Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Brembo zaciski kit

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Brembo zaciski kit

    Witam,

    Choruję na zaciski Brembo które chcę sobie zamontować pozostaje tylko kwestia ceny. W TTSHOP jest zestaw za 1200 funtów Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster nie orientuje się czy tam dają jakieś adaptery czy trzeba je jeszcze dokupić. Taki KIT można by samemu skompletować troszkę taniej problem polega tylko na tym, że sam nie znam się na tyle aby wiedzieć jakiego rodzaju mają być zaciski, gdzie zamówić adaptery itd. Zaciski można by kupić bezpośrednio od producenta lub jego importera może ktoś z was by się dołączył i wspólnie byśmy kupili takie zaciski?

    Kilka osób na forum ma takie zaciski prośba do was abyście opisali jaki to jest rodzaj, czego szukać gdzie najlepiej zamawiać?

    Pozdrawiam
    Jaaqob
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wowo ma identyczne tyko tarcze chyba nie brembo tylko jakieś inne:P niech napisze jak hamują ile ważą itp:P bo w takim kicie chodzi raczej o hamowanie ale kolega widzę dostrzega bardziej aspekt wizualny:P

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Już wcześniej pisałem do wowo w tej sprawie liczy się dla mnie hamowanie ale aspekt wizualny odgrywa pierwszoplanową rolę dlatego muszę je mieć
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja mam właśnie ten sam zestaw czyli jednoczęściowe tarcze 323mm .
    Pod tą średnicę tarczy tarczy raczej nie kupisz gotowych adapterów pod 4 tłoczkowe zaciski Brembo .
    Z tego co pamiętam ktoś sprzedawał adaptery ale przystosowane do tarcz o większej średnicy .
    Poza tym w kicie poza zaciskami , adapterami i tarczami są jeszcze linie hamulcowe w oplocie ze stali nierdzewnej i wszystkie śruby konieczne do montażu .
    Nie jestem pewien czy da się to wszystko skompletować atrakcyjnie taniej

    Można natomiast kupić tańszy zestaw firmy Wilwood , sprawują się dobrze ale już nie wyglądają tak jak Brembo





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ja mam właśnie ten sam zestaw czyli jednoczęściowe tarcze 323mm .
    Pod tą średnicę tarczy tarczy raczej nie kupisz gotowych adapterów pod 4 tłoczkowe zaciski Brembo .
    Z tego co pamiętam ktoś sprzedawał adaptery ale przystosowane do tarcz o większej średnicy .
    Poza tym w kicie poza zaciskami , adapterami i tarczami są jeszcze linie hamulcowe w oplocie ze stali nierdzewnej i wszystkie śruby konieczne do montażu .
    Nie jestem pewien czy da się to wszystko skompletować atrakcyjnie taniej

    Można natomiast kupić tańszy zestaw firmy Wilwood , sprawują się dobrze ale już nie wyglądają tak jak Brembo





    Pozdrawiam
    W grę wchodzi tylko Brembo czy poza TTSHOP ktoś oferuje jeszcze taki KIT?
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mi akurat trudno powiedzieć , zawsze możesz skontaktować się z firmą w sprawie dostępności produktów w PL

    Brembo





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Napisałem do nich, zobaczymy co odpowiedzą.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a z tego co mi się wydaje to można zaadoptowac same zaciski od porsche boxter s pod seryjne tarcze 312 długi wątek o tym jest na SR ale jeszcze się nie zebrałem żeby go dokładnie przeczytac więc aż tak mocno w temacie nie jestem ale operacja nie jest mega kłopotliwa z tego co wiem

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Takie se zrób


  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja uważam że z seryjnych hebelków też da się sporo wycinsnąc...ja po zrobieniu paru zabiegów z hamulcami i odchudzeniu auta o 100kg(teraz z kołami tyle jest) to wcale nie narzekam na wydajnośc hamulcy:P
    a zakładanie nawet zwykłego kitu brembo do seryjnej 180tki według mnie to bardziej efekt napisu na zacisku brembo lub porsche :P
    no i pamiętaj że koszt kloców przy takim kicie też jest znacznie innych niż klocków ATE do seryjnych zacisków..mnie chyba ostatecznie ten argument przekonał że na razie u mnie zostają seryjne lekko poprawione:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-04-2011 o 12:05

  11. #11
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    VW/AUDI/SEAT/SKODA 323mm MK4 GOLF TT S3 BREMBO CALIPERS | eBay UK
    o połowę taniej niż TTshop, dużo osób z TTforum UK kupiło ten zestaw od nich. mają też z tarczami 312mm o £50 taniej.
    TT Quattro - Stage 1

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy ten zestaw zawiera wszystko? bo na fotce niestety sa tylko tarcze i zaciski;/

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zgadza sie, mam podobny zestaw z pierwszego linku. Tarcze Brembo dwucześciowe, ale 330mm Hamują bez porównania lepiej niz ori, czy nawet typu ATE Power Disc i inne pochodne. To są zupełnie inne hamulce. Inna siła nacisku, inne dozowanie i czucie. Na zimno i ciepło sa rewelacyjne.
    Pamiętaj tylko ze nie założysz felgi mniejszej niz 17", a i z niektórymi 18" jest problem.
    Oczywiście mozna sobie taki zestaw poskładać. Zaciski Porsche, Alfa, 4 tłoczki jak i 6 tłoczkowe. Z zaciskami jest najmniejszy problem i wybór dość spory. Z tarczami jest gorzej. Można szukac czegoś gotowego, lub dorobić rotor i dokupić tylko samą tarczę. Rozwiązanie chyba w kosztach tańsze i szybciej coś znajdziemy. Jak bedziesz miał zaciski i tarcze, to adaptery dorobi Ci każdy tokarz. koszt chebli będzie oscylował w granicy 2500-3000zł. Oczywiście przy modach przednich hebli trzeba by zająć się także tyłem, by ten wypasiony przodzik sie nie gotował :P

    Paweł, nie patrz na obrazek, tylko czytaj opis przedmiotu. Przeciez jest wyraźnie napisane co wchodzi w kpl. Brakuje tylko przewodów.
    Ceny klocków do zacisków Brembo nie porażają ceną, bo stosowane są w uzytkowych autach

    IceMan napisał:
    Takie se zrób

    No własnie. Zobaczcie jaka jest przerwa między zaciskiem a felgą !!!! Identycznie jest u mnie. Szczelina na kartke papieru!!!!
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 16-04-2011 o 13:06
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez BombeiusZ Zobacz posta
    VW/AUDI/SEAT/SKODA 323mm MK4 GOLF TT S3 BREMBO CALIPERS | eBay UK
    o połowę taniej niż TTshop, dużo osób z TTforum UK kupiło ten zestaw od nich. mają też z tarczami 312mm o £50 taniej.
    Rewelka o 50% taniej takie sobie zatem sprawie. Co do zasadności montowania takich habli do mojej 180tki ... Paweł czy ja powiedziałem gdzieś, że planuje pozostać z mocą na poziomie 180? Zaczynam dopiero przygodę i gwarantuje ci, że nie skończy się tylko na hamulcach a jak mocy przybędzie to już hamulców robić nie będę musiał :P
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no podobno kloce oo leona cupry gdzie jest identyczny zacisk to koszt 7 stówek na sam przód...mi przynajmniej taką cenę ktoś powiedział:P
    a odnośnie gotowania to myślę że i tak nie będzie takiego problemu ale auto może się niestabilnie zachowywac podczas hamowania bo przód już będzie maks a tył będzie jeszcze spał i tyłek może uciekac na boki, tak słyszałem więc nie wiem czy to prawda:P

Podobne wątki

  1. większe tarcze do mojej TT i zaciski Brembo
    Przez kjk13 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 11:05
  2. Jakie klocki do tarcz brembo ?
    Przez ruminsky w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 10:57
  3. Tarcze+klocki Brembo max
    Przez strzelec w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •