę to można to sprawdzać , jeśli nie to tylko kupować i cieszyć się nowymi heblami za połowę ceny





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ktoś składa mi już zestaw od Porsche Boxter-a po świętach już powinienem mieć więc zdam relacje.

    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. większe tarcze do mojej TT i zaciski Brembo
    Przez kjk13 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 11:05
  2. Jakie klocki do tarcz brembo ?
    Przez ruminsky w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 10:57
  3. Tarcze+klocki Brembo max
    Przez strzelec w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •